Příspěvky uživatele - 189.156

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zmladenie starej slivky, 4.8.2021
Černošická, na 100 procent. Typický je tento kapkovitý tvar, doba zrání taky sedí. Je velmi vzrůstná, tvoří vůbec největší slivonové stromy co znám. Má itakovou zajímavou borku, jakoby výrazně rýhovanou. Co se zmlazení týče, byl bych velice opatrný,... celý příspěvek >
Nemocná třešeň, 16.7.2021
No já bych v týdnu po odkvětu určitě neřezal, rozhodně ne radikálně.  OK, je to možná termín, který se doporučuje, ale logiku moc nedává. Mám s tímto termínem i osobní negativní zkušenost. Doporučoval bych termín od půlky září do konce zimy. Z... celý příspěvek >
Plody čačanské švestky předčasně opadávají, 6.7.2021
Inu obaleč to nebude, plody napadené obalečem mají typickou kapku pryskyřice na sobě. Tmavku znám jen z vyprávění, ale vzlhdem k tomu, že toto propadávání je naprosto běžné už mnoho let, tak to tmaka si nebude, nkolik její šíření je otázkou... celý příspěvek >
Plody čačanské švestky předčasně opadávají, 5.7.2021
Inu v tuto dobu běžně plody slivoní propádavají, konkrétně u Lepotice to je typické. Neměl by to být problém, pokud to samozřejmě není vnějaké vysoké intenzitě. Pokud jste stříkal proti pilatce, tak je to možná jen způsob stromu zbavit se vysoké... celý příspěvek >
Hrušně - špinka a susené hrušky na Valašsku, 31.3.2021
Inu máte jistě na mysli Dule, to je nejrozšířenější hrušen na horním Vsacku. Stromy jsou obrovské, dlouhověké, plody jsou poživatelné až po shniličení, kdy jsou výborné! Tradišně se sušili a dávali na frgále...          ... celý příspěvek >
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 19.2.2021
No já chci jen upozornit na fakt, že spousta lidí chce dneska přednostně staré odrůdy a my pomologové jim nemůžeme dát stoprocentní informace o jejich kvalitách a vhodnosti do určité polohy. Nemáte náhodou pocit, že se někde stala chyba? Těch několik... celý příspěvek >
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 19.2.2021
Inu tak já zmiňoval staré odrůdy jako celek. Pokud bychom měli zabrousit do krajových, což samozřejmě můžeme, tak tam nalezneme taky velice cenné věci, ale na rovinu říkám, že máme veliké rezervy v takových věcech, jako je třeba vhodnost ke... celý příspěvek >
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 19.2.2021
Inu nechci se přít, ale jste si jist tou Kozačkou? Nikdy jsem ji v aleji neviděl, tam se vysazovali přeci jen více velkoplodé odrůdy.. Nemohla to být třebas Thirriotova? Ta může být taky poměrně drobná, vzhledem k tomu že mimořádně plodí a zraje... celý příspěvek >
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 19.2.2021
Taky tě zdravím Mirku. Koukám že tvé detektivní schopnosti slavily úspěch, Ing. Fidla opravdu není mé pravé jméno:) Co se týče mého názoru na staré odrůdy, jakkoliv jsem tvrdil, že nejsem zcela objektivní, tak se o to přeci jen snažím. Řeknu to... celý příspěvek >
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 15.2.2021
No to byste se divil, jak jsou lidé ochotni změnit názor.  Znovu upozornuji na fakt, že přesvědčivost pana Přasličáka je zcela mimořádná, ale to byste museli zažít sami, abyste pochopili. Navíc, když vidíte všechny ty úžasné plody, jež vyrostly... celý příspěvek >
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 13.2.2021
No tak ohledně Sosnové jsem já osobně nevyjádřil nějaké domněnky, ale opravdový objektivní názor, nakolik jsem tam s Vladou asi měsíc pracoval a vím, jak to tam fungovalo a taky vím, jak moc on pozvedl dosavadní způsob řezu. Byl první člověk po mnoha... celý příspěvek >
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 13.2.2021
Inu tak tady se musím sadaře Vlady zastat. Myslím, že to jak to napsal M. Přasličák je zbytečně vyhrocené a ne zcela objektivní. Tak za prvé, sadař Vlada rozumí řezu jako málokdo jný v této republice,, to je zcela bez debat. On má něco jako vrozený... celý příspěvek >
Určení jablka dle fota, 30.11.2020
Znovu koukám na ty fotky, dužnina zdá se čistě bílá a co je zajímavé, tak i kališní jamka je docela hluboká a široká, je tomu opravdu tak? To by rovněž nahrávalo mému názoru že se jedná o tuto odrůdu, tedy Lord Derby. Rovněž ty výrazné lenticely na... celý příspěvek >
Určení jablka dle fota, 30.11.2020
Říkám to nerad, ale opět musím s MUDr. Vysloužilem souhlasit. Je zajímavé, že jsem se nechal tak unést emocemi, že vím oč se jedná, když vždy říkám to co Miloš Vysloužil a sice že dle fotky je určení vždy nejisté. Přesto si stále myslí, že Lord Derby... celý příspěvek >
Určení jablka dle fota, 30.11.2020
Inu troufnu si říci, že jsem tuto záhadu vyřešil. Chci upozornit na to, že to píšu z pozice člověka jež je považován za odborníka přes pomologii starých odrůd, tak doufám že to co teď napíšu, bude bráno vážně a že se nebodou objevovat další a další... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika