Papriky 2018



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?)
1.4.2018 6:46

Nejlepší na opylení je stejně jako u rajčat vibrační kartáček na zuby. 

                             Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 1.4.2018 6:46

Nejlepší na opylení je stejně jako u rajčat vibrační kartáček na zuby. 

                             Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2746) - 6.138 (?), 1.4.2018 10:35

Vladimíre, a jak se s tím pak zachází? Kartáčky mají dost tvrdé chlupy, nepoškodí to bliznu? Jsem ochoten si ten kartáček pořídit (na zuby mi to bylo líto), ale jaký? Dík za radu.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 1.4.2018 16:52

To je nepochopení. Jde jen o to, že se využije těch vibrací, část kartáčku která vibruje se přiloží k rostlině a tato začne také vibrovat a to stačí k opylení. K opylení rajčat a paprik venku stačí vítr, není třeba žádný hmyz. Stavba květu papriky a rajčete je totiž taková, že většinou celá blizna je doslova obalená tyčinkami s pylem a tak zatřesení stačí, aby pyl ulpěl na blizně. Nějakým přenášením pylu může dojít k poškození blizny s možným následkem deformace plodu. Ale také stačí občas poklepat rostlinou, je to levnější.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2746) - 6.138 (?), 1.4.2018 18:44

Takže to, co se mi osvědčilo u rajčat, tedy foukání do květenství, by mělo stačit i u paprik? V tom už jsem vycvičenej.laugh

Díky.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 1.4.2018 19:04

Podívejte se, jak vypadá květ a jak jsou tyčinky daleko od blizny. Nevylučuji, že se to povede, ale ta vzdálenost není zanedbatelná. Blizna je o dost výše.

Květ papriky
Květ papriky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 2.4.2018 5:27

Toto píše Ing.Prášil ze SEMO:

pěstování v uzavřené místnosti může být problémem nedostatku opylovačů i pohybu rostlin větrem. Jiný problém se s Vámi zaslaných informací bohužel určit nedá. Uváděná teplota nebude problémem. A pozor, při ručním opylování může dojít byť i k nepatrnému poškození blizny, které má za následek upadnutí květu. Zkuste příště rostlinami v odpoledních hodinách lehce zatřepat.

Také si myslím, když se s tím květem zatřepe, tak pyl bude padat dolů a to asi k opylení stačí. Možná se mýlím, ale květ papriky je vždy v té poloze jak je na výše uvedeném obrázku, asi nikdy nemíří vzhůru. Já jsem nikdy problémy s opylením paprik doma neměl, nikdy jsem se nesnažil nějak pomoci opylování, spíš jsem se snažil všchny nasazené plody a květy při výsadbě vyštípnout.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 95.36 (?), 2.4.2018 7:22

Papriky sú na okraji môjho záujmu, ale vysaiala som v decembri 2 odrody- Slovakiu a Hamík, nevenovala som sa im tak ako rajčinám, po 2 som z nich presadila do väčších kvetináčov, sú stále na východnom okne, možno som s nimi sem-tam potriasla, Slovakia pekne nahadzuje plody, Hamíkovi diteraz kvety vždy opadli, možno to je aj na odrode(inak prvé kvety vylamujem, pre spevnenie rastliniek.) Eva T.

Slovakia
Slovakia
Plod Slovakie
Plod Slovakie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2746) - 6.138 (?), 2.4.2018 22:11

Takže ten štěteček je jistota. Napadá mne ale, že při tom mohu poškodit bliznu. Co takhle je za teplého počasí - tady teď má být hezky - vyšoupnout na balkon na nějakou tu hodinku? Větru tady v údolí je vždycky dost, někdy až příliš. Ten vibrační kartáček mi přijde trochu nákladný.

Díky.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 3.4.2018 5:26

Podívejte se na včelu nebo čmeláka, jak jsou při opylování agresivní. Ale mají jemné chloupky. Blizna se snad jen tak nepoškodí, pokud je povrch měkký. Já jsem však nakonec utrhl jednu zralou tyčinku a dotkl jsem se prašníkem několika blizen. Úspěch zaručen. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2746) - 6.138 (?), 1.4.2018 10:18

Díky moc.

Milan

P.S. Vy jste ranní ptáče, že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika