Příspěvky uživatele - 54.70

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Acer Davidii, 21.5.2014
Dobrý den, mohu poprosit, kdo máte zkušenost s Acer Davidii, jak snáší zimu? Jak velký mráz u Vás zvládnul? Děkuji, M.
Existuje nějaká odrůda rhododendronu, která snese slunné stanoviště?, 20.5.2014
Krom slunce nezapomeňte také vzít v úvahu zimu, podle podmínek v místě, kam chcete rhododendron zasadit - některé rhododendrony snesou více, některé méně. Výsledek pozorování z Průhonic a vyhodnocení sledovaných odrůd zde /od strany 9). Doufám, že to... celý příspěvek >
Řez slivoně, 17.5.2014
Připojuji se k prosbě, dostala se nám na zahradu sousedovic koza a 2 roky rostoucí Katinku na myrobalánu oholila na 110cm vysoký špičák. Jak dál postupovat? Děkuji.
Co dělat proti plzáku španělskému?, 17.5.2014
Zdravím, taky obden sbírám, nejlépe po půlnoci s čelovkou - za večer necelé 2L. Ale mám dotaz - osvědčilo se mi sbírat je do PET lahví s širším otvorem, zaplnit do 3/4, vytlačit co nejvíce přebytečného vzduchu - za 2-3 dny je z nich i bez solení... celý příspěvek >
Plzáci, 17.5.2014
Plzáků i kosáků tu máme fůru, jeden kosák nám teď dokonce hnízdí pod střechou v košíku, ale ještě jsem neviděla kosáka s plzákem v zobáku (z pravidelných větších opeřených "místních" i návštěvníků ani špačka, drozda, strakapouda, holuba nebo sojku).... celý příspěvek >
Mšice na rybízu, 17.5.2014
Bez chemie, těch 10 keřů čas od času zkouknu když jdu okolo - a co vidím, rozmáčknu mezi prsty, pokud je jich tam skutečně moc, tak utrhnu list a rozmáznu přeložením vejpůl - tolik se nezamažu. Kus hadru s sebou na utírání rukou, pokud nemáte... celý příspěvek >
Medinilla, 16.5.2014
Zdravím, v místním květinářství jsem objevila úžasnou rostlinu, Medinilla magnifica - nemáte někdo zkušenost s jejím pěstováním? Evidentně aby se jí dobře dařilo potřebuje vysokou vzdušnou vlhkost, postačí rosení? Zvlášť mne zajímá zimní... celý příspěvek >
Sousedé neustále prudí, 16.5.2014
Po zkušenosti s likvidací přes 50m dlouhého pásu směsi zeravů obrovských i menších tůjí (rozuměj "menší" = 6m vysoké i široké) nemohu pochopit, jak si někdo něco takového může dobrovolně vysadit do zahrady jinak než jako soliteru - stačí zanedbat... celý příspěvek >
Jak odstranit strom v plotu, 15.5.2014
Se zpožděním, varianta č.4, mnou provedená zatím v 8 případech (dřeviny byly 3x javor mléč až 15cm průměr, po jedné třešeň, habr, líska a bříza) - sednout si na štokrle, rezervovat si dle druhu a velikosti keře/stromu asi půl dne a malou velmi ostrou... celý příspěvek >
Vrúbľovanie a teplota, 29.1.2014
Mám prosbu - dnes jsem zjistila, že si hryzec vzal "do parády" cca 5 let zasazenou višeň Morelu pozdní, stromek drží na posledních pár kořínkách (před 2 dny byl ještě pevně v zemi držící, teď se silně kývá). Je konec ledna - je pravděpodobnost, že... celý příspěvek >
Staré hrušky, 28.1.2014
Zdravím, našla jsem vznikající databázi starých odrůd (nejen hrušní), pokud by to někoho z místních znalců zaujalo, mohli byste potvrdit, zda jsou uvedené informace správné? Popisy odrůd a fota jsou (pro mne, laika) dost podrobné a... celý příspěvek >
Pohlubte se, co jste dnes stihli na své zahradě, 26.1.2014
Porazila další 2 třicetileté zanedbané tůje, ale s kopáním to teď chvíli potrvá. Minulý víkend jich šlo dolů a ze země hnedle šest, čeká jich ještě dalších 50m  Mimochodem, jehličí z tůjí zatím dávám na hromadu, jde to doufám použít k... celý příspěvek >
Zakrytí plotu, 26.1.2014
Ještě bych zmínila z brslenů Euonymus fortunei 'Vegetus', je o něco bujnější, uvádí se, že i nejodolnější z této skupiny brslenů (i když u nás víc jak dvacetiletý kultivar Emerald'n Gaiety přežil nijak neopečovávaný zcela bez újmy a bez opadání i... celý příspěvek >
Vzdálenost sazenic cypřišku, 21.1.2014 Obsahuje fotku
Požadované fotky. Jen předesílám, jsme kousek od Sázavy - hladina je v místě kde živý plot roste něco mezi 4-5m pod povrchem (řeka je asi 150m), i v parném létě je max 15cm pod povrchem hlína už vlahá bez potřeby zálivky - to je třeba zohlednit!... celý příspěvek >
Jeřáb ptačí - Sorbus aucuparia "Pendula", 14.1.2014
Prosím o radu - máte někdo zkušenost s tvarováním tohoto kultivaru? Ráda bych udělala od kmene hlavní oblouk cca 2m (pro lavičku bokem ke kmeni pro letní stín), ale jeřáb má relativně křehké dřevo, pokud si pohraju s podpěrou a vyvázáním, je... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika