Příspěvky uživatele - 81.144

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rouby jabloně, 8:47
Já se letos z jabloní chystal roubovat jen jeden stromek v sadě, korunku na něm ulomila jalovice. Chtěl jsem tam dát Heliodor, který jsem měl objednaný. Bohužel se z něj nedalo nic vzít a navíc po řezu udělaném u prodejce byla na vrcholku špičáku... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 27.3.2024
Já jsem zvědavý jak se bude u nás dařit Kuresia. Na youtube jsou k vidění krásné štavnaté plody. Letos mi došel stromeček, trochu slabší špičáček kontejnerovaný. Vadou na kráse je pouze to, že odrůda byla štěpovaná na dost starou a silnou podnož.... celý příspěvek >
Moniliové spále 2024 STOP, 27.3.2024
Nejen pod názvem přípravku, ale hlavně pod účinnou látkou se dá na stránkách agro.basf.cz najít info. U řepky účinost od 5 C nad nulou.
Julika 🫐, 27.3.2024
Já jsem si ze školky v Malenovicích přivezl Katinku před lety, už plodí, ale není to ta odrůda, je mnohem pozdnější. Takže mám jen Topfirst, který se dá jen když dokonale dozraje. Až Julika bude mít Starkl, zkusím ji objednat. Letos mám od něj... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, obaleči, svilušky... aj. v jádrovinách 2024, 27.3.2024
Tak Signum se u nás používá do peckovin a prodají ho ji zahrádkářům. A ten calcium chlorid mám v lednici ještě v lahvičce, když jsem vyráběl sýry z mléka z automatu.
Padlí, strupovitost, mery, mšice, obaleči, svilušky... aj. v jádrovinách 2024, 27.3.2024
Ta houpačka z videa měla tvar lžíce, žádná nádobka tam nebyla, nemělo se teda co oddělit. Určitě ale záleží jak se sype přesně do středu kvůli páce. Ke Kumulusu jsem dostal odměrku i s držátkem ve stupnici ml... Když vážíte 10 a více gramů, není to... celý příspěvek >
Zvonkové, 27.3.2024
Pokud se starším a nebo starým odrůdám chcete věnovat, navštivte nějaké antikvariáty a vyberte si tam nějaký pěkný pomologický atlas. Doporučuju vám to. A když jich budete mít víc, od autorů kteří jen neopisují co bylo napsáno jinde, můžete porovnat... celý příspěvek >
Zvonkové, 27.3.2024
Loni jsme neměli jablka, nestříkal jsem padlí na Idared a tak to dopadlo. Takže někdy bereme jablka ze supermarketu na ochutnávku. Z 90 % je to chutově hrůza, těch pár vyzrálých zvonkových patřilo k těm lepším, která jsem z toho všeho ochutnal.Ten... celý příspěvek >
Špatně založená ovocná stěna?, 26.3.2024
Jak se říká, čert spolky začal, ale nemiloval je. A nebo také, pozdaleky, ale zadobře. Já si v každém případě někde vystačím pouze s pozdravem. ;-)
Padlí, strupovitost, mery, mšice, obaleči, svilušky... aj. v jádrovinách 2024, 26.3.2024
Třeba má odvážené množsví v tom hrnku. Kdyby předávkoval ten přípavek proti defektům jak tam udává s vápníkem, asi to bude mít na uhel. ;-) Ono by šla použít k postřiku i vapka. V zahraničí k odvažování například kumulusu mají takovou šikovnou... celý příspěvek >
Zvonkové, 26.3.2024
Zvonkova z vlastního štěpování zatím plodí jen ochutnávkově. Jinak bez vady na kráse jablka ze starého stromu, kde někdy sklízím mají, stejně dobrou skladovatelnost jako Idared. Bohužel jsou pak cítit po tak dlouhé době sklepem, nemáme jen čistě na... celý příspěvek >
Ochrana pred mrazom, 26.3.2024
Pokud jste zadeštování ukončil při venkovní teplotě 0 C, kdy už led na stromech začal roztávat, budou vaše květy v pořádku. Pokud ještě mrzlo můžete počítat s nějakým poškozením podle síly mrazu. Není pravda, že uprostřed kostky ledu nemrzne, když... celý příspěvek >
Špatně založená ovocná stěna?, 25.3.2024
Ono je tam ještě háček. Pokud je na sousedním pozemku také ovocný sad, ty vzdálenosti údajně není nutné dodržovat. Ovšem pokud soused vedle má záhony zeleniny, již zmíněný rybíz, révu a nebo prostě něco jiného než stromy platí to co zde bylo napsané.... celý příspěvek >
Špatně založená ovocná stěna?, 24.3.2024
Berte to z té lepší stránky, když už se jednou něco ulomilo, znovu už to nenastane. Ale na druhou stranu je jasné, že sousedy s takovým přístupem si domů na grilovačku nepozvete... Takže co je lepší? Mít neudržovaný strom podle zákoníku a škody a... celý příspěvek >
Špatně založená ovocná stěna?, 24.3.2024
Vyžádat si ústní souhlas je o ničem, protože majitelé pozemků se mění a je jedno jestli vlivem dědickým, kupmí smlouvou a nebo pozemkovou úpravou.Vidím to u nás... V každém případě mohu doporučit třeba před výsadbou keřů v blízkosti hranice a nebo... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika