Příspěvky uživatele - 54.70

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vzdálenost sazenic cypřišku, 14.1.2014
Jeden ze sousedů má z tohoto druhu cca 20m souvislého plotu, sázeno 1m od sebe - dnes jsem s ním mluvila, prý pokud by to sázel znovu, dal by to minimálně na 120cm. Je pravda, že trvá víc než 10 let, než se rostliny spojí, ale teď už je to nádhera. V... celý příspěvek >
Modřín na kmínku, 11.1.2014
Oběma moc děkuji, toho provázku koukalo posledních asi 5cm, už jsem to odstřihla, z plastové síťky taky už moc obrat nešlo, ale co bylo dostupné je pryč. Zcela barbarsky jsem modřín vykopala (stejně bych se musela u kořenů víc šťourat kvůli... celý příspěvek >
Bělas viržinský - Chionanthus virginicus, 8.1.2014
Moc děkuji a hezký den, M.
Bělas viržinský - Chionanthus virginicus, 7.1.2014
Zdravím, prosím o radu pro výsadbu kontejnerovaného bělasu viržinského - jak poznám, zda použít rašelinu? Po malém pátrání na webu semenáče potřebují kyselou půdu, ale často je množen (očka, rouby) na jasan zimnář nebo ligustrum, tam je... celý příspěvek >
Modřín na kmínku, 2.1.2014
Přes den jsem se podívala ke kořenům, jaké bylo překvapení, když jsem zjistila, že bývalý majitel pozemku, který strom sázel, ho vysadil jako bal - ale ne v jutě, ale v plastové tkanině - něco jako síťka na brambory, kterou ani nepovolil. Místy je... celý příspěvek >
Modřín na kmínku, 1.1.2014
Zdravím, ať nezakládám nové vlákno - cca 15-ti (možná i 20-ti) letý Larix "Stiff Weeping" v posledním roce téměř nenasazuje jehličí. Napadají mne tři důvody, prosím o radu: 1. po celou dobu je nestříhaný a velmi mohutný - stávající šíře... celý příspěvek >
Identifikace - malý strom / vyšší keř, spíše řidší, 11.12.2013
Děkuji všem!
"Utopená" borovice, 11.12.2013
Za souseda rozhodně konat nebudu, vytisknu mu zdejší vlákno a nabídnu pomoc s prací, víc se do toho "montovat" rozhodně nehodlám - to by to dopadlo. Jen je mi toho stromku líto, sama sázím vše nad štěrkovou vrstvu, právě kvůli vyšší hladině vody... celý příspěvek >
Identifikace - malý strom / vyšší keř, spíše řidší, 10.12.2013
Dřínovatě/svídovatě stavěný mi přijde spíš ten levý (mám od loňska zasazenou svídu střídavolistou - cornus alternifolia, přesně takhle rostlou, udržovanou s 1 kmínkem - ze školek v Kostelci n/Č.L.), ale uvidíme, co řeknou znalci :-) Pravý možná... celý příspěvek >
Identifikace - malý strom / vyšší keř, spíše řidší, 10.12.2013 Obsahuje fotku
Zdravím, mohu prosím požádat o pomoc s identifikací stromu (nebo vyššího keře) na fotografii? Je to ten vpravo, tvar do "V". Pokud někdo poznáte i malý stromek vlevo, zlobit se nebudu :-) Fotka je z USA - Pensylvanie, zona 5, zahrada založena... celý příspěvek >
"Utopená" borovice, 10.12.2013 Obsahuje fotku
Díky za rady,  povedlo se mi postiženou borovičku vyfotit - viz příloha. Omlouvám se za kvalitu, už se začínalo šeřit, velikost jsem se snažila zredukovat. M.
"Utopená" borovice, 10.12.2013
Dobrý den, soused má u společného plotu vysazenu od loňského roku pinus densiflora oculis draconis. Bohužel, ačkoliv jsme v údolí Sázavy (hladina řeky je v místě vysazení stromku cca 4m pod zemí), celou zahradu neustále zalévá, v létě i 3x denně... celý příspěvek >
Pletivo na ochranu proti hrabošům, 9.12.2013
Dobrý večer, Zdeňku, ráda bych se zeptala, zda pro polokmeny na A2 bude stačit rovněž 30cm "hloubka", nebo je lépe zvolit koše hlubší, např. 50cm? Tu práci si s tím ráda dám, pokud to bude k něčemu. Dnes jsem ze země vytahla několik stromků... celý příspěvek >
Živý plot z jabloní a hrušek, 12.10.2013
Reakce trochu později, ale pro úplnost - stříhaný živý plot z muchovníku měli v Průhonické dendrologické zahradě co pamatuju už kolem roku 1992 (?) sázený tuším do trojsponu, byl vysoký odhadem 2m a celkově na mne působil mohutně - tenkrát jsem ho... celý příspěvek >
Tvarovaný živý plot - Acer ginnala, 12.10.2013
Dobrý den, ráda bych založila živý plot oddělující hospodářskou část zahrady, cílová výška 2m, raději užší - ne do trojsponu. Je acer ginnala vhodný? Viděla jsem moc pěkný tvarovaný plot z javoru babyky (Acer campestre), který ale dorůstá větších... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika