Příspěvky uživatele - morrison

Zakrytí okrajů jezírka, 23.9.2010 Obsahuje fotku
Zdravím vespolek! Dovoluji si k tomuto staršímu tématu připojit svůj dotaz. Při budování jezírko-bazénu jsem právě ve fázi zakrývání břehů, a to jak zevnitř, tak i zvenčí. Připojuji tři fotky, zkoukněte je prosím a řekněte mi případně, zda to... celý příspěvek >
Praglanda do masa nebo ne?, 16.9.2010
Souhlasím, zkrátka dodržováním správného postupu po celou dobu přípravy a úpravy masa se riziko jeho "zkažení" minimalizuje. A když už se s tím člověk piplá, čeká až se to proleží, proč riskovat neúspěch, že jo.
Nevhodné či opatrnost vyžadující vodní rostliny, 15.9.2010
Děkuji panu Hrkalovi i oběma hostům za další cenné rady. Co se týče sázení, budu tedy asi preferovat sázecí koše kvůli snadnější následné údržbě. Jen u některých rostlin jako prustka, penízovka nebo pomněnka použiji sázení přímo do kačírku. Leknín... celý příspěvek >
Praglanda do masa nebo ne?, 15.9.2010
Nic ve zlém, ale Váš návod je skutečně až příliš zjednodušující. Maso nestačí omýt a vyudit, je potřeba ho rozvlažit v horké vodě a pak dokonale (jedna utěrka na max. dva šrůtky) vysušit před tím, než ho vložíte do dobře rozehřáté udírny. Půl hodiny... celý příspěvek >
Nevhodné či opatrnost vyžadující vodní rostliny, 15.9.2010
Děkuji za poznatek z praxe. Internet je sice bohatý zdroj informací, ale někdy je potřeba dost filtrovat, než se člověk dostane k té správné...
Nevhodné či opatrnost vyžadující vodní rostliny, 14.9.2010
Ahoj. No to je právě otázka... Já jsem se s tím ještě nesetkal, že by vodní rostlina protrhla fólii, ale pochybnost hlodá... Na některých stránkách píšou, že se rostliny sázejí v koších pro zamezení poškození fólie. Geotextilie se pod fólii dává, aby... celý příspěvek >
Nevhodné či opatrnost vyžadující vodní rostliny, 14.9.2010
Že se leknín rozroste i v nádobě třeba o dvacet šlahounů za sezónu, to vím z vlastní zkušenosti. Problém je v tom, že mám mělké břehy tak 20-30 cm (není to typické jezírko, spíš bazén v přírodním stylu), a proto asi budu muset sázet nějaké trpasličí... celý příspěvek >
Nevhodné či opatrnost vyžadující vodní rostliny, 14.9.2010
Děkuji za radu. Nějaké plovoucí rostliny bych příští rok rád vysadil, alespoň bábelku nebo hyacint, tak to budu asi muset včas vytahat z vody, než to začne klesat. Výhodu těchto rostlin vidím v tom, že zastiňují hladinu a tím pomáhají proti... celý příspěvek >
Vodní hyacint a bábelka, 13.9.2010
Školky Litomyšl o vodním hyacintu píší: "Rostlina odumírá již při -5oC Dobře přečká nepříznivé obdobní zakořeněná. Mladé rostliny již koncem srpna zasadíme do výživné půdy s přídavkem rašeliny do nádob aspoň 10 cm hlubokých a 10 cm širokých.... celý příspěvek >
Nevhodné či opatrnost vyžadující vodní rostliny, 12.9.2010
Moc děkuji za odpověď a Vaše rady. Vysvětlím, proč bych se chtěl vyhnout sázení do nádob u všech rostlin, které to umožňují: jednak jsou sázecí koše poměrně drahé (rostlin budou desítky), a taky se na příkřejším břehu špatně zamaskovávají. Samozřejmě... celý příspěvek >
Nevhodné či opatrnost vyžadující vodní rostliny, 12.9.2010
Dobrý den. Prosím zkušenější majitele jezírek, zda by se nepodělili o zkušenosti s rostlinami do nich sázených. Zajímalo by mě, které rostliny jsou třeba vysloveně nevhodné (napadá mě třeba rákos, který může zaplevelit přilehlé pozemky), nebo od... celý příspěvek >
Zazimování malého jezírka, 29.8.2010
Ale jo, vydrží. Ovšem jen pokud nepřijde tuhá zima. Může přijít za 10 let, nebo už příští rok. Taková pěkná s několika týdny mrazu pod -20°C byla někdy tuším kolem roku 1995, nicméně ini letos nebyla zrovna mírná zima, docela bych byl zvědavý na to... celý příspěvek >
Zazimování malého jezírka, 29.8.2010
Nechat lekníny a ryby přezimovat v hloubce 60-70 je čistě o náhodě, zda bude normální nebo tuhá zima.
Zazimování malého jezírka, 26.8.2010
Ryby potřebují světlo a i kdyby jste to kompletně zaizoloval seshora, tak vám to promrzne skrz boky. Rostlinám rostoucím na břehu by zamrznutí nemělo vadit, ale ryby a rostliny jako třeba leknín je potřeba vyndat a přezimovat někde ve světlém sklepě,... celý příspěvek >
Říčka, potok, malý vodopád, 15.8.2010
2 kubíky za hodinu je na potůček či vodopád dost málo. Ale můžete se pokusit upravit koryto tak, aby se voda zadržovala na více místech. Jako děti jsme si po dešti hráli tak, že jsme na svahu, kde voda vymlela koryto, stavěli různé hrázky a mlýnky a... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika