Příspěvky uživatele - 35.215

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 7.10.2021
Milane, ty Mountaineery bych mohl vyzkoušet. V tom případě ale oba. O tom Delight píší, že je větší, sladší. Vy už jste je pěstoval? S Primabellou počkám na recenze. Já loni od nich také pěstoval ta MATTS WILD CHERRY. Na mě jsou už moc... celý příspěvek >
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 2.10.2021
Letos jsem stříkal i přes tři desetidenní dovolené 5x a vše v pohodě. Plíseň mimo dvě rostliny dlouhodobě jen na listech. Pro příští rok jsem sestavil obdobně jako Milan osevní plán jen z plísni odolných a stříkat nehodlám: CRIMSON CRUSH... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 5.7.2021
Zdá se, že bídně. Rostliny jsou vysoké cca 120 cm namísto udávaných 60-80 cm. Plody zatím na zahrádce 2cm, na balkóně 4 cm. Na balkóně po 3 plody na vijanu, zbytek květů nevím proč opadl. Zaštipoval jsem pouze pod první vijan, takže rostliny jsou... celý příspěvek >
Jak pěstovat rajčata na více výhonů?, 3.6.2021
Já letos také u všech odrůd, kde jsem potřeboval, nechal zálistky na výhony až pod prvním vijanem. Jsou opravdu nejsilnější a mnohonásobně překonávají ty nižší. Teď čekám, jestli třetí výhon půjde zpod druhého vijanu nebo dříve. Podle velikosti... celý příspěvek >
Kartáčování rajčatových sazenic, 27.3.2021
Také letos "kartáčuji" (rukou). Dozvěděl jsem se o tom nezávisle z ruských webů. Sazenice se mi proti loňsku opravdu nevytahují. Přičítám to spíš velké odrazové ploše a 6 hod přisvětlování grow žárovkami.
Benzínová sekačka vs. Aku sekačka, 1.3.2021
Nás učili, že elektrický výkon je dán součinem napětí a proudu, nikdy ne jen napětím. Zkuste si porovnat na heuréce např. ty akušroubováky a zjistíte, že existuje i řada šroubováků o napětí 12 V nebo 14,4 V výkonnějších než těch s 18 či 20 V... celý příspěvek >
Benzínová sekačka vs. Aku sekačka, 1.3.2021
Nechci prudit, ale údaj 300V (voltů) nic nevypovídá o výkonu elektromotoru automobilu. Ta degradace baterie 12% je za jak dlouho? Rok, či od koupě automobilu např. 8 let? Výkon motoru sekačky např. 1300 W (wattů) bude stejný jak u aku sekačky,... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 26.2.2021
Dal bych více protiplísňových, budu je ale letos pěstovat poprvé a rád bych vyzkoušel i něco jiného. Ze Startů a Bejbin nespustím a zahrada není nafukovací. Loni mi to s plísní díky preventivním postřikům vyšlo a letos věřím v horké léto . Navíc... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 23.2.2021
Tak já vyšetřil na zahrádce místo na 41 rostlinek + 7 na balkóně a budou to: Start F1 5x, Bejbino F1 5x, Sanka 5+2, Olya F1 4x, Chocolate fingers F1 4x, Mongolian Dwar 2+2, Black Moor 2+1, Favourite holiday 2+1, Marmande 2+1, Brunito F1 2x, CRIMSON... celý příspěvek >
Indeterminantní (tyčková) vs. determinantní (keříčková) rajčata, 14.2.2021
Já loni pěstoval rané keříčkové - Darinka F1. A sklízel do 10. října, než to plíseň všechno skolila. Na balkóně dokonce do půlky listopadu. Chuť je však průměrná, do kečupů a protlaků OK. Letos jsem objednal z Ukrajiny ultra ranou Sanku, také by měla... celý příspěvek >
Zpomalení růstu rajčat, 14.2.2021
No právě, že jsou pouze dobré. Myslím chuťově. Co jsem jednou ochutnal Starty, s Tornády jsem skončil. Těm zahradníkům se asi dobře předpěstovávají. Nabízejí je všichni. Také hlavní důvod proč jsem přešel na vlastní sadbu. Loni Starty, Bejbina a... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 31.1.2021
Děkuji za rady a zkušenosti.  Zdeněk
Rajčata 2021, 26.1.2021
Osobně si myslím, že i do nevytápěného skleníku se dá vysazovat podstatně dříve než okolo 15. května. To by vám tu ale měli potvrdit místní znalci a majitelé skleníků. Sazenička by v té době měly být ve stáří cca 60 dnů a tomu by se měl přizpůsobit... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 6.1.2021
Letos pěstuje Vladimír, loni měla v plánu Eva T.
Rajčata 2021, 6.1.2021
Jen pro upřesnění: "ruské DTM" se nepočítá od výsevu, ale od vyklíčení - objevení se rostlinky. Takže + nějakých 5-10 dní. U té Sanky se dokonce udává - ultraraná odrůda 70-75 dní skleník, 85-90 dní otevřená půda. To by přesto vycházelo na Milanových... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika