Příspěvky uživatele - 152.34

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Mechelenská, 6.11.2012
Panečku, tak tenhle příspěvek mi zas otevřel další vesmír: Copak máslovky a polomáslovky, lahvice, to nic není. Ale takové lékárnice, dlouhavky, perlice, piksly, kořeněnky, vařivky, mestnice! Krása z Ottova slovníku. Ve stejném zdroji se... celý příspěvek >
Zazimování hortenzie, 23.10.2012
Proto se nahoře musí nechat ten otvor, aby uvnitř docházelo k omezenému proudění vzduchu (dole u báze keře vždy nějaká mezera zůstane). Ale musím říci, že za celou dobu, co se o keř starám, s hnilobou problémy nebyly - jen některé roky s tím... celý příspěvek >
Zazimování hortenzie, 22.10.2012
Mám velký keř hortenzie velkolisté, který je starý desetiletí a roste na zcela nevhodném místě (v létě úpal, v zimě mrazivé proudění). Pokud ji nezazimuji, nekvete vůbec. Nejdřív musím keř obtočit provazem a stáhnout tak větve k sobě. Potom... celý příspěvek >
Opylení, 8.10.2012
Dingové ale obstáli v celkem drsných poměrech dobře. A králící? Zdivočí jedna radost, a to nejen v té Austrálii, ale i u nás. Každá další generace se ale (logicky) stále více podobá divokému králíku. A když už jsem takhle off-topic - všiml si někdo,... celý příspěvek >
Jak loupat ořechy, 8.10.2012
Já suším ve skořápce. Potom během roku louskám jen tolik, kolik právě potřebuji. Ořechy ve skořápkách, skladované ve tmavé a studené spíži, mi vydrží déle než vylouskané (ty bych asi musela uchovávat v mrazáku, aby nežlukly). Louskám pomocí sikovek -... celý příspěvek >
Uhnívaní plodů cuket, 13.9.2012
Pokud plody uhnívají od květu, může to být projevem nedostatku vápníku, který se podobně ošklivou hnilobou může projevit i na paprikách nebo rajčatech. Zhoršuje se to při nepravidelné zálivce. Protože letos by už doplnění vápníku do půdy nemělo... celý příspěvek >
Priamorodiaca jablon, 3.9.2012
Já větvičky z jabloní získané po jarním řezu používám v okrasné části zahrady jako protikočičí zábranu. Občas se zapomenu a do půdy je zapíchnu ve "fyziologické" orientaci, terminálním pupenem nahoru. Vyraší téměř všechny. Později,... celý příspěvek >
Pěstování zeleniny pod UV lampou ve sklepě v prosinci, lednu a únoru, 8.8.2012
Zrovna u salátu bych z nedostatku slunečního svitu měla obavy, a to kvůli potenciálně vysokému obsahu dusičnanů. Vždy je ale lepší použít speciálních zdrojů osvětlení, protože u běžných zdrojů je moc vysoký podíl světla, které rostliny nejsou schopny... celý příspěvek >
Ostružiny - růžová místa na plodech, 31.7.2012
Části poškozené sáním roztočíka bývají tvrdší než části nepoškozené. Při sání do nich totiž vstřikuje sliny, které obsahují látky bránící dozrání. Myslím si, že od nich pro člověka žádné vážné nebezpečí nehrozí (už jen o jaká se jedná... celý příspěvek >
Co patří a co ne do kompostu, 30.7.2012
Úplně klidne je tam dejte. Rozloží se.
Poškození Roundapem, 30.7.2012
Pokud si jste Ivko jistá, že to byl opravdu totální herbicid, pak není co ztratit. Zkusila bych zasažené rostliny seříznout co nejníž nad zemí - třeba je transport toho herbicidu v rostlinách pomalý, a do kořenů se ještě nedostal. Pak bych... celý příspěvek >
Jahody, které nechutnají jako jahody, poraďte o co se jedná, 30.7.2012
Je to jahodka indická (Duchesnea indica), která se používá jako půdokryvná rostlina. Plody nejsou jedlé.
Ničení vytrvalých plevelů pod keřovými rybízy Roundapem, 17.4.2012
Glyfosát (účinná látka v přípravku Roundup a dalších) je mezinárodní chráněný název sloučeniny, která nemá s žádným cukrem (jak by naznačovala předpona "glyko-") nic společného. Tato sloučenina je totiž založena na aminokyselině glycinu (to... celý příspěvek >
Červotoč v kmeni broskvoně, 16.4.2012
Naše zahrada sousedí s velkým lesem. Na cestách tam na podzim grandiózní housenky drvopleně obecného (toho, který napadá kmeny stromů) potkávám, jak se někam velmi cílevědomě přesouvají a motýli se někdy doplácají i k nám na zahradu. Jako... celý příspěvek >
Ničení vytrvalých plevelů pod keřovými rybízy Roundapem, 16.4.2012
Já osobní zkušenost mám. Prováděla jsem to tak, že jsem pýr prorůstající keřem rybízu na bázi keře rukou vytáhla, ohnula k zemi a pošlapala nohou, aby zůstal ležet. Koncentrovaný Roundup jsem pak nanášela na pýr na zemi pomocí malého (asi 8cm)... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika