Příspěvky uživatele - Jiří II

Car Alexander?, 17.10.2019 Obsahuje fotku
Jako Cara Alexandra jsem loni odhadl čtyři darovaná jablka na obrázku, pocházející z hodně starého polokmenu. Chutnala výborně, příjemná šťavnatá dužina se snadno kousala a celkový dojem z konzumace byl víc než jen dobrý. Zůstává mi otázka, proč... celý příspěvek >
Jabloň Felicita?, 15.10.2019 Obsahuje fotku
Přeci jen tu tato odrůda byla již zmíněna a to ve vlákně "Súkromná degustácia 2019 (p. Buzrla)" v příspěvku od uživatele morvai, dne 14.1.2019 viz přiložené foto. Vzhledem k tomu, že ani na netu není jakákoli zmínka o této odrůdě, bude Felicita asi... celý příspěvek >
Muškátová reneta, 9.10.2019 Obsahuje fotku
S dobrým pocitem zjišťuji, že tato odrůda nezmizela nenávratně v propadlišti dějin, jak jsem se dříve mylně domníval. Kromě ukázky plodů od pana Hasmana, objevila se letos dokonce i na Floře v Olomouci.
Jabloň Felicita?, 9.10.2019 Obsahuje fotku
Na letošní podzimní Floře Olomouc se objevila jablíčka se jmenovkou Felicita, foto přikládám. O takové odrůdě zde na fóru dosud nebyla jediná zmínka. Víte někdo něco bližšího o této odrůdě?
Kam letos pro vysokokmeny?, 8.10.2019
Je to poněkud jinak, než píšete. Ovocné stromky produkují ovocné školky, zahradnictví ovocné stromky prodávají. Vysokokmeny na blanensku také nabízí Ing. Stanislav Boček, Hluboké u Kunštátu 3.
Dlouhá stěna plotu, 1.10.2019
100% neproniknutelný plot se docílí tak, že se nejprve postaví plot z poplastovaných sloupků a pletiva, teprve potom se k pletivu zasadí sazenice habrů. První roky je možné větvičky proplétat pletivem, později je nutné počítat s každoročním střihem.... celý příspěvek >
Jadroviny 2019, 22.9.2019 Obsahuje fotku
Jediné moje letošní jádroviny jsou v papírové podobě   Po pětiletém hledání všude, kde je to jen možné, podařilo se mi sehnat knihu Příběhy slavných odrůd.
Jadroviny 2019, 15.9.2019
Moc pěkná je podívaná na ty vaše jablka, pane Hlavatý.
Odrůda Admiral, 14.9.2019
U mne Admirál neroste vůbec bujmě ani na M9 ani na semenáči. Zato roste dost neuspořádaně. Bujnější růst pozoruji u Orionu a Siriusu, dokonce i Merkur se mi jeví vzrůstnější. Nemohu však vyloučit, že má u mne Admirál slabší růst proto, že na něj... celý příspěvek >
Míchání hnojiv, 11.9.2019
Přesně tak. A co Kristalon Zdravé rajče a paprika? Letos jsem odzkoušel a s výsledkem jsem spokojený. Jedná se o Kristalon s obsahem 2 složek (dva sáčky) - hnojivo 300 g + vápník 200 g. Hnojení zálivkou 1x týdně na střídačku, jeden týden vápníkem,... celý příspěvek >
Melouny 2019, 10.9.2019
O tom, že uschlý úponek je spolehlivým znakem sklizňové zralosti nejen u mne, se píše např. zde. 
Melouny 2019, 8.9.2019 Obsahuje fotku
Myslím že samotná stopka se začne viditelně měnit až někdy v poslední fázi vývoje plodu, tedy těsně před / nebo až při jeho rozkladu. U odrůdy Sugar Baby je spolehlivým ukazatelem sklizňové zralosti uschlý úponek u prvního listu od plodu, viz... celý příspěvek >
Pokus s bramborami, 2.9.2019
Semínka brambor vysévám přímo na venkovní záhonek obvykle v polovině května, protože mám zahrádku v mrazovém údolí.
Pokus s bramborami, 2.9.2019 Obsahuje fotku
Velice pestrá je ta vaše bramborová exotika, moc se mi líbí. Můj letošní pokusný výsev semen odrůdy Anuschka přinesl brambůrky sympatického vzhledu, tak mne to přimělo k tomu, že jsem připravil semena na opakování pokusu v příštím roce. Kromě... celý příspěvek >
Prima, 25.8.2019
Mě se Prima zapsala do paměti jako atrapa jablka. Pěkně vypadající napodobenina, která nebyla k jídlu.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika