Pálenka z dýně



host - 147.130 (?)
6.5.2023 21:41

Ahoj Pěstitelé a Paliči,

jak jste pokročili v pokusech s pálením dýní, já pěstoval jen hokkaida a ty se na tohle evidentně moc nehodí, Goliáše mám připravený a la kompot v mrazáku, ale letos bude doufám hlavní zdroj odrůda American Giant tzn. největší dýně co existují, prý jsou na kompoty vynikající a materiálu bude zřejmě hodně, pročetl jsem německy mluvící země a jejich recepty a jejich dýňovice je mnohem vzácnější než obyč slivovice, klidně prodávají 60euro za flašku, musím to tedy zkusit, s cukrem a kyselinama ji nechám povařit a pak sešrotuji a zkvasím, přídám jen trochu fialových myrobalánů co mi planě rostou na zahradě a mohlo by vyjít, co vy na to?

Roman z Vysočiny

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
      
host - 147.130 (?), 6.5.2023 21:41

Ahoj Pěstitelé a Paliči,

jak jste pokročili v pokusech s pálením dýní, já pěstoval jen hokkaida a ty se na tohle evidentně moc nehodí, Goliáše mám připravený a la kompot v mrazáku, ale letos bude doufám hlavní zdroj odrůda American Giant tzn. největší dýně co existují, prý jsou na kompoty vynikající a materiálu bude zřejmě hodně, pročetl jsem německy mluvící země a jejich recepty a jejich dýňovice je mnohem vzácnější než obyč slivovice, klidně prodávají 60euro za flašku, musím to tedy zkusit, s cukrem a kyselinama ji nechám povařit a pak sešrotuji a zkvasím, přídám jen trochu fialových myrobalánů co mi planě rostou na zahradě a mohlo by vyjít, co vy na to?

Roman z Vysočiny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 108.60 (?), 10.11.2023 18:54

No, právě nad tím přemýšlím. Mám pár velkých dýní sklizených a co s tím? Asi vykvasit a vypálit je rozumné řešení.

Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika