Co vaše réva? (2012)



centor - (23) - 129.10 (?)
10.9.2012 10:16

Vypadá to jako octová hniloba.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 5.9.2012 22:27

Pár ukázek sklizně.

Kodrjanka
Kodrjanka
Pannonia
Pannonia
Arkadia
Arkadia
Talisman
Talisman
AT 6-3-SK - tato odrůda ještě jedlá není.
AT 6-3-SK - tato odrůda ještě jedlá není.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 6.9.2012 8:49

Moc pěkná úroda, gratulujiyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 6.9.2012 11:08

Děkuji. Nicméně nejvíce jsem byl letos nadšen z odrůdy Kišmiš Lučistyj a rovněž skoré Beloe Čudo bylo vynikající. Pěkně zarodil i Dokučeavoj Ustojčivyj, který je již také sladký, ale má poněkud tuhou slupku. Toto a výše uvedené odrůdy byly jediné které odolaly pozdním mrazíkům (díky poloze) a měly úrodu, z ostatních (např. Vostorg Muskatnyj) měly jen asi tři odrůdy pár bobulek na ochutnání, vše ostatní pomrzlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 6.9.2012 13:44

Také se připojuji k obdivu Mirkových pěkných snímků a hroznů na nich (jako vždy). Ze stejného důvodu jako Mirek letos sklidím úrodu pouze z keřů, které rostou u zdi. Zbytek, rostoucí volně, byl po květnových mrazech na tabák a něco se dokonce už nevzpamatovalo a odešlo sladce spát do věčných lovišť. Škoda, že to letos tak blbě začalo, protože jinak by to byl příznivý, nadprůměrný rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 7.9.2012 7:04

V tuto dobu na JM zaměkává všechno.I RR.Deficit vody a nadměrné teplo vykonaly své.A to jsem ještě zaléval(!).Bude příští rok nadějnější?Dřevo vyzrává rel.dobře, mělo by nějaký ten mráz překonat bez úhony.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 7.9.2012 9:46

U nás v BV je rovněž vláhový deficit, ale téměř každodenní deště v prvním měsíci prázdnin nastartovaly vlhké dusno a choroby decimovaly porosty oslabené révy.

Na snímku z jiné lokality je Kodrjanka která se po zmrznutí takto "rozparádila", pěti-šestimetrové výhony jsou asi důsledkem tepla a vysoké hladiny spodní vody, která se do těchto míst stahuje z Pálavy, díky neustálým větrům a tím pádem pohybu horkého luftu není vůbec napadena chorobami. Měla tři střapce hroznů které však oproti BV byly ještě trochu trpké ale už na ně šly vosy, úroda přišla o 2-3 týdny později než u hlav v BV.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.123 (?), 6.9.2012 17:39

Mirku, dajte potom vediet, ked Vam dozrie At-6-3-Sk... tiez mam tuto odrodu, ale len mladu rastlinu. tak ma bude zaujimat, aku ma chut, ci sa oplati. a hlavne ci nie je prilis neskora pre nase lokality. tento rok je to vsetko aspon o 10 dni skor ako minulu sezonu... ci vobec zvlada At-6-3_Sk dozriet v rozumnom case...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 9.9.2012 11:25

Vážení přátelé stolních odrůd a AT-6-3-SK obzvlášť, mám dotaz. Tato odrůda se začíná vybarvovat, ještě není zralá ale na bobulích je vidět zabarvení. Ne že by mi to vadilo ale spíše by mne zajímalo čím to je, zda sluncem nebo něčím jiným, mělo by se jednat o bílou odrůdu. Při listování ve fotogalerii u bred_ika jsem si všiml podobného zabarvení, u mne je to však ve větší míře.

Vlevo AT-6-3-SK, vpravo Talisman.
Vlevo AT-6-3-SK, vpravo Talisman.
AT-6-3-SK
AT-6-3-SK
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
centor - (23) - 129.10 (?), 10.9.2012 10:16

Vypadá to jako octová hniloba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 10.9.2012 10:53

Na mne to zas nepůsobí jako nějaká hniloba, mně ty bobulky připadají z těch fotografiií zdravé. Nemůže ta rozdílnost barvy být odrůdová vlastnost, podpořená stanovištními podmínkami?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika