Příspěvky uživatele - 242.46

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Lilie?, 4.5.2010
To, co popisujete mi nejvíce připomíná liliun kandidum - lilie bělostná u nás také josefofská lilie. Ta tvoří nad zemí listovou růžici z které pak vyrazí květní stvol. U nás na severní Moravě díky kyselým dešťům takřka vymizela. To znamená, že... celý příspěvek >
našel jsem orchidej v přírodě a nevím jaký druh to je, 28.5.2008
Když to prozradíte, tak už ji tam příští rok nenajdete. Pepa
Kosatec - kdy přesazovat a nároky, 24.4.2008 Obsahuje fotku
Ahoj Honzo, přikládám výsledky pokusu se zakrytím kosatců. Dále už to nemůžu odkládat, je nejvyšší čas je očistit a zkypřit. Pepa
Kosatec - kdy přesazovat a nároky, 15.10.2007 Obsahuje fotku
100% souhlasím s Honzou. Paní Anno, myslím že ani já ani p. Honza není žádný vědátor. Máme jen na zahradě více kosatců a to nás nutí více se jim věnovat. Myslím, že ani Vy při dobrém výběru odrůd by jste nemusela mít strach z poléhání lodyh. Výhodou... celý příspěvek >
Kosatec - kdy přesazovat a nároky, 4.10.2007 Obsahuje fotku
Iris spuria - nádherná to rostlina jako solitéra - 100-120 cm dlouhé mečovité listy. Barevná škála se už také rozrůstá. Poláci na rozdíl od nás už toto květinu objevili. Pro náš pokus ale nepoužitelná. Za cca 10 let, co spurie mám jsem nezaznamenal... celý příspěvek >
Kosatec - kdy přesazovat a nároky, 1.10.2007 Obsahuje fotku
Potvrzeno - je to AURA LIGHT viz.obr. Pro všechny co sledují tuto diskusi a mají vysazeno více rostlin kosatců navrhuji provést pokus s hloubkou sázení. Viz . obrázky: na obr. 2 a 3 je zdravá rostlina u které předpokládám, že těch caa 7 cm půdy navíc... celý příspěvek >
Kosatec - kdy přesazovat a nároky, 26.9.2007
Honzo, jestliže budeme dál pokračovat v této diskusi, odradíme hodně lidí od pěstování kosatců. Řešíme zde problém, který trápí "velkopěstitelé" než normální zahradkáře. Odhaduji, že 90% lidí získá kosatec od souseda, známého....no a když mu uhnije,... celý příspěvek >
Kosatec - kdy přesazovat a nároky, 5.9.2007 Obsahuje fotku
Honzo, vůbec nejde o přetahování ale o výměnu zkušeností. Je třeba si uvědomit, že každý má jiné podmínky - univerzální návod na pěstování neexistuje. Já jen tlumočím sve 30 ti lety získané poznatky, které se někdy rozcházejí s tím, co se doporučuje... celý příspěvek >
kosatce, 4.9.2007 Obsahuje fotku
Sibiřský kosatec, dle mého názoru nejmíň náročný druh kosatce, který se u nás pěstuje. Je to dáno i tím, že u nás roste volně v přírodě. Doba výsadby: konec srpna - září až pominou vysoké letní teploty. Stanoviště: od plného slunce do polostínu -... celý příspěvek >
Kosatec - kdy přesazovat a nároky, 28.8.2007
Honzo mrkni pořádně na třetí snímek. Líbí se Ti ? Co kdyby jsi dal sousedovi pár nových odrůd. Pepa
Jak množit tulipány ze semen?, 22.5.2007 Obsahuje fotku
Já používám pro výsev semen (kosatce, lilie, denivky) 5ti litrové kanystry (od kapaliny do ostřikovačů oken), které oříznu cca na 15 cm výšku a navrtám odvodňovací díry. Na dno dám kousky cihly velikostí vlašského ořechu v 5ti centimetrové vrstvě a... celý příspěvek >
kosatce - reznou listy, 3.5.2007
Dobrý den. Pokud slunečné počasí posledních dnů žloutnutí listů nezastavilo, doporučuji následující postup: napadené vějíře listů odřízněte až u hrizonu. Pokud není řez čistý je třeba ránu vyčistit jak od případných hnědých skvrn, tak od případné... celý příspěvek >
Denivky, 15.2.2007
proboha, kde jste v únoru vzala sazenici denivky ? Já bych ji zasadil do květináče a pokud nemrzne tak ji nechal venku a zasadil až v době, kdy začnou rašit ostatní denivky. Pepa
Mulčovací kůra a cibuloviny, 14.7.2006
Zkusme na to jít logicky. Mulčování čímloli udržuje v půdě větší vlhkost a zároveň ji chrání před přehřátím. Z toho nám vyjde, že sněženkám, bledulím a krokusům by to vadit nemělo. U tulipánu bych to ani nezkouěel (původ Ruské stepi), narcis nevím a... celý příspěvek >
Kosatec - kdy přesazovat a nároky, 12.7.2006
Já to dělám následovně. Záhon pro výsadbu kosatců začnu chystat už na podzim, kdy zaryji dobře proleželý hnůj. Na jaro na toto místo zasadím velmi ranné brambory a po jejich vykopání přesazuji kosatce. Pokud mne tlačí čas použiji způsob svého... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika