Příspěvky uživatele - 129.10

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Urceni odrudy jablone, 30.10.2013 Obsahuje fotku
Zdravim, Na zahrade mi roste stara jablon, u ktere nevim o jakou odrudu se jedna. Po precteni jedne nedavne diskuze, si myslim, ze by se snad mohlo jednat jednat o Blahovu renetu. Prikladam fotku z pondeli. Pomuze nekdo urcit, jaka to je... celý příspěvek >
Vinná réva na západní stranu, 16.5.2013
Já jsem koupil v Bauhausu železné nožky ke stolu délky 40 cm za pár korun. Na konci mají takový ten čtyřhran s dírama pro hmoždinky / vruty. Nožky jsem zatloukacíma hmoždínkama uchytil ke zdi a na jejich vyčnívajícím konci provrtal 2 díry u... celý příspěvek >
Vinná réva na západní stranu, 15.5.2013
Mám podobně orientovanou i vysokou zídku, která je ještě potom zlomená na jih a vínu se daří skvěle. Rozhodně ji ještě natřete na bílo, a vínu nechejte od zídky odstup aspoň 30 cm. Jižní stěna dozrává cca o 2 týdny dříve. Mám moštovky - tramín... celý příspěvek >
Plastova jimka na destovku pres zimu, 22.9.2012
Pekny den, mam z jara v zemi nove zabudovanou 2,5m3 plastovou nadrz na destovou vodu ve tvaru "lezaty valec". Prumer je cca 150cm. Nadrz je k tomu ucelu urcen. Ma prepad. Mam obavu co se bude dit pres zimu v treskutych mrazech.. Jimka je... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2012), 10.9.2012
Vypadá to jako octová hniloba.
Žloutnutí listů odspoda + půdní rozbor, 10.9.2012
Rozbor půd provádí Výzkumný ústav meliorací a ochrany půdy, v.v.i., Žabovřeská 250 156 27 Praha 5 - Zbraslav. Cena byla okolo 800 Kč, už si nepamatuju přesně. Dojel jsem tam osobně se zavařovací sklenicí odebrané půdy. Měli to hotové cca za 3... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2012), 5.9.2012
Včera jsem měřil cukernatost mých keříků na zahradě refraktometrem (Praha). Tramín má už 24°NM a musím ho sklidit, poněvadž ho začaly žrát vosy (dobrý ukazatel hranice výběru z hroznů) a Kerner má 19°NM - toho nechám ještě dozrát do pozdního... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2012), 24.8.2012
Octová hniloba to asi nebude, bobule je normálně sladká a bez zápachu/pachuti... Může to být nedostatkem vody? Přecejen v srpnu skoro vůbec nepršelo a keře nezalívám...
Co po výsadbě s druhým výhonem, 9.8.2012
Já jsem jel v prvním roce úplně bez fazochů až do 2 m a bez záložních oček, a všude se mi podařilo zapěstovat kmínek ve výšce 70 cm. I přesto, že byla celkem tuhá zima s mrazy, všechna očka letos ve 2. roce plodí kromě 3 umrzlých na jednom keři z... celý příspěvek >
Réva - draslík x hořčík, 2.8.2012
Podle nějakých knižních ilustrací jsem nedostatek draslíku viděl spíš jako nekrotizaci a svinování listů od odkraje, než tohleto. Draslíku mám v půdě hodně, tak jsem to ještě nezažil, zato u tramínu mám problém s hořčíkem a ten se projevuje typicky -... celý příspěvek >
Praskání bobulí, 31.7.2012
Na první pohled vypadá Vaše réva zdravě - jestli Vám to náhodou neokusují vosy nebo jiná havěť..?
Réva - draslík x hořčík, 31.7.2012
Máte stejný problém jako já s Tramínem diskutovaný níže, tj. nedostatek hořčíku. Potřebujete postříkat listy roztokem síranu hořečnatého jako první pomoc (2x až 3x), a pak to řešit úpravou půdy. Ideálně si nechejte za pár stovek udělat rozbor,... celý příspěvek >
Žloutnutí listů odspoda + půdní rozbor, 25.7.2012
Ne ne, voda není chemicky upravovaná, filtrace je mechanická písková + ionizační, bezchlorová. Šplouchance občas jsou, ale ne nějak velké, děti jsou celkem malé a pod dozorem... :-)
Jak se zbavit rejska?, 17.7.2012
Dobrý den, na zahradě máme rejska, po celé zahradě dělá chodbičky a ničí travník. Nechci ho hubit, ale vypudit. Nemáte někdo radu jak na to? děkuji
Honda 2417, 11.11.2011
Honda je cenove silena, ale opravdu funguje. Mam 2620. Sber i mokre travy neni potiz, diky "ventilatorum" na hridelich. Objem kose 350l je take bomba... Tomu se vyrovna snad jen John Deere. ND resim i kamaradi (napr.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika