Příspěvky uživatele - 152.34

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pokus s krmením slimáků, 5.8.2021
Já na to používám škrabku na led: v zimě na chodník, v létě na plzáky. Člověk se nemusí ohýbat, a být tak zblízka konfrontován s výsledky své činnosti. Stejně to ale nic hezkého není.
Ostružiník beztrnný, 25.6.2021
Moje ostružiníky rzivostí trpí řadu let. Obvykle ale rez neměla dopad na plody, respektive byl možná nižší výnos, ale plody byly v pořádku. Snažila jsem se ale výskyt rzi snížit "provzdušňovacím řezem" a pečlivým a včasným odstraňováním opadaných... celý příspěvek >
Černý neguš, 4.1.2020
Slovo "negus" pochází amharštiny a znamená vladař - císař nebo král. Byl to titul, který nosil například Haile Selassie. Tento angrešt se tedy jmenuje "černý vladař". Nevím, zda Mičurin mínil právě tohoto císaře, ale setkat se rozhodně mohli.... celý příspěvek >
Jabloň, která snáší přísušek a lze ji zakoupit letos (170 m. n. m, 26.10.2019
Já tu půdu u Vás moc dobře znám. Pocházím odtud. V lužních lesích těžký vlhký jíl a o 3 metry výše lehoučká půda, která je chvíli po dešti suchá. Ale zato se tam vede krtonožkám. Nějakým nešťastým řízením osudu mám zahradu na ještě větší... celý příspěvek >
Boikovo obrovské, 22.10.2018
Na Boikovo obrovské mi to připadá nějak pěkněji vybarvené. Může to být ale polohou. Také z fotografie "z profilu" není vidět úplně vše, třeba rzivost okolo stopky, barva dužiny atd. Jeden test ale mohu doporučit, když jablko (za syrova)... celý příspěvek >
Jaký keř do sousedství stříbrného smrku?, 31.8.2018
Slunce bude volně od východu a západu, na jižní straně je ten smrk a směrem na sever pak nějaká jiná součást budoucího živého plotu Já se už po vhodné kombinaci nějakou dobu divám a zdá se mi, že listnaté keře v takovém sousedství spíš... celý příspěvek >
Jaký keř do sousedství stříbrného smrku?, 31.8.2018
Rádi bychom vytvořili volný živý plot, který by navazovat na sousedův smrk. Nevím, jaký keř by vedle něj mohl prosperovat. Nejlepší by bylo, kdyby to byl spíše vzrůstnější keř, aby měl habitus odlišný od smrku. Místa bude mít dost. Přestože... celý příspěvek >
Jak namnožit stromkový rybíz - rondom, 25.7.2018
Co zkusit některou z delších větví zahřížit do nějaké nádoby, třeba květináče, postavené na něčem s vhodnou výškou? Když by se zemina v květináči udržovala vlhká, mohl by nějaký kořinek narůst. Střílím teda úplně od boku, protože tuto odrůdu neznám.... celý příspěvek >
Tvrdá pažitka, 28.5.2018
To je úplná šnytlíková alchymie! Díky za podrobný postup. Zuzana
Zmrznutá marhuľa?, 2.5.2018
Před sedmi lety nám do dřeva vymrzla starší meruňka, u které neznáme odrůdu, ale Velkopavlovická ani Maďarská to není. Má tvrdé a lysé plody, které při poklesu teploty ochotně shazuje. Obrazila se značným zpožděním, pokud si dobře vzpomínám, tak až v... celý příspěvek >
Totální herbicid bez glyfosátu?, 30.4.2018
Někdy před 4 roky jsem udělala dobrou zkušenost s likvidací klíčivých semen v kompostu (schopnost přežít kompostování mají u mě hlavně semena žabince ptačince). Na týden, kdy byly hlášeny teploty nad 30 °C (a předpověď vyšla), jsem položila... celý příspěvek >
Bezúdržbový svah bez nutnosti kosení - vzhledově krásný, 19.4.2018
Pokud jde o velkou plochu, napadá mě jetel plazivý - semeno se dá koupit za slušnou cenu, udusí konkurenci, je vytrvalý a drží se při zemi. Já jsem na podobném místě, než jsme ho zastavěli, udělala na ploše asi 200 m2 dobrou zkušenost s... celý příspěvek >
Rozmarýn v zimě, 7.3.2018
Kdepak levandule, těch mám mraky, a to právě těch, které nevymrzají. Omyl vylučuju. Řada odrůd levandulí ovšem u nás zimu nepřečká. Mě samotnou ta výdrž rozmarýnu překvapila, protože mám v paměti, že mi kdysi jiný exemplář ani nepřečkal převoz domů... celý příspěvek >
Rozmarýn v zimě, 5.3.2018
Měla jsem rozmarýn tvarovaný jako malý stromek asi 10 let, během kterých přežil i -25 °C (byl na zimu krytý smrkovými větvemi). Až jednou - tuším, že to bylo předloni - odešel zjara po celkem mírné zimě, nevím proč. Jakoby uschl, což ale... celý příspěvek >
Přikrývání stromků, 26.2.2018
Já balím každoročně korunky dvou trpasličích broskvoní a řadu okrasných rostlin (hortenzie, lagerstroemii...) a ostružiny. V letech, kdy jsem to neudělala, byla jsem bez plodů/květů. Význam to tedy zřejmě má. Myslím si, že se jedná hlavně o ochranu... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika