Příspěvky uživatele - 100.5

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pokazil jsem kvas?, 29.3.2009
...a ráno s větším duněním v hlavě.
Ořešák z Baumaxu, 29.3.2009
Zkuste se zeptat v tom Baumaxu, jaké prodávali odrůdy. Je možné, že u ořešák měli jen jednu.
Jabloň - poraďte prosím jakou?, 29.3.2009
Šikmé řezy jsou způsobeny stříháním ze země dlouhými nůžkami na tyči - nejlepší jsou od Fiskarse. Pro stromy to ideální není, ale zas je slušný přehled při řezu a není třeba lézt do koruny.
Špičák, jak dál?, 29.3.2009
V podnožích J-TE-E a A2 je hodně velký rozdíl. Šampion ale plodí hned po vysazení prakticky na každé podnoži.
Výsadby slivoní po odtranění starých napadených šárkou, 29.3.2009
Po vykopání pařezu vznikné jáma. Zeminu z ní dejte třeba na záhon a jámu vyplňte tou ze záhonu. Do ní můžete zasadit dový stromek. Na dno jámy bych nasypal něco fosforečného a draselného hnojiva - třeba superfosfát a síran dracelný.
roubování, 28.3.2009
Nedovedu pochopit, že roubovací páska se prodává již řadu desetiletí ve stejné šířce a navíc pouze v jedné. Přitom na jemnější práci nevyhovuje, mnozí sadaři jsou nuceni ji provizorně půlit. Naopak přeroubování staršíéch větví by šlo líépe s páskou... celý příspěvek >
roubování, 28.3.2009
Pěkné a instruktivní. I když to nedělám přesně stejně (nůž kolměji ke dřevu), líbí se mi to.
Opylení třešní, 28.3.2009
Ne Kerašovou, nýbrž Karešovou. Kordia kvete o něco později, takže se jejich doby překrývají jen částečně. Proto je lepším opylovačem pro Karešovu třeba Kaštánka nebo Napoleonova. Pro Kordii pak skoro všechny pozdní chrupky.
Jaký nůž na roubování?, 28.3.2009
Tak, jak píše p. Pavlíček, když je silný čerstvý roub, zakořeněná podnož a jde o jádrovinu, dá se naroubovat i jídelním nožem.  Ve velkých číslech by se ovšem procento úspěšnosti projevilo.    Používám 30 let nůž Mikov s dřevěnou... celý příspěvek >
Ringle - opylování, 22.3.2009
Pokud kvetou ve stejnou dobu a nejsou intersterilní, tak ano.
krizeni odrud, 15.3.2009
U cizosprašných jabloní a hrušní to nutné není.
krizeni odrud, 14.3.2009
V domácích podmínkách bych to asi nedělal, Je potřeba vyset několik desítek až stovek semen z daného křížení, aby z nich šel vybrat nějaký zajímavý hybrid.    Technika bude asi jednoduchá. Zakrýt květy ve fázi poupat nějakými sáčky, aby... celý příspěvek >
Začínáte roubovat?, 14.3.2009
1. Rouby se roporučuje odebírat z jiční strany, kde jsou nelépe vyzrálé. Osobně si ale myslím, že to velký vliv na ujímání nemá. 2. Roubuji pouze jednoletými rouby. Tu na fóru jsem se poprvé dočetl, že nějteří roubují i starším dřevem. 3. V tuto... celý příspěvek >
roubování, 13.3.2009
Gumičky jsem nikdy nepoužíval. Věřím, že usnadní úpráci a zvýší produktivitu profesionála. Pro zahrádkáře, který provede za rok pár desítek kopulací asi páska stačí. Špatná není ani potravinářská či technická folie - nařezaná ještě v roli na několik... celý příspěvek >
Osetreni stromu po prorezani, 13.3.2009
Zatírání řezných ran asi není nezbytně nutné, názory se různí. Za sebe věřím, že to stromu prospěje. Zatírání voskem či balzámem považuji za plýtvání penězi i námahou. Latex či jiná vodouředitelná barva s fungicidem a stimulátorem (já dávám práškový)... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika