Příspěvky uživatele - Jiří II

Zničené listy u mladých rezistentních jabloní, 10.8.2019
Vzhledem k tomu, že se jedná o houbového patogena, řekl bych že ano - běžnými přípravky a ve stejných termínech, jako proti strupovitosti.
Silvia a Diana, 8.8.2019
Rád vyčkám na vaše hodnocení dalších plodů odrůdy Silvie.
Jabloň - zdroj ovoce a zdroj stínu, 8.8.2019
Doporučit bych mohl bujně rostoucí odrůdu Orion, jako čtvrtkmen na podnoži MM111. U mne má tři metry již po pěti letech (viz vlákno Orion) a to nemám ani těch 50 cm půdy. Na písku bude ale nutná alespoň občasná zálivka.
Zničené listy u mladých rezistentních jabloní, 8.8.2019
Pravděpodobně se jedná o houbový patogen Diplocarpon mali, způsobující předčasný opad listů jabloní. Tento houbový patogen napadá jabloně (Malus spp.) a kdoulovce (Chaenomeles spp.) a jeho výskyt je vizuálně charakteristický výskytem malých... celý příspěvek >
Silvia a Diana, 6.8.2019
Díky za informaci pane Petře. Silvie je tedy podle vás lepší než Diana? Uvažoval jsem, že naroubuji Dianu, ale jak to tak vypadá, budu raději schánět Silvii.
Odrůda Admiral, 4.8.2019
Ano škůdce, na fotce je zacelený povrchový požerek pravděpodobně Zobonosky ovocné.
Zničené listy u mladých rezistentních jabloní, 2.8.2019
Nechci se přit, protože neznám vaše půdní a klimatické podmínky, ale podle délky letošních výhohů je zřejmé, že stromky počátkem léta nijak suchem netrpěly. Domnívám se, že pětileté stromky na bujně rostoucích podnožích, mají již dostatečně rozrostlý... celý příspěvek >
Zničené listy u mladých rezistentních jabloní, 1.8.2019
Mladé listy na koncích letorostů vypadají zdravě, takže se mi sluneční úžeh jaksi nepozdává. Spíše to vypadá na nějakou houbovou chorobu listů, poruchu ve výživě, nebo na aplikaci nějakého nevhodného postřiku před tím, než začaly růst letorosty.
Rajčata Primora z Lidlu - skvrny, 30.7.2019
Je to možné, že se jedná o Black Krym. Někde jsem četl, že Black Krym a Black from Tula jsou téměř identické odrůdy. Moje zjištění je ale jiné. Black from Tula mají plody měkké, až blátivé, na rozdíl od plodů Primory, které jsou nyní pěkně tuhé.... celý příspěvek >
Odrůda Admiral, 24.7.2019
Strupovitost to zcela určitě není. Podle mne se jedná o zhojený povrchový požerek nějakého škůdce - housenky píďalky, pilatky nebo obaleče, - čert aby se v nich vyznal.
Rajčata 2019/2, 24.7.2019 Obsahuje fotku
Na rajčatech vidím, jak se doslova tetelí blahem v nynějších vysokých teplotách. Ve spodních vijanech jsem musel odstranit plody poškozené kroupami, úroda bude dostatečná i bez nich. V této fázi by úrodu mohlo pokazit jedině další krupobití.
Rajčata Primora z Lidlu - skvrny, 24.7.2019 Obsahuje fotku
U mne také zvítězila zvědavost nad racionálním uvažováním a koupil jsem jeden plod Primory (země původu Španělsko) za 30 Kč, na ochutnání a na semínka. Chuť mi vyhovovala, mám rád tmavá rajčata, tak jsem vybral semínka a předpěstoval pár sazenic.... celý příspěvek >
Červenání listů broskvoně, 20.7.2019
Vypadá to na houbovou chorobu, která se nazývá Suchá skvrnitost listů peckovin. U nás letos řádí na třešních.
Roubování na pařízek, 18.7.2019 Obsahuje fotku
Reagoval jsem na následující vyjádření Mičurina II z 17.7.  v čase 11:21... \"Jak jsem uvedl, provedl jsem toto roubování v nouzi a poukázal na její proveditelnost a také na její nedostatky a podmínky které vyžadují pro úspěšné provedení.Nic... celý příspěvek >
Roubování na pařízek, 17.7.2019
Zdravím Velkého Mičurina II a mám dva dotazy. Za prvé, nerozumím tomu, proč normální roubování za kůru Tittelovým způsobem nazýváte roubování v nouzi? Za druhé, píšete "Na čistotu odrůdy věřím, proto ty pokusy na podnožový pařízek." Jenže podnož je... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika