Příspěvky uživatele - 9.143

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Název rostliny, 18.11.2022
Nejspíš Aeschynanthus. Hanča
Jestrab ik chlupacek v travniku, nechat?, 27.8.2022
Chlupáček je fajn kytka do současné doby, skvěle snáší sucho. Na své zahradě ho nemám, ale několik desetiletí ho pozoruji na městském trávníku, vypadá stále hezky a sekat se opravdu nemusí. Hanča
Zasychání bromélie, 27.8.2022
Je pravděpodobné, že bromélie byla původně zakoupená jako kvetoucí rostlina. Odkvetlá růřice u bromélií po odkvětu odumírá, někdy hned, někdy až za delší dobu, ale nikdy již znova nekvete. Ale než odumře, z kořenů vyrazí růžice nová, nebo i několik.... celý příspěvek >
Pudokryvne rostliny namísto mulče, 14.8.2022
Waldsteinia je opravdu perfektní kytka. Další skvělá kytka, také se žlutými květy, je vrbina penízková, taky roste na slunci i ve stínu, v suchu i ve vlhku, dokonce se ze skalky doplazila do jezírka a roste si pod vodou. Řízky zakořeňují velmi... celý příspěvek >
Ke staré chalupě pod okna, 17.2.2022
Ještě lepší než šípek je Rosa rugosa, "dálnicová" růže - je tak odolná, že se vysazuje do prostředního pruhu na dálnici, má dost velké hezké jednoduché květy, kvete opakovaně, šípky taky nadělají hodnět parády, a přitom se hodí na čaj i na marmeládu.... celý příspěvek >
Která zelenina je odolná španělským slimákům, 11.2.2022
To já taky , jsem moc zvědavá, jestli to loni byla náhoda, nebo to tak bude vždycky. Zatím mám tu zkušenost, že co funguje jeden rok, může být příště úplně jinak, čeho si slimejši jednou nevšimli, to příště dokonale spasou. Hanča
Která zelenina je odolná španělským slimákům, 10.2.2022
Slimáci mi nikdy nežrali pórek (zatímco třeba cobuli ano), špenát a mangold. Loni jsem zjistila, když jsem náhodou v tržnici šla kolem sazenic červeného kadeřavého salátu a pár jich koupila, že si jich slimejši vůbec nevšimli, zatímco obyčejný salát... celý příspěvek >
Jak namnožit stromkový rybíz - rondom, 5.9.2021
Jasně že bych radši nechala keř, ale trocšku se nevejde, keřů mám několik a nísto už jenom na stromek. Hanča
Jak namnožit stromkový rybíz - rondom, 5.9.2021
Taky poprosím o radu. Loni začal prosychat stromkový rybíz neznámé, ale kvalitní odrůdy, který jsme koupili se zahradou. Nakonec uschl úplně, ale podařilo se mi včas odebrat řízky, takže nový keřík si vesele roste. Jenomže bych potřebovala stromek.... celý příspěvek >
Prosím o název rostliny z Jizerských hor, 26.8.2021
Spíš plesnivka. Hanča
Vyvýšený záhon, 7.7.2021
Měla jsem to podobně, taky jsem měla málo kompostu na povrch. Tak jsem od jara kompostovala přímo v záhonech. Dospod jsem dala velké kusy dřeva (pařezy a zetlelé špalky, které ležely na zemi a už se nehodily na topení). Na to větve z ořezaného živého... celý příspěvek >
Prosím o identifikaci rostliny, 9.6.2021
To bude nejspíš štětka. Používá se do suchých vazeb. Hanča
Název skalničky - oranžový květ, 30.5.2021
S katalogem to bude potíž, ono snad vůbec nic neplatí stoprocentně. Někdy to, co platí na jenom místě, neplatí jinde ani náhodou. Kdysi jsem našla velikou hryzčí chodbu v místech, kde jsem vysázela řebčíky, podle literatury právě proti myším všeho... celý příspěvek >
Název skalničky (žluté květenství, okrouhlý sdrčitý list), 30.5.2021
Vídám ji na podezdívkách plotů u vesnických chalup, kořínky ve škvírách, na plném slunci, a šíří se radostně do dalších a dalších škvír. To jí vyhovuje úplně nejvíc. Hanča
Plevel v truhlíků - identifikace, 23.5.2021
Nějaká vrbovka - je jich více druhů. Hanča
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika