Příspěvky uživatele - 54.70

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nevíte, jak se jmenuje tahle překrásná růže?, 30.1.2018
Dobrý večer Margoth, je možné zjistit, kdy byla asi růže sázená a zda z řízku, nebo kupovaná? Pomohlo by to vyškrtat novější šlechtění. Za mne lesklý list, silné stonky, důraz na zdraví a dostupné v ČR - hledala bych jako první nástřel u... celý příspěvek >
Bříza, 23.1.2018
Zdravím Zdenku, řešila jsem v podstatě totéž, tak jen doplním: raději si zkontrolujte v územnm plánu Vaší obce, do jaké funční plochy je parcela zařazena, zda je výsadba lesíka v přípustném využití. Většina obcí má již územní plán na... celý příspěvek >
Jak se starat o cypřišek leylandův?, 14.10.2016 Obsahuje fotku
Chci malinko zmírnit nadšení z tohoto jehličnanu. Na webu je fotek pečlivě stříhaných plotů mnoho (2x ročně), ovšem co už se hledá hůře jsou případy, kdy je střih zanedbán. Prosím pokud někdo zvažujete tento jehličnan, opravdu si rozmyslete, jestli... celý příspěvek >
Koňský hnúj s pilinama, 29.9.2014
Dobrý den, poptejte se u zdroje, z jakého dřeva ty piliny jsou, kyselé jsou jen z jehličnanů, z listnáčů se toho nebojte. Navíc je jich opravdu vysoký podíl? Ze zkušeností - soused má koně a na podzim nahrne nakladačem kopec kobylinců... celý příspěvek >
Co je špatného s rododendrony?, 24.9.2014
Dobrý den Lukáši, nevím jak máte rhododendrony uspořádány, ale zvážila bych vysazení menšího stromku (nebo více) s řidší korunou, který by je přistínil hlavně/alespoň přes poledne. Sama tak mám "ošetřeno" pomocí - z listnatých - jako stromek... celý příspěvek >
Co jsem to vlastně koupila?, 24.9.2014
Josefe, to bude patrně ono - obrazivší podnož, žádný šlechtěný cv. bych v tom nehledala  :-) Děkuji a hezký den, M.
Co jsem to vlastně koupila?, 23.9.2014
"Něco takového" to určitě bude, ale můžete mi to někdo znalý alespoň zúžit? Zatím jsem eliminovala z těch co vídám v zahradnictví cochleatus, congestus, dammeri, horizontalis, lacteus, microphyllus, procumbens, prostratus, salicifolius - to to... celý příspěvek >
Co jsem to vlastně koupila?, 23.9.2014 Obsahuje fotku
Název vlákna mne pobavil, tak sem taky přidám jeden keřík na identifikaci. V zahradnictví na něj koukám už druhým rokem (v zimě 11/12 jim omrzl a seřízli ho na pahýl), je to něco růžovitého a už si to zaslouží zasadit do půdy. Stávající výška je cca... celý příspěvek >
Živý plot s užitkem, 23.9.2014
Dobrý den, Jestli se u Vás daří kanadské borůvce, tak "není co řešit" :-) Pokud se nakonec rozhodnete pro muchovník, podívejte se na Amelanchier spicata (klasnatý) - mají ho pravidelně v Kostelci (při ČZU), ceník k dohledání na webu. Je... celý příspěvek >
Azalka, 19.6.2014
Dodatečná informace - Státní rostlinolékařská správa sleduje výskyt pilatek, žádají o hlášení výskytu - více info + seznam insekticidů viz Nový druh pilatky může na azalkách způsobit holožíry
Světlušky 2014, 10.6.2014
Dobrý večer Josefe, 9.6. kolem 21:40 jedna u nás na zahradě ve vyšší trávě, přes posečenou louku od řeky Sázavy - Benešovsko. Dnes zatím nic, ale na slimáky teprve půjdu, třeba nějakou ještě zahlédnu. Hezké pozorování přeji a nepochybujte,... celý příspěvek >
Azalka, 5.6.2014 Obsahuje fotku
Před asi 10 dny jsem našla sousedovic 30-ti letou azalku totálně ožranou (a to kontroluji jejich zahradu co 2 dny), jen 2 poslední růžice neohlodané, z ostatních jak píše Lída jen středová žebra. Kde byly sežrané listy, vrhaly se i na květy. Při... celý příspěvek >
Věčné téma - stromy a sousedi, 5.6.2014
Vyhledejte si na webu sdružení Arnika - ochrana alejí a stromů je jednou z jejich specializací, mají zkušenosti s postupem, kontakty na znalce i znalost související legislativy. Za dotaz nic nedáte   Držím palce, M.
Střih rododendronů, azalek, 5.6.2014
Přidám svou trochu do mlýna - po pořízení nové zahrady se najmutému pomocníkovi "povedlo" křovinořezem při likvidaci přerostlého pámelníku zcela podetnout starší asi 2m vysoký rododendron, rostoucí mezi dvěma tůjemi - v podstatě se prodíral volnými... celý příspěvek >
Quercus robur fastigiata Koster, 22.5.2014
Dobrý den, máte někdo informace, jak velký je uvedený kultivar dubu v dospělosti? Internetové zdroje se dost různí. Výšku jsem našla v rozmezí 12-35m, šířku někde udávají 2-3, někde i 6-8m. Děkuji, M.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika