Příspěvky uživatele - morrison

Sestava do vrtu, 10.5.2011
Jsem to ale osel, vždyť vlastně sonda nemusí být připevněná k hadici, ale můžu ji mít na samostatném lanku... Tím by byla jedna starost vyřešena.
Sestava do vrtu, 10.5.2011
Bohužel je to 20 m hluboký vrt. Klasická vodárnička pod poklopem by se mi samozřejmě líbila daleko víc, než ponorné čerpadlo na laně a s těžkou hadicí, kterou je třeba fixovat proti sjíždění do vrtu... :(
Sestava do vrtu, 10.5.2011
Mockrát Vám děkuji za odpovědi, ani nevíte, jak jsem Vám vděčný - už bych býval investoval dva tisíce zbytečně... Pokud se tedy presscontrol k šnekovému čerpadlu nehodí, nevěděl byste jak hlídat alespoň minimální hladinu? Jak jsem už psal, v 200 mm... celý příspěvek >
Sestava do vrtu, 9.5.2011
Dobrý den, rád bych nahradil vibrační čerpadla typu Malyš něčím sofistikovanějším a tak jsem našel vřetenové čerpadlo za pěknou cenu. Měl bych několik dotazů, pokud by někdo byl schopen a ochoten odpovědět, byl bych moc vděčný. 1) ochrana... celý příspěvek >
Motorová pila pro amatéra, 5.5.2011
Já jsem před třemi roky stál před stejným rozhodováním a koupil jsem nový Stihl 171 za něco přes 5 tisíc. Rozhodně nelituji, oproti původnímu předpokladu sporadického využití ji beru do ruky docela často a zatím mě nezklamala. Papírově je to... celý příspěvek >
Jak zredukovat Sítinu, 2.5.2011
Toho Roundupu bych se rozhodně vyvaroval. Cituji z bezpečnostního listu tohoto přípravku : "Škodlivý pro vodní organismy. Může vyvolat dlouhodobě nepříznivé účinky ve vodním prostředí." A mimochodem máte moc pěkné jezírko, úplně jako někde v... celý příspěvek >
Kam dát rybičky, 1.5.2011
Rybky jsou ještě dosti malé, takže budou více opatrné a předpokládám, že ještě nejsou ani vybarvené. Proto bych se přikláněl k verzi, že jakmile se přiblížíte k jezírku, rybky se schovají u dna a vy je nevidíte. Vzhledem k tomu, jak píšete, že se... celý příspěvek >
Jaká voda do jezírka?, 24.4.2011
Myslím, že většina lidí napouští z vodovodu, ale chtělo by to samozřejmě upřesnit JAKÉ jezírko (objem, účel používání). Malé jezírko a koupací bych napustil určitě z vodovodu, máte tam jistotu kvality vody. Dešťová voda, tedy pokud nebydlíte u uhelné... celý příspěvek >
Únik vody z jezírka, 21.4.2011 Obsahuje fotku
Kromě koupacího bazírka jsem spáchal ještě další tři menší jezírka a popravdě v každém z nich byla hladina nakonec o poznání níže, než jsem plánoval. V koupacím mě těch 10-15 cm mínus mrzí nejvíc. Geotextilii z vnitřní strany pod kačírkem jsem... celý příspěvek >
Únik vody z jezírka, 20.4.2011 Obsahuje fotku
Dovolím si vložit sem svůj dotaz. Je možné vyložit jezírko fólií tak, aby hladina byla dlouhodobě na úrovni horního okraje břehu? Udělal jsem si jezírko sám a musím uznat, že teď nemám komu vynadat, když nejsem 100% spokojený... ;) Ne vážně, z... celý příspěvek >
Volba jezírkového filtru a čerpadla, 8.4.2011
měl jsem na mysli právě z hlediska parametrů, jak se Vám pozdává/nepozdává. jak se tento skimmer skombinuje s Biotecem 18? Připadá mi, že bych musel čerpadlo napojit přímo na skimmer a tahat všechnu vodu jen z hladiny. díky za... celý příspěvek >
Volba jezírkového filtru a čerpadla, 8.4.2011
Jistě máte pravdu s tím skimmerem, že větší by byl vhodnější. Já to zkusím nastínit jinak, pokusím se velmi stručně popsat situaci, v níž se nacházím: Loni jsem se poměrně impulsivně, bez většího rozmyslu (asi už holt jiný nebudu), pustil do stavby... celý příspěvek >
Volba jezírkového filtru a čerpadla, 8.4.2011
Když to je právě ten problém, že všechno, co jste vyjmenoval už tam je, navíc hromada dalších věcí - dvě klimy, okrasné jezírko, akvárka... takže už opravdu příslovečně obracím v dlani každý watt ;) No letos budu zateplovat barák a dávat novou... celý příspěvek >
Volba jezírkového filtru a čerpadla, 7.4.2011
Vážený pane Hrkale, mockrát Vám děkuji za odpovědi, kterých si velmi vážím, proto doufám, že se neurazíte, dovolím-li si s Vámi nesouhlasit v jednom bodě. Konkrétně ohledně toho skimmeru, jezírko není nijak extra velké (4x10 m) a proto by tam velký... celý příspěvek >
Volba jezírkového filtru a čerpadla, 7.4.2011 Obsahuje fotku
Snad se autor původního dotazu nebude zlobit, když se připojím se svojí otázkou. Nechtěl jsem kvůli ní zakládat celé nové téma. Jedná se mi o výběr účinné filtrace pro moje koupací "bazírko" o objemu něco přes 40 m3. Už jsem v podstatě rozhodnutý... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika