Která zelenina je odolná španělským slimákům



host - 9.143 (?)
10.2.2022 14:47

Slimáci mi nikdy nežrali pórek (zatímco třeba cobuli ano), špenát a mangold. Loni jsem zjistila, když jsem náhodou v tržnici šla kolem sazenic červeného kadeřavého salátu a pár jich koupila, že si jich slimejši vůbec nevšimli, zatímco obyčejný salát jim chutnal velmi.

Docela mi funguje prosázet zeleninu spoustou sazeniček afrikánů, ne že by afrikány ta šneky odpuzovaly, jak se často píše. Naopak, afrikány dostanou přednost, většinou ze záhonu úplně zmizí, kdežto zelenina vydrží. Hanča

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 243.226 (?), 9.2.2022 13:50

Potvrzuji velmi chabou účinnost přípravku Ferramol. Počítejte nejméně 40 granulí na jednoho slimáka a délku úhynu nejméně tři dny - a to v "amatérsky laboratorních podmínkách". Předpoklad přitom je, že ve volné přírodě se jejich šance na přežití otravou ferramolem zvyšuje, protože mají na výběr i jiné krmivo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.226 (?), 9.2.2022 13:47

Závidím Vám. Brambory mi livkduje armáda šneků, papriky ve skleníku letos žrali více než okurky, což jsem vůbec nechápal. Postavil jsem skleník na nějakém jejich tranzitním koridoru asi, lezou dovnitř všemi otvory.

Nevěřím žádným řečem o tom, že něco slimáci nežerou nebo je dokonce odpuzuje. Možná že některé plodiny nechají být, pokud mají v blízkosti jiné lepší, ale když ty lepší sežerou, jdou na vše. Česnek, cibule i pálivé papriky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 9.2.2022 18:48

Snad nežerou rajčata. V listech batátů dělají dírky a hlízy blízko povrchu vyžerou kompletně zevnitř. Zbyde jenom slupka. Batáty nastýlám černou netkankou, a to jim vyhovuje. Batátům i slimošůmwink. Mám zkušenost, že si psi granulek vůbec nevšimnou. Dávkovat se musí podle návodu, ne aby bylo na záhoně modro. Odhadem to je jedna lžička na 1 m2. Sype se hlavně kolem záhonů, na cestičky atd. I plošně (brambory, např.). Hned, jak se první slimáci objeví. Ošetřit i trávník nebo prostor, co je kolem záhonů. Ploty, dřevo, bordel... Aby si lízli a pošli, než dorazí k zelenině. Na nějaké mudrování, pivo, čelovky na noční lov atd., je třeba se vykašlat. Když granule liják zatluče do země, sypat znovu. A myslím, že všechny přípravky už obsahují hořkou látku a dávidlo, kdyby je pes, kočka nebo člověk chtěli zblajznout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.143 (?), 10.2.2022 14:47

Slimáci mi nikdy nežrali pórek (zatímco třeba cobuli ano), špenát a mangold. Loni jsem zjistila, když jsem náhodou v tržnici šla kolem sazenic červeného kadeřavého salátu a pár jich koupila, že si jich slimejši vůbec nevšimli, zatímco obyčejný salát jim chutnal velmi.

Docela mi funguje prosázet zeleninu spoustou sazeniček afrikánů, ne že by afrikány ta šneky odpuzovaly, jak se často píše. Naopak, afrikány dostanou přednost, většinou ze záhonu úplně zmizí, kdežto zelenina vydrží. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kubais - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (118) - 242.213 (?), 11.2.2022 6:56

Ano, taky mohu potvrdit pórek. Česneku a topinamburu se taky nedotknou. Červený kudrnatý salát Rollo Rosso budu letos pěstovat poprvé, tak jsem na tu "odolnost" zvědav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.143 (?), 11.2.2022 13:37

To já taky laugh, jsem moc zvědavá, jestli to loni byla náhoda, nebo to tak bude vždycky. Zatím mám tu zkušenost, že co funguje jeden rok, může být příště úplně jinak, čeho si slimejši jednou nevšimli, to příště dokonale spasou. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika