Cykas - dotaz na pěstování



bucko - (48) - 227.2 (?)
18.7.2010 16:33

Letnění cykasům velmi prospívá zejména aby listy měly přirozený vzhled.Pokud rostou listy v bytových podmínkách a zejména v období kdy už je méně světla, jsou nevzhledné, vytáhlé a často nežloutlé.

Josef

Revoluta po studeném jaru konečně vypouští nové listy
Revoluta po studeném jaru konečně vypouští nové listy
Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 60.142 (?), 7.2.2008 10:17

Dobry den, já bych měla trochu jiný dotaz. mám cykas již pět let a daří se mu, přes léto ho mám venku, ale ne na přímém slunci, protože ho popálí. Asi před dvěma týdny mu ale začaly klesat listy tak, že je má skoro vodorovné. Čím to může být? Bydlí u okna, na monitoru, takze tepla má dost :-) a je to jeho běžné zimní stanoviště. Zalévám 1x za 1-2 týdny. Veronika.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 61.171 (?), 11.4.2024 17:16
Dobrý den, četla jsem že jste měla problém s cykasem, že vám začaly padat listy dílů. Přišla jste na to čím to bylo? Mám stejný problém. Moc děkuji za odpově. Erika
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 77.51 (?), 2.2.2010 19:08

Dobrý den, vím, že tato diskuze již není zrovna aktuální, ale měla bych dotaz na podobný problém. Mám cykas již druhým rokem, ale letošní zimu jsem ho nejspíš přelila, protože listy mu zežloutly, zkroutily se jakoby nahoru a celkově vypadá na vyhození. Ještě nikdy neměl ani nové listy. Chtěla bych se zeptat, jestli je šance ho ještě zachránit a jeslti bych mu neměla listy ustřihnout, aby mu zbytečně nebraly živiny?Děkuji moc za odpověď!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.3 (?), 4.2.2010 21:07

Koukněte na tuto diskuzi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 104.22 (?), 27.2.2010 9:31
Dobrý den mám cykas asi jen něco přes půl roku a nevím kdy se asi už může dat ven a kdy mu začínají růst nové listy jinač ho mam hnet u okna až na to že je taky takový mírně nažloutlý tak neví co je špatně. Někde jsem ale četla že potřebuje spýše uzký ale vysoký květinač je to pravda? dekuji za radu. Martina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 227.3 (?), 28.2.2010 15:29

Vyšší květináč je lepší ale není to až tak podstatné, hlavně potřebuje velmi propustnou zeminu, hodně světla a v období vegetace konstantní vlhkost substrátu aby rostl!!Listy se tvoří u nás převážně 1x ročně.Ven ho můžete dát až nebudou hrozit větší noční mrazy, cca duben, záleží na počasí.Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 79.45 (?), 3.7.2010 9:23

Já mám několik cykasů a protože jsem jeden koupila nakažený a nechtěla jsem se ho vzdát, ostříhala jsem všechny listy a dala ho ven. Téměř jsem ho nezalívala a začátkem září měl sedm listů.Jsem přesvědčená, že aby cykas rostl, je třeba ho dávat v létě ven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bucko - (48) - 227.2 (?), 18.7.2010 16:33

Letnění cykasům velmi prospívá zejména aby listy měly přirozený vzhled.Pokud rostou listy v bytových podmínkách a zejména v období kdy už je méně světla, jsou nevzhledné, vytáhlé a často nežloutlé.

Josef

Revoluta po studeném jaru konečně vypouští nové listy
Revoluta po studeném jaru konečně vypouští nové listy
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.138 (?), 14.9.2010 14:27
Dobry den. minuly rok v lete som dostal cykas s tromi listami. este v ten rok vyhnal dva listy ktore maju dodnes ovela bledsiu zelenu farbu ako tie povodne. tento rok som sa potesil, lebo ked som sa pred mesiacom vratil z dovolenky tak cykas vyhanal 5 novych listov, lenze odvtedy vobec nevyrastli, stale su zakrutene a dokonca styri z nich vyzeraju ze su uschnute. uz je zeleny iba jeden. a este jeden z tych minulorocnych listov zacina schnut. poradte mi prosim ako mu pomozem. dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.252 (?), 12.7.2011 12:13

jak se obecně cykasy zalévají? Dovnitř koruny nebo normálně do misky pod květináč? Mám také cykas, dost velký řekla bych již 2rokem, v létě je venku a stále neraší žádné listy... Katka

cykas
cykas
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika