Beforest



Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 17.43 (?)
17.9.2019 21:47

Ano, stává, ale častější je tento jev v letech s nižší úrodou. Vždy se najdou také plody s jemnou rzivostí. Ceskově je slupka drsnější - asi na úrovni Nabelly. Přes zmíněné nedostatky jsem s Beforestem spokojený.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 17.9.2019 21:23

Pane Hasman, máte je krásně čisté.Jistě tuto odrůdu pěstujete déle.Nevíte příčinu toho vločkovitého praskání slupky.Začal jsem to sledovat asi od začátku srpna a příčinu jsem nezjistil a ani nevím zda je to přirozená vlastnost této odrůdy.Informace nejsou.Stává se Vám to také?

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 17.43 (?), 17.9.2019 21:47

Ano, stává, ale častější je tento jev v letech s nižší úrodou. Vždy se najdou také plody s jemnou rzivostí. Ceskově je slupka drsnější - asi na úrovni Nabelly. Přes zmíněné nedostatky jsem s Beforestem spokojený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.140 (?), 26.9.2019 7:40

Letos první úroda Beforestu z přeroubovaného rubínu a jsem maximálně spokojený. Pro mě zatím nejchutnější podzimní jablko. Chorobami ani rzivostí u mě netrpí.Vzhled není moc lákavý, chuť to ovšem plně vynahradí. Zajímavé je, že ve stádiu 10cm plůdků byly celé tmavě červené a potom změnily barvu na zelenou. |Beforest je velmi vhodnou odrůdou pro přeroubování jiných stromů, protože bujně roste a rány po přeroubování se dobře zacelí a za 3 roky po přeroubování už je košík jablek. Beforest plodí na krátkém dřevě. Kdybych měl porovnat s Nabellou tak Beforest vítězí. Nabella u mě má hodně rzivou slupku a v nynějších teplých letech je až přespříliš sladká a chuť nic moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 27.9.2020 22:02

Beforest - 2020 - štíhlé vřeteno

Letos pouze čtyři plody.Je to notorický alternista.Zatím jsem ho nezvládl k pravidelné plodnosti.U Mantetu to trvalo táké nějaký rok než se umoudřil.Beforest již má konečné zapěstování štíhlého vřetene viz.snímek.Nyní se zaměřím různými praktikami na pravidelnou plodnost.Zda se zadaří ukáže čas.Plody mají vynikající chuť.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 30.9.2020 14:27

Nemám zdaleka tolik místa, abych mohl všem plodům u různých ovocných druhů poskytnout ideální světelné podmínky. Každopádně stromek Beforestu už nějaké plody měl a opravdu mají plody zajímavě jakoby "skořicovou", nebo lépe řečeno kořenitou příchuť. Roub Banánového zimního také rodí, každopádně dopracovat se té famózní jakoby sladce banánové chuti je nadmíru složité. Ale ta prazvláštní chuť opravdu existuje, není to výmysl. Dopracoval jsem se jen k občasné banánové vůni v některých letech. 

Banánové zimní a Beforest (dole)
Banánové zimní a Beforest (dole)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 28.9.2021 9:41

Beforest - 2021 - štíhlé vřeteno

Jako každý druhý rok odrůda pěkně zaplodila.Vzhledem k její alternaci jsem vřeteno sesadil nejméně o 1/3 produkční plochy a na terminál narouboval odrůdu Ghiva.Je škoda aby zdravý stromek jeden rok zahálel.Žádné finty jak donutit Beforest k pravidelné plodnosti zatím nezabraly.Ale chuť má unikátní.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)








Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 14.9.2022 10:52

Beforest - 2022 - štíhlé vřeteno

Po loňské úrodě jako vždy pravidelně alternuje.Narostlo jenom 8 kousků.Abych se každý druhý rok nedíval na jabloň s pár plody snižil jsem korunku vřetene o 1/3 a narouboval jí nájemníka.Odrůdu Ghiva.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tomáš M. - (15) - 168.238 (?), 4.10.2022 16:08

Beforest nám alternuje, ale v plodném roce má úrodu velmi pěknou. Co mě ovšem trochu zklamalo, je chuť plodů, která mě nepřesvědčila. Např. takový Merkur nebo Elstar jsou mnohem chutnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1605) - 165.146 (?), 22.9.2023 16:50

Beforest - 2023 - štíhlé vřeteno

Letos očekávaná větší ůroda.Bohužel vítr mě udělal pěknou probírku.Pod stromem zůstalo asi 1/4 plodů.Strom jsem raději ve středu očesal.Snad to nebude mít negativní dopad na chuť, mělo tam být ještě týden.Jenže v tomto tropickém září nabralo dozrávání pěknej fofr, zvláště těch podzimních.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Beforest
Beforest



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika