Příspěvky uživatele - 57.97

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kafe v půdě, 24.5.2015
Mně zase nezabral Feramol - kde byl Feramol, bylo vše ožrané, kde Vanish, tak ne. Letos jsem kupodivu slimáka ještě nepotkal - je to asi tím velkým suchem (tady).
Rozkvétání slivoní, 23.5.2015
Kde jsem použil Calypso, tak po pilatce není ani stopy. Bohužel jsem většinu stromů letos nechal bez postřiku a pilatka silně zredukovala násadu. To samé květopas u jabloní. Škoda. Claypso je účinné, u mě s výjimkou mšic na tabáku, kterých se... celý příspěvek >
Málo třešní, 17.5.2015
Něco podobného mi dělá Kordia. V okruhu 40 m současně kvete minimálně 10 třešní nebo višní, květy včely navštěvují málo. Roste v jílovité půdě, kterou se snažím v rámci možností provzdušňovat, klejotokem netrpí.
Mravenci na ovocných stromech, 12.5.2015
Na třešních se v tuto dobu dost často objevuje poměrně velké množství mravenců, aniž by byly na listech přítomny mšice. Zajímá je sladký produkt mimokvětních nektárií (bradavičnaté útvary v horní části řapíků listů).
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 10.5.2015 Obsahuje fotku
Úžeh se letos neprojevil (a i jen minimálně u neošetřovaných stromů v sousedství), ale něco si vzal mráz, něco kroupy a aby toho nebylo málo, tak to i něčemu zachutnalo...
Co je to za nemoc svestky?, 3.5.2015 Obsahuje fotku
Nechci zakládat nové vlákno, tak to dávám sem. U některých stromů švestek (hlavně Těchobuzická, méně Elena) se objevily výhony, které z několika vrchních oček neraší, i když jsou pupeny zelené. Pár výhonů jsem našel i usychajících.
Housenky na listech švestky, 3.5.2015
Tady jich je letos taky hodně - na mladých slivoních, ale i na třešních, meruňkách.
Třešeň odolná praskání v dešti, 2.5.2015
Co třeba Kaštánka? Sice není samosprašná, ale plody jsou chutné a málo praskají.
Typhlodromus pyri, 2.5.2015
Viděl jsem u jednoho sadaře, který produkuje jablka pro dětskou výživu, že má takovou brožurku se svými zápisky, kde má uvedeno, co a do kdy maximálně může použít ve své oblasti, aby v konečných rozborech byla rezidua pod požadovanou hranicí. Ty... celý příspěvek >
Zásah proti mrazu či monilioze, 28.4.2015
Co nezničil mráz zničily asi kroupy .
Ranní mrazíky kolem 20.4.2015, 19.4.2015
Ve 2 m nad zemí  -2,5 °C, při zemi ještě méně. Tak snad za rok.
Štepenie čerešní, 18.4.2015
Jakým způsobem jste rouboval? Za kůru? Před měsícem a něco ještě asi nebyla podnož v míze a pokud jste rouboval za kůru, tak se rouby zřejmě nechytnou a jen dožijí ze svých zásobních látek, jestli plátkováním, tak by se roub uchytit mohl. Podle... celý příspěvek >
Ranní mrazíky kolem 20.4.2015, 18.4.2015
Tady na severozápadě to s předpovědí nevypadá dobře.
Dokedy je možné strihať marhule, 16.4.2015
Ano, můžete. Je to vhodná doba.
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 12.4.2015
Včera stříknuta Horizonem jedna višeň v květu.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika