Příspěvky uživatele - 68.117

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Má cenu pěstovat Idared v 500 m.n.m?, 20.3.2024
O tu kyselinku mi právě jde. Extra sladká jablka typu Golden Delicious nebo Rubín moc nemusím. Takže jak trochu pominou mrazy, půjdu si jej koupit.
Má cenu pěstovat Idared v 500 m.n.m?, 20.3.2024
Moc děkuju🙂. Řez a probírku zvládnu. A co se týká strupovitosti u Idaredu, způsobuje třeba praskání a následné hnití plodů? Tento problém má totiž odrůda "Banánové zimní" u mé známé (v červenci se začnou objevovat velké strupy, které následně... celý příspěvek >
Má cenu pěstovat Idared v 500 m.n.m?, 20.3.2024
Smiřické není špatné, ale u nás vydrží křupavé a šťavnaté jenom 14 dní. Potom zmoučnatí a stává nevhodným k přímému konzumu. V takovém stavu už je použitelné jenom do štrůdlu nebo na sušení. A to je právě důvod proč ho plánuju časem nahradit.
Má cenu pěstovat Idared v 500 m.n.m?, 16.3.2024
Tak jsem začal přemýšlet nad výsadbou nové jabloně která by časem nahradila odrůdu "Smiřické" a napadlo mě zkusit Idared protože dlouho vydrží. Původně jsem chtěl Strýmku nebo Jeptišku (zajímalo mě, jak opravdu chutnají) ale ty se mi nepodařilo... celý příspěvek >
Asparagus Sprengeri, 2.3.2024
Moc děkuju za odpověď.
Asparagus Sprengeri, 1.3.2024
Ahoj, tento týden jsem si přivezl mladou rostlinu klasického pokojového Asparátu. Měl bych tři otázky: 1. Jakou zeminu použít při přesazování? 2. Kam jej umístit, aby mi vydržel co nejdýl? 3. Jak se rozmnožuje? Děkuju za... celý příspěvek >
Myrobalán - kdy zaplodí?, 3.9.2023
Letos na jaře jsem zrušil uschlou švestku (Čač. Lepotica) na myrobalánu. Odumřel pouze roub - podnož zůstala vitální, takže pařez přes léto pěkně obrostl a já se rozhodl to nechat růst, protože mi plané myroše zachutnaly (je to takové chuťové... celý příspěvek >
Oullinská renglóda, 5.8.2023
Závidím Vám! Já svou asi 30 letou Oulinskou nechal ač nerad před 6 lety shodit (sněhová kalamita v roce 2009 ji dala "po kabátě" a na následky poškození v roce 2017 umřela). A nový strom zasazený v roce 2019 ne a ne kvést. Přitom roste jako o závod.
Pastornice kde sehnat?, 31.7.2023
Nevíte prosím o nějaké školce, která na podzim/na jaře pravidelně prodává stromky nebo rouby odrůdy Pastornice? Soused chce nějakou zimní hrušku, která ale nebude tvrdá (nyní má nějakou tvrdou odrůdu, která je v podstatě nepoživatelná) a při... celý příspěvek >
A co vaše višně?, 20.7.2023
Zkuste višeň Favorit. Je to něco mezi Amarelkou a kyselkou - bledá téměř nebarvící šťáva. Nebo Morellenfeuer který má ráda paní Lída. Případně, pokud máte opylovače vyzkoušejte Královnu Hortenzii. O té se v tomto vlákně už psalo.
A co vaše višně?, 20.7.2023
Já zase lituju, že jsem s perfektní Morelou nekoupil i Erdi Bötermo. Ta mě také dost lákala. Mohl jsem mít višně už na konci školního roku. Ale třeba si ji jednou koupím.
A co vaše višně?, 20.7.2023
Tak po dešti se pár plodů konečně nalelo a první plody jsem už ochutnal (díky teplu dozrály dřív). A kupodivu nechutnaly špatně (připomínaly mírně natrpklý červený rybíz který mám velmi rád). Možná že po zčernání by byly trochu sladší ale holt... celý příspěvek >
A co vaše višně?, 10.7.2023 Obsahuje fotku
Co moje višně? 4 letá Morela zklamala. Do 15 června na ni byla super násada višní ale pak najednou propadaly a vůbec nevím proč 🤔 A plody, které zůstaly jsou velké jako Vrabčinka.😭 Naštěstí mi pomalu začínají zrát plody na Kordii a... celý příspěvek >
A co vaše višně?, 6.6.2023
Zkuste samosprašným višním přidat nějaké "krmení". Doporučuji granulované kravince nebo pěkně odleželý kompost
TOP odrůdy na moštování, 14.5.2023
Šampion na mošt? No nevím nevím (maximálně pokud jej namícháte s nějakou kyselejší odrůdou). Čistě šampionový mošt je podle mého názoru protivně sladký. Za sebe bych Vám místo Šampionu doporučil odrůdu Car Alexander - je kyselejší, velmi šťavnatá... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika