Prečo mi nerastie Cycas?



bucko - (48) - 227.2 (?)
26.8.2010 22:09

Na nové listy jestě není až tak pozdě, cykas má stále skoro 2 měsíce čas aby listy vyzrály.V tuto dobu není ani potřeba ho na noc uklízet.Venku může být stále až do prvních mrazíků!!J.Bučko

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 205.50 (?), 25.4.2010 17:29

Pokud máte možnost ho dát do skleníku tak určitě, protože začíná vegetační období s dostatkem světla a noci jsou tam o něco teplejší než venku.Přes léto ho můžete dát i ven/já už je mám venku skoro měsíc/.Míní se konstantní vlhkost substrátu ve veg období.Vlásečnicové kořeny hlavně přijímají živiny a když jsou přeschlé tak to sice rostlině téměř neublíží ale moc neroste.Někde jsem tu o tom psal.S igelitem bych radši nijak neexperimentoval.J.Bučko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.175 (?), 28.4.2010 15:02

Jen upozornuji, ze vlasecnicove koreny vzdusny dusik neprijimaji. Dusik prijimaji koralovite koreny, ktere rostou zespodu nahoru a vetvi se (do podoby malych stromecku / koralu / prip. kulicek) az tesne pod povrchem nebo na povrchu. Jsou hodne krehke, tak pozor na ně. na druhou stranu k jejich vzniku jsou potreba sinice, kterych obcas v kvetinarske pude neni dost, takze ne vsechny koupene cykasy tyto koreny maji... PEREGRINUS...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.30 (?), 28.4.2010 21:46

ten môj sa akosi prebral, začali už teraz pučat nové listy.ked ho nechám vovnútri, zase budú pretiahnuté, tak neviem, či ho vyložit už von.podla mna by bolo ideálne dat ho von, ale na noc ho spratovat, noci sú ešte chladné.ked ale čítam pán Bučko, že Vy ich máte vonku už mesiac, tak neviem, poradte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.50 (?), 2.5.2010 11:00

Nevím jak máte velký, melé rostliny jsou samozřejmě náchylnější.Já bych ho dal ven.Pokud již začal růst tak chladné noci už až tak nevadí, možná aby se nepopálily starší listy od slunce ze začátku ne na celodenní přímé slunce.Novým už by to nemělo vadit a budou jak mají být!!! Nepřelévat!!!

Colaroidní kořeny se tvoří u nás velmi dlouho, protože převážná část cykasů jsou znovuzakořeňované odnože.Než se vytvoří správné "mikroclima" v substrátu pro jejich obnovu a růst chvilku trvá.Při nesprávném způsobu pěstování nebo hlavně nevhodném složení substrátu se nevytvoří třeba vůbec a rostlina živoří nebo dříve zajde.

J.Bučko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bucko - (48) - 227.2 (?), 27.7.2010 16:36

Přeci jen se cykas letos odhodlal k vypuštění listů.Od konce března je umístěn venku, ale vzhledem k celkem studenému jarnímu počasí je to vcelku pozdě.Ale přece!!

Josef

Bez názvu
Bez názvu
A o pět dní později
A o pět dní později
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.94 (?), 25.8.2010 23:37

tak to je krása. ja som ten svoj nechal na priamom slnku a listy sú krásne zelené a tvrdé ako majú byt. len dúfam, že nenasadí nové teraz v jeseni, zase by to bolo o každodennom vynášaní na den von, na noc donútra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bucko - (48) - 227.2 (?), 26.8.2010 22:09

Na nové listy jestě není až tak pozdě, cykas má stále skoro 2 měsíce čas aby listy vyzrály.V tuto dobu není ani potřeba ho na noc uklízet.Venku může být stále až do prvních mrazíků!!J.Bučko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 203.86 (?), 5.9.2010 13:05

Chci vám poděkovat za tuto diskuzi, stále jsem měl pochybnosti, zda se o svůj cikas starám dobře (přes léto na bakóně, zálivka denně, jednou za 3 týdny tekuté hnojivo na palmy, a přes zimu v ložnici v telotě kolem 10-15 stupňů, zálivka jednou do týdne)  Nezdálo se mi lehké zažloutnutí některých listů, které přikádám přímému slunci... Před pěti roky jsem měl problém s puklicemi na listech, nevěděl jsem jak se jich zbavit, (pomohlo oloupání všech puklic zasazení ve skleníku a hnojení slepičincem) od té doby má každý rok nové listy a je v dobré kondici - poraďte jaký způsob na puklice používáte vy..???  Ještě jednou díky... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bucko - (48) - 227.2 (?), 5.9.2010 20:42

Postřikem /kombinací několika přípravků proti savým škůdcům, např.Mospilan, Actara,Confidor/.Velice účinný je také lesk na listy ale nesmí se to dělat na slunci, protože se pak popálí listy protože je mastný.Proto je vhodné po aplikaci umístit rostlinu ve stínu a po několika dnech lesk radši omýt vodou s pár kapkami jaru.Josef Bučko

Dioon edule
Dioon edule
Jiné cykasy
Jiné cykasy
Dioon califanoi
Dioon califanoi
Encephalartos lehmannii
Encephalartos lehmannii
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 90.156 (?), 17.4.2011 23:26

zdravím vás na jar. cykasy boli celú zimu v tmavej pivnici, teplota 6-8 stupnov, zálievka raz za mesiac poskromne.listy pekné zelené. myslím, že je najvyšší čas ich vyložit von na zatienené miesto. mám pravdu? jeden mi rastie dost krivo, potrebuje presadit, teraz pre vyložením či počkat?ja myslím že teraz pokial spí. poradte p.Bučko, díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika