Světlušky 2014



Marijka.O - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 54.70 (?)
10.6.2014 23:40

Dobrý večer Josefe,

9.6. kolem 21:40 jedna u nás na zahradě ve vyšší trávě, přes posečenou louku od řeky Sázavy - Benešovsko. Dnes zatím nic, ale na slimáky teprve půjdu, třeba nějakou ještě zahlédnu.

Hezké pozorování přeji a nepochybujte, M.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 235.251 (?), 7.6.2014 8:04, zobrazeno: 7242x

Vážení přátelé,

s potěšením Vám mohu oznámit, že letošní světlušková sezóna začala!

Stalo se tak včera, tedy 6.6.2014 ve 22.23.

Nad vlhkou loukou pod lesním rybníčkem proletěl první (a zatím jediný mnou pozorovaný) světluščí nedočkavec.

Josef.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 138.52 (?), 7.6.2014 15:06

Vzhledem k tomu, že světlušky pozoruji velmi rád, založil jsem toto vlákno, pdobně jako vlákna v minulých letech (Světlušky 2013, Světlušky 2012 atd. - možno vyhledat v archívu příspěvků) pro vzájemné sdílení pozorování těchhle zajímavých tvorečků.

Tak prosím všechny, aby se podíleli s ostatními na pozorováních - kdy, kde, kolik, od kdy - do kdy, počasí atd atd. - jakékoli postřehy a zajímavosti, co Vás při tom napadá atd.

Může se týkat i ostatních projevů bioluminiscence - "živého světélkování", s jakým jste se setkali, dočetli apod.

Hezká pozorování všem přeje a předem děkuje

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.150 (?), 7.6.2014 21:35

Dobrý večer. Pepo, na Šumavě za tím nic. Zdeněk 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 130.129 (?), 8.6.2014 9:58

Zdeňku, děkuju Ti za příspěvek.

Včera jsem u nás na jižním Plzeňsku taky neviděl ani světýlko.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 103.30 (?), 10.6.2014 22:03

Dobrý večer, tak hlásím, že v Dolní Lutyni, okres Karviná dnes v 21.50 hod. zahlédnuty světlušky u lilií na dvorku.Krásná podívaná.Přeji dobrou noc a hodně hezkých pozorování.Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 230.53 (?), 10.6.2014 22:07

Děkuji.

Předchozí tři večery ani světýlko, začal jsem pochybovat i o tom začátku.

Ale navnadila jste mne - ještě ven vyrazím.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marijka.O - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 54.70 (?), 10.6.2014 23:40

Dobrý večer Josefe,

9.6. kolem 21:40 jedna u nás na zahradě ve vyšší trávě, přes posečenou louku od řeky Sázavy - Benešovsko. Dnes zatím nic, ale na slimáky teprve půjdu, třeba nějakou ještě zahlédnu.

Hezké pozorování přeji a nepochybujte, M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.52 (?), 11.6.2014 0:48

Už je pozoruji asi tři dny.  Taktéž Benešovsko. Večer tak mezi 22:00 a půlnocí sedávám na dvorku na terase a koukám do tmy. Dnes jsem několikrát viděl, jak krouží kolem tůje nebo letí jen nízko při zemi v trávě. Zatím však pokaždé jenom jednu, nikdy ne víc najednou. Možná to byla jedna a ta samá.  Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 227.210 (?), 11.6.2014 5:31

Marijko a Michale, děkuju za zprávy.

I já jsem všera nakonec jednu viděl hned za chalupou nad vysokou, neposečenou trávou.

Přece jenom sezóna lítacích světýlek začala.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 11.6.2014 9:54

Já sic na večerní pozorování všelikého světelkového mumraje cíleně nevyrážím, ale když už se náhodou přichomejtnu, tak jsem často jak u vytržení.

Dobře tedy,svěřím se s podobnou fosfores luminiscencí.Kdysi, velmi dávno mně překvapil jistý druh luminiscence.

Za onoho času jsem se zůčastnil opékání při lese u potoka.Byl pozdní večer......... tma jak v ř***,a ještě jsme ani neznali pojem světelné znečištění, které už existovalo, ale né tak často.V té tmě u potoka jsem spatřil na zemi kus něčeho, co vydávalo jasné, sytě zelené světlo.Byl to kus trouchnivějicího dřeva,asi zbytek pařezu,a svítil.Vzal jsem jej domů, po celý čas svítit nepřestal.Druhý den už nezasvítil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika