Příspěvky uživatele - 196.170

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Fíkovník Smokvoň, 15.8.2007
Myslíte, že sa dá použít taková ta světlá děrovaná textílie, která se používá na přikrývání záhonů? Asi by každopádně neměla být černá, aby se nezahřívala. Každou zimu mi hodně omrznul, ale letos vůbec ne a hrozně vyrostl. Mám ho od Zadaru asi od... celý příspěvek >
Fíkovník Smokvoň, 15.8.2007
Prosím o informaci jak ho nejlépe zabalit na zimu. Dávám chvojí a piliny, ale nyní mi hodně vyrostl a uvažuji, že dám nad něj dřevěnou třínožku a celé to zabalím. Otázka je čím. Nějakou látkou? Nebo igelitem?
dvě staré (asi) neznamé odrudy - mistně jim říkáme bělky a třešňo-višně, 15.8.2007
Ta žlutá by mohla být Dönissenova, krajově: Žlutky, Bělky, Umrliny, Umrlčí Panny, Smrtky atd. Jedná se o jedinou více rozšířenou třešeň žluté barvy. Pěstovala se ještě běžně začátkem 20. století, dnes už není mnoho rozšířena. Martin
dvě staré (asi) neznamé odrudy - mistně jim říkáme bělky a třešňo-višně, 14.8.2007
Bělky, nebo také Umrlčí Panny, to je stará známá odrůda. Dneska už prakticky neexistuje. Je naprosto bezvýznamná a tržně nepoužitelná. Její vzhled jí předurčil k zapomnění.
Hledám hrušeň, 14.8.2007
Clappova a Williemsova na jednom stromě, nebo-li Duet, to množí Starkl. Podle mě je to čistě propaganda. Osobně bych do toho nešel. Neříkejte, že si nenajdete místo pro 2 stromky.
Kde kolem Brna koupit Dianu?, 14.8.2007
Já Váím nevím s tou Dianou. A co takhle Clappova? Mám ji zhruba 270 metrů nad mořem, je u nás písčitá půda, dost sucho. Má krásné, veliké a sladké plody. Standa
Kdy vysadit a jakou odrůdu hrušně..., 14.8.2007
Do vyšších poloh Vám doporučuji Thirriotovu, je to kvalitní a odolná hrušeň, má velké a sladké plody, konzumně zraje v říjnu až listopadu. Je to náhrada za Boskovu do drsnějších podmínek.
ryngle, 14.8.2007
Oullinksá se dá sehnat ve školce pana Eichlera - Klášter Hradiště nad Jizerou, mám od nich spoustu různých stromků a jsem s nimi spokojen. Pokud si koupíte v antikvariátě starší pomologii, budete tam mít i vyobrazení, ukažte to mamince, třeba tu Vaši... celý příspěvek >
ryngle, 14.8.2007
Já myslím, že Opál je do červena. Zelenožluté a velké, to může být Oulinská, nebo Ontario. Wazonova a Zelená jsou menší. Taky by to mohla být Coeho Zlatá slíva, ta se u nás dříve hojně vyskytovala, hlavně v Polabí a na Hradecku, ale bohužel se asi... celý příspěvek >
Sad slivoní, 14.8.2007
Dobrý den, k pálení Vám doporučuji odrůdu Valjevka, je opravdu velmi hodně cukernatá. Já osobně jsem zdědil pozemek ze vzrostlými stromy, mezi nimiž je i právě Valjevka. V palírně, kam jezdím mi jí doporučili jako nejlepšé k pálení. Je původem z... celý příspěvek >
fíkovník s plísní, 14.8.2007
Vážení, Fíkovník Smokvoň (Ficus Carica) je opadavý strom (keř) a tudíž pokud Vám listy začínají hnědnou, žloutnou, kroutit se atd. Znamená to pouze to, že opadávají a strom se připravuje na dobu vegetačního klidu!
informace o pěstování fíku - smokvoň, 14.8.2007
Mám fíkovník, který jsem si přivezl z Jugoslávie před 20-ti lety. Mám ho mezi domem a zdí do ulice. Má už velké rozměry a větve sahají až do ulice. Za teplého léta mi fíky dozrají, za studené zimy mi umrznou konce větví, ale silné vydrží. Občas ho... celý příspěvek >
Hrušeň Korunka, 14.8.2007
Podle mé pomologie z roku 1916 se nazývá hrušeň Salysburiova krajově Malá Koruna... Martin
Čačanska lepotice, 13.8.2007
Pokud jí chcete na pálení, doporučuji Valhevku. Lepotica je vhodná spíš tak na přímý konzum.
černání a vadnutí listů, 13.8.2007
Mám 4 roky starou Konferenci a každý rok má některé listy černé, prostě během jara a brzkého léta zčernají. Mám vedle ní mladé stromky odrůd Jana, Boskova, Bohemica, Alfa, Clapova a Dicolor, ale listy černají jen Konferenci. Všechny hnojím NPK a... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika