Mulčovací kůra a cibuloviny



host - 242.46 (?)
14.7.2006 9:12

Zkusme na to jít logicky. Mulčování čímloli udržuje v půdě větší vlhkost a zároveň ji chrání před přehřátím. Z toho nám vyjde, že sněženkám, bledulím a krokusům by to vadit nemělo. U tulipánu bych to ani nezkouěel (původ Ruské stepi), narcis nevím a liliím prospívá,protože se říká, že mají mít hlavu na slunci a kořeny v lednici. Znám hodně pěstitelů lilií, kteří je mají zakryté vrstvou hoblin. Je třeba si ovšem uvědomit, že v mulčovací vrstvě se drží mravenci, kteří nám na rostliny vynášejí mšice, tak slímáci, které jsem nachytal okusovat květy na 1,5m vysoké lilii.

Pepa

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 132.156 (?), 13.7.2006 15:21, zobrazeno: 13857x

Dobrý den,  prosím o zodpovězení dotazu, zda je  možné na  zahradu, kde jsou cibuloviny  aplikovat  mulčovací kůru, zda je   nepoškodí, resp. není pro ně jedovatá a zda na  jaře z pod vrstva 10 cm  "vyjdou" a budou květuschopné.  Ani zahradníci nemají jednoznačný názor.  Děkuji zdravím.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 242.46 (?), 14.7.2006 9:12

Zkusme na to jít logicky. Mulčování čímloli udržuje v půdě větší vlhkost a zároveň ji chrání před přehřátím. Z toho nám vyjde, že sněženkám, bledulím a krokusům by to vadit nemělo. U tulipánu bych to ani nezkouěel (původ Ruské stepi), narcis nevím a liliím prospívá,protože se říká, že mají mít hlavu na slunci a kořeny v lednici. Znám hodně pěstitelů lilií, kteří je mají zakryté vrstvou hoblin. Je třeba si ovšem uvědomit, že v mulčovací vrstvě se drží mravenci, kteří nám na rostliny vynášejí mšice, tak slímáci, které jsem nachytal okusovat květy na 1,5m vysoké lilii.

Pepa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 47.28 (?), 19.4.2007 22:07
S mulčováním mají pěstitelé velmi dobré zkušenosti. JEden díky muči a početné popolaci myší už nemusel cibule vůbec sklízet.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 19.4.2007 22:15
Je to tak. Mulčováním potlačíme rostlinné škůdce a rozmnožíme živočišné. Přesto si myslím, že bnefit mulčování převažuje nad nevýhodami..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.128 (?), 20.4.2007 17:31

Moje prakticka zkusenost - v mulcovaci kure mi rostou a kvetou narcisy, modrence, tulipany, okrasny cesnek, meciky. Vrstva cca 5 cm.

Obzvlaste me prekvapily ty modrence, nebot jsem je nekupovala,  v zahradnictvi to bylo k krabici s tulipany. Koupila jsem 40 tulipanu a vyrostlo 40 modrencu :=)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika