Příspěvky uživatele - 151.228

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
nebezpečný smrk, 12.8.2008
Chcete-li skutečně poradit, přidejte sem fotografii toho smrku (včetně vaší chaty kvůli měřítku).
Uskladnění cibulnatých květin, 28.7.2008
Mám dotaz. Ale odpovídejte prosím jen ti, co o tom opravdu něco ví. Nuže, před týdnem jsem musel vydobít z půdy obrovské množství cibulnatých květin (krokusy, hyacinty, sněženky, narcisy, puškinie, ladoňky, modřence) a to tak, že cibule zůstaly holé,... celý příspěvek >
Javor dlanitolistý - jak spomalit růst a jak stříhat?, 16.7.2008
Já bych ohledně stříhání javoru doporučil období vegetačního klidu, řekněme v únoru, neboť při střihu v březnu se může projevit "mízotok". který sice rostlině moc neublíží, ale je lepší se tomu vyhnout. A co se týče "hloubky" střihu, tak u mladé... celý příspěvek >
Tkaná mulčovací textilie, 14.7.2008
Tož už jsem se nemohl dívat na svůj totálně zaplevelený okrasný záhon, na němž začaly dominovat pampelišky a nejrůznější bodláky, a koupil jsem v OBI prý novinku - Tkanou mulč.textilii (100g/m2), aby ten plevel, který jsem neměl sílu (hlavně chuť)... celý příspěvek >
nyssa sylvatica, 2.2.2008
Ohledně toho "zahradnictví" v Droždíně u Olomouce nechci nikoho zrazovat, ale tam bych si raději nic nekupoval. Ono stačí, když uvidíte průčelí toho vesnického domu, za kterým se ve svahu ono zahradnictví skrývá. Vybrat si tam něco... celý příspěvek >
škumpa - řez, 17.8.2007
Řezu se vůbec nebojte, škumpa je nezmar - "Utneš nohu a vyrostou dvě" :-) Pokud jí necháte alespoň nějaký kmen, tak bez problémů poroste dál, zkošatí. Při přílišné redukci či dokonce úplné likvidaci kmene je ale velká pravděpodobnost, že z půdy... celý příspěvek >
Cypřiš, 13.8.2007
Pokud je to cypřišek (Chamaecyparis), mohlo by se rovněž jednat o bakteriální napadení kořenového systému, což je neléčitelný problém. Napadená rostlina nejprve vůči ostatním (třeba v živém plotě) změní barvu (zmatní), posléze už je zřejmé, že... celý příspěvek >
Rododendron - zahnědlé listy, 13.8.2007
Ještě pro doplnění: Může se samozřejmě jednat taky o houbovou chorobu Phytophthora cinnamomi. Ta sice napadá kořeny, ale projevuje se to nejprve sesycháním listů, jejich stáčením a zasycháním pupenů. Nakonec může zajít celá rostlina.... celý příspěvek >
Rododendron - zahnědlé listy, 13.8.2007
Řekl bych, že je to způsobeno nevhodnou, příliš osluněnou polohou. Mám totiž taky rododendron cca 1,5m v prům. na přímém Slunci (vysazené stromy, které ho budou clonit, nedorostly zatím potřebné "zástinné" výšky) a je na něm zřetelně vidět, že strana... celý příspěvek >
Hlohyně, 9.8.2007
Vážení, nikdo z vás nezmínil nejdůležitější "mínus" dřeviny zvané Hlohyně, a sice to, že dosti často a snadno je napadána houbovou chorobou! Ano, je to keř především svými plody (zvláště ty oranžové - Hlohyně šarlatová) nesmírně zajímavý a svými... celý příspěvek >
Jsou nějaké podmínky pro vysazování většího množství smrků?, 9.8.2007
Divím se vám, že tam máte či chcete mít jen samé smrky. Cožpak nevíte, že takovéto monokultury trpí více chorobami a škůdci pro daný druh dřeviny, nežli les smíšený. Biodiverzita je nejspíš pro vás neznámým či prázdným pojmem. Předpokládám, že když... celý příspěvek >
Jedlý kaštan, 1.8.2007
Vážení, a co když ten pán má dvoudomou odrůdu jedlého kaštanu, vyšlechtěnou žáky slavného Ivana Vladimiroviče Mičurina v oblasti středního Povolží, kteří prosluli v 70-tých letech 20. století závazkem, že vypěstují dýni 5 tun těžkou? V SSSR bylo... celý příspěvek >
Tvarování japonských javorů, 1.8.2007
Neznáte snad bonsaje? Tvarovat a udržovat v potřebných mezích se dá všechno. U svého javoru můžete každoročně v předjaří jeho větve (letorosty z minulého roku) zakracovat, třeba i na 1/3 jejich délky. Hlavně to nesmí být nějaký příliš... celý příspěvek >
Korejská jedle - nevím si rady - nerostou mi šišky, 3.7.2007
To jste ty semena v té ledničce hybernoval 35 let? Tak to klobouk dolů!
jalovec raketa, 3.7.2007
Juniperus ´Skyrocket´ je sice jehličina svou barvou a štíhlým tvarem velmi zajímavá a každou okrasnou výsadbu ozvláštňující, ale starší rostliny nejsou schopny tento tvar udržet a "rozjedou se" i při prvním větším dešti. Nejsem odborník, ale... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika