Příspěvky uživatele - Kamil Hasman

Jaká je Rajka, 8.9.2018 Obsahuje fotku
Rajku hodnotím jako odrůdu bujného růstu. Mám čtvrtkmen na MM106 (foto č. 1), ze kterého jsou již dvě třetiny plodů sklizeny. Letos nejsou Rajky tak pěkně vybarvené (foto č. 2 a 3), ale to je dáno uspíšenou sklizní a vysokými nočními teplotami.... celý příspěvek >
Určení odrůd z Holovous, 7.9.2018
Některé plody na první fotografii svým tvarem Dublet připomínají. Druhý obrázek ve mně vyvolává vzpomínky na odrůdu Doris, kterou již delší dobu nepěstuji, a tak se mohu mýlit. K.H.
Nashi, Hosui, Kumoi, 5.9.2018
Miniplůdky váží nějakých 50 - 60g, prostě bída. Nicméně zahrada mi již pár let opakovaně říká, že jsem schopný na ní dopěstovat prvotřídní moštové hrozny s vysokou cukernatostí, výborné meruňky, při intenzivní závlaze jablka a broskve. Málo... celý příspěvek >
Nashi, Hosui, Kumoi, 4.9.2018 Obsahuje fotku
Tady (pod Košťálovem) je letos Hosui propadák, stejnětak tomu bylo v roce 2015. Plody jsou trapně malé.
Denár, 31.8.2018 Obsahuje fotku
Denár, skromný pracovitý dělník jabloňového sadu. Nenadává na mrazy, deště, sucha, horka, prostě nebrblá a maká. Kéž bychom měli víc takových Denárů!
Sklizeň jádrovin 2018, 28.8.2018
U mě je M.h. vybarvené už hezky. V polovině října sklízím nejpozdnější odrůdy, ke kterým M.h. nepatří. V mých podmínkách se jedná o podzimní odrůdu. Chuťově jablka špatná nejsou, ačkoliv malinová příchuť není moc výrazná. Stromek roste dosti divoce a... celý příspěvek >
Bláhova reneta vs. Bláhova oranžová reneta, 28.8.2018
Nechci zde propagovat konkrétní ovocnou školku, neb jsem často od různých osob za spolupráci s ovocnými školkaři kárán. Pro bližší informace mi napište na kamilhasman@seznam.cz.
Sklizeň jádrovin 2018, 28.8.2018
Malinové hornokrajské obvykle sklízím ve třetí dekádě září a skladovatelnost je do konce listopadu. Nyní jsou plody již pěkně vybarvené, za týden až deset dní je budu sklízet. Předpokládám krátkou skladovatelnost (4 - 6 týdnů).
Zelené broskve, 27.8.2018 Obsahuje fotku
Po odfláknuté probírce zarodilo podnožové béesbéčko přebohatě. Není nic krásnějšího než trávit srpnové odpoledne půlením broskví a získáváním strovek pecek, jejichž luštění je neméně příjemnou "zábavou". Pro všechna jádra nebudu mít využití - mohu se... celý příspěvek >
Sklizeň jádrovin 2018, 26.8.2018 Obsahuje fotku
U mě má Rubinola ještě dva až tři týdny do sklizně. Na plodech Růženy Bláhové (foto č. 1) mi řádí centimetroví mravenci - Chemstop nepomohl, velké plody Boskoopského červeného se díky krátké stopce vytlačují (foto č. 2 a 3). Naprosto bez poškození je... celý příspěvek >
Sklizeň jádrovin 2018, 26.8.2018 Obsahuje fotku
Přidám pár postřehů o letošní sklizni jablek. Většina letních odrůd se vydařila, Krasava díky brzkému dozrávání unikla vosám (Delikates už ne), Katja byla tradičně skvělá (foto č. 1), Mivibe s mimořádně velkými plody, Srpnové zralé již v červenci,... celý příspěvek >
Parména šarlatová, 24.8.2018
Ahoj, mám čtvrtkmen na MM106. Zapalovač byl použit jako obecně známý předmět pro porovnání velikosti, ježto jsem nebyl schopen najít krabičku zápalek :-). Jednoznačného favorita, který by jasně zvítězil před ostatními, mezi starými odrůdami nemám.... celý příspěvek >
Parména šarlatová, 24.8.2018
IH: Necháme se překvapit, zda-li P.š. pár stovek pěstitelů přeci jen nezláká. Na masové rozšíření to stačit nebude. Vezmeme-li v potaz množství již etablovaných odrůd a každoroční záplavu novinek (byť někdy jde jen o oprášení staré odrůdy nebo... celý příspěvek >
Parména šarlatová, 24.8.2018 Obsahuje fotku
Náchylnost na strupovitost by museli potvrdit jiní pěstitelé z jiných lokalit, neboť v mé poloze jsou problémy se strupovitostí minimální. Rakovina je rovněž ovlivněná stanovištěm. Jablka jsou velice šťavnatá a chutná i mírně podtržená (začala... celý příspěvek >
Parména šarlatová, 23.8.2018
Vbrzku nafotím. Letos nemá dužnina růžový nádech, je bíložlutá, ale jádra jsou již hnědá. Jedná se o třetí úrodu.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika