Příspěvky uživatele - Kamil Hasman

Parména šarlatová, 23.8.2018
IH: Moje poloha odolnost vůči chorobám moc neprověří, ale zatím jsem zaznamenal pouze malé napadení padlím (proti houbovým chorobám chemicky neošetřuji). Krásné vybarvení P.š. je podtrženo chutnou šťavnatou dužninou, ktará nemá žádné nejablečné tóny... celý příspěvek >
Parména šarlatová, 23.8.2018 Obsahuje fotku
Staroanglickou krásku, Parménu šarlatovou, jsem poprvé viděl jako mladík koncem osmdesátých let v Děčíně - Boleticích. Druhé setkání proběhlo o čtvrtstoletí později na Kladensku, třetí strom této pozoruhodné odrůdy roste v mé zahradě. Dle četnosti... celý příspěvek >
Následky teplého počasí, 11.8.2018
Buďte v klidu. V roce 2015 bylo u nás (Třebenice) ještě větší sucho s vyššními teplotami. Na jaře příštího roku všechny ovocné dřeviny bez problémů rašily.
Ovocné stromy vo vyšších, veterných polohách (700 mnm.)?, 9.8.2018
Díky za reakci. Asi budu muset vysadit Matčino na bujnější podnoži a nezasahovat do něj roubováním. Plodnější odrůda je v podstatě skoro každá. Jan Říha je sice roztomilé jablíčko, leč raději bych každoročně sklízel alespoň košík Matčina.
Bláhova reneta vs. Bláhova oranžová reneta, 9.8.2018
Bláhova reneta (semenáč Blenheimské) je mezi pěstiteli též oblíbená, ale těch pěstitelů je zatím jenom pět . Za dva roky bude možno stromky Bláhovy renety zakoupit v jedné ovocné školce - v pondělí se očkovala na MM106. Jedná se o odrůdu bujného... celý příspěvek >
Ovocné stromy vo vyšších, veterných polohách (700 mnm.)?, 8.8.2018
Grávštýnské červené zvládá mojí větrnou polohu bez problémů, předčasně padají jen poškozené plody. Netuším, zda-li máte u Matčina na mysli odolnost vůči mrazu ve dřevě nebo v květu. Matčino mi nakvétá jako jedna z posledních odrůd a mrazová poškození... celý příspěvek >
Ovocné stromy vo vyšších, veterných polohách (700 mnm.)?, 7.8.2018
Ivan Hlavatý: Byla to jen taková slovní hříčka. Dezertéři mohou být summerredoví, delikatesoví, diadémoví, lotosoví... Možná se příští rok také zařadím mezi desertové dezertéry. Grávštýnské červené mi před sklizní moc nepadá, letošní rok nemohu... celý příspěvek >
Ovocné stromy vo vyšších, veterných polohách (700 mnm.)?, 6.8.2018
Ve Vašem případě bych se vyhnul především odrůdám s dlouhou vegetační dobou (Goldstar, Bláhovo oranžové aj.) a předčasným opadem plodů (Kirchwaldenské, Nabella, Rosana aj.). V 560 m.n.m. (klimatická zóna 7) se výborně dařilo letním odrůdám Katja,... celý příspěvek >
Kam mizí holovouské šlechtění, 26.7.2018
O žábě sedící na prameni se trefně zmiňoval pan ivan z okénka. Klidně bych použil i ostřejšího příměru, leč můj příspěvek by byl záhy smazán. U prodeje oček je třeba rozlišovat dvě věci - jejich získání na "Smlouvu o poskytování vzorků... celý příspěvek >
Kvalitní letní jabloň, 25.7.2018 Obsahuje fotku
Jedinou vážnou konkurencí pro Krasavu je v tuto dobu Katja, odrůda skvělých vlastností a výborné chuti. Na fotce je Krasava (uprostřed) s Katjou a Mivibe.
Jabloň Mivibe - zkušenosti, 25.7.2018 Obsahuje fotku
Letos jsem ve dvou fázích sklidil 20kg velkých vzhledných plodů. Přes všechna pozitiva této odrůdy se nemohu zbavit dojmu, že k dokonalému vzhledu by pasovala lepší chuť.
Jabloň Mivibe - zkušenosti, 17.7.2018 Obsahuje fotku
U pana Mikeše má Mivibe nezvykle protáhlý tvar. Právě mi tato odrůda zraje. Plody vypadají mimořádně lákavě, jeden krásně vybarvený s prasklinkou v kališní jamce mi zůstal v ruce. Vypadal lépe než chutnal. Už se těším na Katju a na Krasavu.
Uz nekde uzraly tresne?, 14.7.2018
Bunny, vypadá to na Napoleonku.
České odrody jabloní, 8.7.2018
Ligol. Ve vlákně "Aké odrody jabloní" jsem vypsal původ stovky českých odrůd. Oslovilo mě jich mnoho, ale žádná jednoznačně nekraluje. Musel bych jich uvést nejméně deset.
Slivoň Hollywod, 26.6.2018
Chuťově, bohužel, je Hollywood prachbídný.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika