Rozkvétání slivoní



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.97 (?)
23.5.2015 20:48

Kde jsem použil Calypso, tak po pilatce není ani stopy. Bohužel jsem většinu stromů letos nechal bez postřiku a pilatka silně zredukovala násadu. To samé květopas u jabloní. Škoda.

Claypso je účinné, u mě s výjimkou mšic na tabáku, kterých se nemohu zbavit (Karate, Mospilan, Pirimor, Calypso... nic).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 1.5.2014 21:51

U mě Althanova dokvétala poslední, spolu s Hagantou, ta je však víc zastíněná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 2.5.2014 10:15

Násada u slivoní se zdá být obrovská. Probírku za pomocí pilatky jsem vypustil, naopak jsem se ji snažil důkladně "umořit" Calypsem. Pokud plůdky nezmrznou, či nebude dostatečný červnový propad, tak bych se obával o násadu květů v příštím roce. Silně obalené jsou oba Toptaste, Stanley, Valjevka, ale i další. U Presenty vidím podobnost schopnosti opylení, jako u Katinky. Z minima květů maximum plodů. Presenta je velmi chutná odrůda a je škoda, když její plody z důvodu chladného počasí dostatečně nevyzrají. V minulém roce jsem byl unešen z prvních zralých plodů, ale ty pozdější jichž byla drtivá většina byly jen průměrné. Ideální odrůda snad jen na Znojemsko, Břeclavsko, či jihozápadní Slovensko. Tam by to mohlo "vyjít" každým rokem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 23.5.2015 11:14

Pilatku jsem ani letos nenašel žádnou. Na Calypso si tedy nelze stěžovat. Možná, že se budete divit, ale nejvíc se těším na plody odrůd Čačanská lepotica a Toptaste. V pevnosti plodů a jejich odolávání moniliové hnilobě je odrůda Toptaste naprosto ojedinělá. V určité fázi zralosti má Toptaste i zajímavě říznou, sladce navinulou chuť s jemným aromatem typu Domácí švestky. Plody mají atraktivní zbarvení i velikost, stejně jako plody Čačanské lepotice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 23.5.2015 18:05

Pilatku, jsem taky nespozoroval, jeden postřik Calypsem stačil.Letos to po loňském fiasku vypadá na pěknou úrodičku, slivoně,meruňky i broskvoně jsou plody obsypány.Lepotice je tady taky výborná, ale Domácí, Domácí velkoplodá a Durancie jsou nedostižitelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 23.5.2015 18:59

Domácí švestka je nedostižitelná. Já myslel odrůdy na jejichž plodech se neprojevuje šarka. Calypso, jako dotykový a požerový jed, je taky nedostižitelný. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.97 (?), 23.5.2015 20:48

Kde jsem použil Calypso, tak po pilatce není ani stopy. Bohužel jsem většinu stromů letos nechal bez postřiku a pilatka silně zredukovala násadu. To samé květopas u jabloní. Škoda.

Claypso je účinné, u mě s výjimkou mšic na tabáku, kterých se nemohu zbavit (Karate, Mospilan, Pirimor, Calypso... nic).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 24.5.2015 0:06

Kdybych chtěl k prostřídání Calypsa použít nějaký jiný insekticid, tak mě napadá podobně účinný a universální (i na mšice) jen MOSPILAN. Jedině snad, že by na nějaký jiný upozornili pánové Václav, nebo Kuky. Na květopase a pilatku jablečnou používám KARATE. Výsledky jsou dobré. DECIS tady ještě nám, ale nepoužívám ho. KARATE, myslím, neučinkuje dobře při vyšších teplotách, proto ho potom už nepoužívám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 24.5.2015 5:31

Calypso a Mospilan jsou ze stejné skupiny a jejich střídání nemá význam. Decis a Karate raději ne. Vyhubí se predátoři a tím přemnoží svilušky. Pak jedině Reldan 22, ale ten už nemá registraci do slivoní (Reldan 40 měl).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 8.4.2016 21:33

V předchozím příspěvku má odpověď pán, který se nedávno ptal na insekticid Calypso. Sousedův myrobalán už dokvetl, nikoliv asijské slivoně. Nádherně zakvetl falešný Dapple Dandy. Jako první z klasických slivoní opět rozkvetla Haganta, prokud to ovšem Haganta je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 1.153 (?), 8.4.2016 22:17
Taky mně první rozkvetla Haganta, tlačí se Gabrovska. TopTaste, Valjevka, Stanley, Hanita, Durancie, Špendlík, Nancyska, Althanovy a Zelená ještě čekají.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika