Pudokryvne rostliny namísto mulče



host - 9.143 (?)
14.8.2022 0:59

Waldsteinia je opravdu perfektní kytka. Další skvělá kytka, také se žlutými květy, je vrbina penízková, taky roste na slunci i ve stínu, v suchu i ve vlhku, dokonce se ze skalky doplazila do jezírka a roste si pod vodou. Řízky zakořeňují velmi snadno. Původní zelenolistá se vyskytuje běžně v přírodě. Prodává se i zlatolistá varianta. Hanča

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 142.171 (?), 13.8.2022 15:19, zobrazeno: 648x

Dobrý den,

prosím, poraďte mi půdokryvné rostliny, které bych mohla vysázet mezi keře do okrasného záhonu k vyplnění mezer namísto klasického mulče. Záhon je ve svahu a kamínky se mi nelíbí. Je to suchý svah orientovaný na jih. Počítám s co nejdůkladnějším odplevelením před výsadbou i s nutností občasného vypletí. Kůru by mi tam odfoukl vítr, slámu možná ne, ale ta není moc estetická do předzahrádky. Výsadba je plánovaná tak, aby časem zaplnila celý záhon. Existuje nějaká rychlá pudokryvná rostlina, která by mi nahradila štěrkový mulč než se trvalky rozrostou?Nebo je ještě jiná varianta?
Děkuji

Lenka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.97 (?), 13.8.2022 22:51

Mám na jednom záhoně pod keři Waldsteinia ternata. Kdysi jsem dvě koupila a dala na jeden malý záhonek, protože se rozrůstala, píchla jsem pár řízků pod keře a už je porostlý celý záhon pod nimi. Pěkně žlutě zjara kvete a je stálezelená po celý rok, snáší jak slunce, tak stín. Jen si dejte pozor na drobné cibuloviny v záhoně, ty přeroste (třeba krokusy, bledule nebo malé botanické tulipány). Ale mezi keře je to perfektní bezúdržbový povrch - a zakoření snad opravdu každý řízek.   Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.143 (?), 14.8.2022 0:59

Waldsteinia je opravdu perfektní kytka. Další skvělá kytka, také se žlutými květy, je vrbina penízková, taky roste na slunci i ve stínu, v suchu i ve vlhku, dokonce se ze skalky doplazila do jezírka a roste si pod vodou. Řízky zakořeňují velmi snadno. Původní zelenolistá se vyskytuje běžně v přírodě. Prodává se i zlatolistá varianta. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 142.171 (?), 14.8.2022 7:29

Děkuji za rady, vyzkousim waldsteiniu, vrbina vypadá více vlhkomilna, ten svah je dost suchý..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika