Cykas co se mu stalo?



bucko - (48) - 227.2 (?)
2.8.2010 20:22

Stačí se podívat zde do diskuzních příspěvků, je to tam popsané!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
gabula19 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 168.136 (?), 15.4.2010 8:22, zobrazeno: 30313x

Dobry den, koupila jsem si dva krasne male Cykasy a u jednoho z nich mi zacaly belat listy. Posilam i foto. Oba jsem zasadila do stejne zeminy, ale nejsem si jista jestli jsem ten, co mi schne nepohnojila hnojivem. Mohlo by za to to hnojivo? Asi jsem to nemela hned hnojit. A nevite nahodou nekdo, co si mam ted pocit? Myslite, ze to samo prejde nebo mam neco udelat? Dekuji za pomoc

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 15.4.2010 8:57
Dobrý den.Já, když přesazuji, nehnojím. Z fotografií ale soudím, že jde spíše o popálení sluncem. Choulostivé rostliny ze skleníků dokáže popálit i přes záclonu. Než se otuží, potřebují rozptýlené světlo. Odstavila bych je z přímého svitu a dál postupovala podle metodiky pěstování cykasů. Sama ale zkušenosti s nimi žádné nemám. Jen mě to napadlo, když jsem fotky viděla. Ať se vám uzdraví. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
gabula19 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 168.136 (?), 15.4.2010 10:10

Moc d ekuji za radu, i kdyz ja ziju na jihu a tady u nas se Cykasy sadi do zeme a slunecni zar jim nejak nevadi. V zahradnictvi kde jsem ho koupila byl venku, ale asi mate pravdu v tom, ze ten co ho vypestoval ho mohl mit ze skleniku. Snad to bude to co rikate a brzo se vzpamatuje, jen mam strach ho zase presadit, myslite, ze mu to nebude vadit? Mam ho zasazeneho asi 3 tydny. Dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.119 (?), 17.4.2010 14:37

Dobrý den, máte to pěkně popálený. Je to od sluníčka, cycas mám už několik let a na tuto si dávám pozor, sám ho pěstuju ve skleníku.

Nevím jak se plánujete o něj starat, ale asi ho budete vykopávat na zimu, že? Nebo mu budete přitápět?

Teď bych ho už v té zemi nechal, protože ty listy už se nevzpamatují, je to trvalé poškození..můžete přes něj na týden přehodit netkanou textilii, ale asi je to stejně marné. Ty listy oschnout, ale měly by narůst nové, cycasy jsou docela dobře regenerující. Ale nebude to hned, až třeba během léta začne obrůstat.

Mějte se

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 205.50 (?), 19.4.2010 14:33

Jarní slunce je velmi prudké a pokud byl někde ve skleníku tak došlo k popálení.Už s ním nehýbejte ani nehnojte, listy už se nezachrání.Až pustí nové tak už budou v pořádku.

J.Bučko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
gabula19 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 120.179 (?), 20.4.2010 14:44

Dekuji moc za rady, taky uz jsem si rikala, ze ho v te zemi necham abych mu nepridelavala dalsi soky. Taky jsem slysela, ze cykasy maji celkem tvrdy orisek, takze by se z toho mel zotavit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 44.111 (?), 2.8.2010 19:53

dobry den z dovolenky som si doniesla jadierka-semiačka cykasu-prosím vás ako si ich mám zasadit?dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bucko - (48) - 227.2 (?), 2.8.2010 20:22

Stačí se podívat zde do diskuzních příspěvků, je to tam popsané!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
monika27 - (1) - 44.111 (?), 3.2.2011 17:50

dobrý den, viete my poradit čo mám robit?mám 1.ročný cykas a stalo sa mu toto-začali mu žltnút listy a tak som sa dozvedela že ho mám dat niekde do tmavej miestnosti tak som ho dala na chodbu a rosím ho 2.x do týždna a nepolievam ho vobec a stalo sa mu toto-listy od stredu začali žltnút a konce sú zelené-dala som aj foto-viete mi niekto poradit?dakujem

cykas
cykas
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivik11 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 63.6 (?), 3.2.2011 18:23
Nějak nerozumím radě, dát kytku do tmy. Mám velký cykas už hodně roků. Přes zimu ho dávám do světlé chladné místnosti, nerosím ani v létě, v zimě zalévám jen málo (podle teploty asi 1x za 14 dní). To žloutnutí podle mě může být právě tím nedostatkem světla ve spojení rosení. Podle mě může hrozit při rosení hniloba
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika