Příspěvky uživatele - 44.165

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Sušička klobás a salámů, 1.10.2020
Ako súsenosti nemám. Ale na 99% sú to zbytočne vyhodené peniaze a ďalšia rároha čo zavadzá. Bohato stačí akákolvek rúra na pečenie, ktorá má mód "ohrev s ventilátorom!" Spravil som z hranolov 10x10mm a hliníkového jemného pletiva sitká na... celý příspěvek >
Jak poznat hotový hruskovy kvas, 1.10.2020
Odstraňovať 5cm je úplne zbytočné. Väčšinou stačí 1cm. Ja to na kúsku vždy skontrolujem kolko je navrhcu odpadu a podla toho ťahám hrúbku šupky. Sťahujem obyčajnou kelňou.
Umytí měděných částí před 2D, 26.9.2020
Tak jarovú vodu absolutne NIE!!! Ja vzdy pred 1D kotol len vydrhnem cistou drátenkou na riad, s vodou a trocha kyseliny citrónovej so sodou bikarbounou. Opláchnem, napustím 1/3 kotla a normálne osadím ako na destiláciu a nechám varit 10-15m... celý příspěvek >
Domácí pálenice značky DES, 26.9.2020
Všetko kôstkové (peckové) ovocie destilujem bez kôstiek. Slivky, ceresne, mirabelky, visne, kvasia aj s kostkami. Marhulový nechávam úplne bez kôstok. Ak chcem aby mal destilát viac kôstkovej chuti tak kladivom rozbijem a vylúpem jadierka... celý příspěvek >
Domácí pálenice značky DES, 25.9.2020
Tak uz mamodkrutene hodne vela, ale poskrabane dno nemam absolutne vobec. Ja kazdy kvas pred nalievanim do kotla cedim cez sito!!! Mam 3 rozne velkosti dier, podla toho co idem nalievat a aku to ma kostku. Aj tak vacsinou zacinam najmensim... celý příspěvek >
Domácí pálenice značky DES, 24.9.2020
Ano to je tym ze je malo vodky (lutru) v kotli. Vtedy treba aj hodne pomaly kurit aby sa drzala teplota co najviac na 78-80 stupnov aby sa odparoval ethyl. A cim viac sa ho uz odparilo tym sa viac hreje a porechadza do destilatu viac... celý příspěvek >
Domácí pálenice značky DES, 23.9.2020
1D tahám celé kým to chutná ako alkohol. Zhruba po 4%. aby to nebola kysla voda. 2D tahám najskor úkap (vyskoček) ten oddelujem cca 0,2-0,6l. podla toho kolko bolo vodky a aka silna. Oddelujem to do 0,1l poharov uplne cirych s plochym rovnym dnom... celý příspěvek >
Desatoro o ovocí, kvase, destilácií a pálenici, 20.9.2020
Tak ako čítam toto fórum je mi x krát na grc. Samý odpad a rady ako poj ma je*at... Ako niektoré rady sú super a nápomocné ale niečo je čistá demagógia ludí. Všetko čo viem píšem z mojej 18 ročnej skúsenosti zo zbierania ovocia... celý příspěvek >
Trubka ke chladiči, 20.9.2020
Tak to je pekna kravina, mám 2 knihy domáca výroba liehován od dvoch autorov a a ani v jednej nieje trubka k chladicu opacne. Trubka s paráku k chladicu musí byt vzdy pod uhlom do kopca, a neprerušovaná!!! Cize ziadne odkalovace, deflagmátory... celý příspěvek >
Destilace na polské koloně, zápach výstupu, teploty?, 11.11.2018
Takéto zariadenia už z princípu nemôžu fungovať. Ak niekto tvrdí že hej tak ais nepil poriadnu pálenku. Veď to ako je to poskladané odporuje veškerým dostupným znalostiam o pálení a následnom skvapalnovaní alkoholu. VŽDY VŽDY VŽDY treba páliť... celý příspěvek >
Destilace na polské koloně, zápach výstupu, teploty?, 11.11.2018
To je úplna kravina takéto zariadenia. Už z princípu to nemôže fungovať. Uplne zbytocne vyhodené peniaze. Radšej investovať a kúpiť poriadne.
Jablkovy kvas, 10.11.2018
Ako nehnevjate sa ale niektoré veci čo tu píšete sú úplne bludy. Igelit priamo na kvas, totálne utesnovanie, kvasné zátky, plávajúce koláče... Môj postup na výrobu jablkového kvasu (mám len jablká aj 40m3 kvasu ročne) zopár vyhratých... celý příspěvek >
Trnkovica (trnka obecna), 10.11.2018
Ako neviem či niečo viete o kvasení, ale bez vody nevykvasí ani prd. Áno curok kvasí a mení sa na alkohol ale na to treba aj vodu... A preto sa pridáva do kvasu voda. A keďže trnky obsahujú minimum vody tak treba pridať vodu. A o... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika