Příspěvky uživatele - 173.17

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rajčata 2018/2, 5.4.2018
Díky za toto nové vlákno. Já jsem chtěl jen připomenout, že DTM je stanoveno jako počet dní od rozvití toho konkrétního květu do úplného dozrání plodu vyvinutého z tohoto květu. Pochopitelně čím větší rajče, tím delší tato doba obvykle je.... celý příspěvek >
Výsev kedlubny, 4.4.2018
Skvělý návod pro majitele skleníků jak opravdu skleník pořízený za nemalé peníze opravdu využít. Mám ještě jeden dotaz. Koupil jsem si v Lídlu semena Vámi doporučované odrůdy Delikates Blauer, ale chci je vysévat až někdy začátkem května... celý příspěvek >
Výsev kedlubny, 3.4.2018
Také se mně to moc líbí. Ale zajímalo by mne, jestli ty vyvýšené záhony máte všechny v nevytápěném skleníku a co je potom to pařeniště, je to foliák ve skleníku nebo co?            Vladimír
Papriky 2018, 2.4.2018
Toto píše Ing.Prášil ze SEMO: pěstování v uzavřené místnosti může být problémem nedostatku opylovačů i pohybu rostlin větrem. Jiný problém se s Vámi zaslaných informací bohužel určit nedá. Uváděná teplota nebude problémem. A pozor, při ručním... celý příspěvek >
Papriky 2018, 1.4.2018
To je nepochopení. Jde jen o to, že se využije těch vibrací, část kartáčku která vibruje se přiloží k rostlině a tato začne také vibrovat a to stačí k opylení. K opylení rajčat a paprik venku stačí vítr, není třeba žádný hmyz. Stavba květu papriky a... celý příspěvek >
Papriky 2018, 1.4.2018
Nejlepší na opylení je stejně jako u rajčat vibrační kartáček na zuby.                               Vladimír
Rajčata 2018, 31.3.2018 Obsahuje fotku
Nadvakrát (v pondělí a ve středu) jsem vysázel 16 keříčkových rajčat do toho mého pařeniště. Zatím se jim daří dobře a doufám, že to bude zdárně pokračovat. Zdá se, že jaro už je tady.           ... celý příspěvek >
Kadeřavost - postřik dnes?, 29.3.2018
Já jsem stříkal včera.            Vladimír
Rajčata 2018, 29.3.2018
Při 8 °C by nejen nerostla, ale za tři čtyři dny by uhynula.            Vladimír
Rajčata 2018, 29.3.2018 Obsahuje fotku
Dataloggerů je plno, ale vesměs jsou hodně drahé. Já mám ten nejjednodušší a nejlevnější (před dvěma lety mně stál cca 450,- Kč). Úplně mně stačí. Dnes už je jistě dražší, ale je třeba hledat-  Datalogger DS 100. Používal jsem také digitální... celý příspěvek >
Rajčata 2018, 27.3.2018 Obsahuje fotku
Rám pařeniště mám zapuštěný cca 20 cm do země. Okolo polystyren, který slouží jako izolace a také pouzdro, které dovolí jednoduše vysouvat rám podle potřeby nahoru. Je to hlavně proto, že by se vrcholy rajčat v žádném případě neměly dotýkat skla... celý příspěvek >
Rajčata 2018, 27.3.2018
Jen bych teoreticky porovnal skleník a pařeniště z hlediska ztrát tepla v noci. Jedno moje pařeniště má plochu 3,5 m2. Stejná je plocha skla, kterým uniká teplo do prostoru (vedením tepla). Bočnice mám ze dřeva, tam jsou minimální ztráty tepla.... celý příspěvek >
Rajčata 2018, 27.3.2018 Obsahuje fotku
Já měřím teplotu na záznamníky Datalogger. Mám dva, jeden položený v pařeništi druhý za pařeništěm aby na něj nesvítilo slunce. Oba mám v dřevěných krabičkách. Pro mne je problém, že když chci zjistit jak se vyvíjely teploty, tak musím přibalit do... celý příspěvek >
Rajčata 2018, 26.3.2018
Já jsem dnes dopoledne zasadil osm rajčat do pařeniště (2 x Sarayev Gruntovyi, 2 x M-22, 2 x Sophie´s choice, 1 x Sarayev Shtambovyi a 1x Stupické polní rané. Všechny už kvetou, některé mají jeden až dva miniaturní plody. Když jsem sázel, tak v... celý příspěvek >
Rajčata 2018, 25.3.2018
Rozuměl jsem tomu tak, že paní měla přemokřený substrát. Možná jsem se vyjádřil špatně, ale tím, že se utopí jsem měl na mysli, že neměla přístup ke vzduchu (proto to vzduchování u extrakce), mohl jsem také napsat, že se udusila a potom shnila. Pokud... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika