Jsou nějaké podmínky pro vysazování většího množství smrků?



host - 151.228 (?)
9.8.2007 9:30
Divím se vám, že tam máte či chcete mít jen samé smrky. Cožpak nevíte, že takovéto monokultury trpí více chorobami a škůdci pro daný druh dřeviny, nežli les smíšený. Biodiverzita je nejspíš pro vás neznámým či prázdným pojmem. Předpokládám, že když to bylo pole, tak to bude někde v nížině a do nížin prostě takový les nepatří. Nehledě k tomu, že smrk je docela náročný na vláhu a "vzdušné" sucho nížin nemá rád. A co se týče nějakých povolení a to i v budoucnu, kdy budete chtít les vytěžit (když sázíte smrky, tak přece nemáte nic jiného v úmyslu, že?), tak s těmi si "u nás" lámat hlavu nemusíte. U nás je totiž takový bordel a tolik lhostejnosti ke všemu, že podvodníci a chamtivci všeho druhu mají zelenou. Tím samozřejmě nechci říct, že byste patřil mezi ně! Možná máte dobré úmysly a jen nevíte "jak na to".
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
Ludvik - (2), 8.6.2007 11:31, zobrazeno: 41775x

Vlastním dvouhektarový pozemek, vedený jako orná půda. Z původního nápadu zasadit 10ks smrčků, je po několika letech více než 200 stromků o velikosti od 30cm až přes dva metry. Pokud elán vydrží, rád bych osázel celé dva hektary.

Jsou nějaké podmínky? Zákazy – příkazy? Je jasné, že v tuto chvíli se remízku nikdo nevšímá. Pokud ale vše půjde, během 10 – 20 let už by šlo skoro o malý les…

Smí se vůbec osázet taková plocha bez jakéhokoliv povolení?  

Pokud víte, poraďte prosím, kde se informace dozvědět.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 207.24 (?), 8.6.2007 12:01
Dobrý den. Trošku Vám mohu pomoct. Je zajímavé, ale řešit to budete na Vašem stavebním úřadě. Je to totiž změna kultury. Zřejmě po Vás budou chtít i nějaký menší projekt. Smrkový porost již spadá do trvalé kultury, kdežto orná půda je orná půda. Je docela možné, že na ten svůj záměr můžete dostat i dotaci. Zkuste se pozeptat. To by měli poradit na odboru zabývajícím se životním prostředím. Ať Vám to pěkně roste! Pohodu přeje Stanislaw:-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 215.1 (?), 8.6.2007 12:59
Co vím já, tak když sázíte, tak je to každému jedno. Běda, ale až budete chtít vy nebo vaše děti jednou kácet. To bude papírů a keců kolem toho. Já jsem chtěl taky osázet kus starého pole ve svahu, ale většinu stromečků mě v zimě sežrala zvěř.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.1 (?), 14.6.2007 13:09
Urcite vyjmuti ze zemedelske pudy a dotace davaji na listnace nebo i smysene kultury mozna ze uz je to zase jinak.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 163.145 (?), 18.6.2007 14:38
Pokud bych Vám mohl doporučit, najděte si ve vašem okolí lesníka-projektanta a nechte si vypracovat projekt na zalesnění zem. půdy. Je jedno co je na ní ted, důležité je, jak je vedená na katastru. Po zalesnění dostanete dotaci, příspěvek na péči a "odstupné za zřeknutí se " zemědělské půdy z fondu EU. Při výběru projektanta vybírejte pečlivě, je to hodně papírování, dejte na reference.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 16.102 (?), 20.6.2007 21:31
Pokud nebudete chtít po někom nějáké dotace, tak klidně sázejte a nikoho se neptejte. Budete-li z toho jednou nechat vyrůst les, doporučuji sázet sazenice s listem původu. Legalizace by pak měla být schůdnější. Já sám jsem to takto učinil na 12 hektarech.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 56.165 (?), 1.8.2007 23:32

Opravdu to nemusite resit, tisice hektaru vedenych jako orna puda jsou v soucasnosti les a nikdo nic neresi  - a kaceni taky nebude nikdo resit protoze to muzest vest jako obnovu porostu :-) A k prevodu na les - zadne dotace nedostanes, protoze si tam vysazel same stromy, ktere tam nepatri - pokud teda ten pozemek nemas na hrebenu hor :-) - opravdu to nechapu, proc se temer vsichni chovaji tak neekologicky - ja zasadne zalesnuji drevinami, ktere do daneho uzemi patri - podle prislusneho LVS.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 151.228 (?), 9.8.2007 9:30
Divím se vám, že tam máte či chcete mít jen samé smrky. Cožpak nevíte, že takovéto monokultury trpí více chorobami a škůdci pro daný druh dřeviny, nežli les smíšený. Biodiverzita je nejspíš pro vás neznámým či prázdným pojmem. Předpokládám, že když to bylo pole, tak to bude někde v nížině a do nížin prostě takový les nepatří. Nehledě k tomu, že smrk je docela náročný na vláhu a "vzdušné" sucho nížin nemá rád. A co se týče nějakých povolení a to i v budoucnu, kdy budete chtít les vytěžit (když sázíte smrky, tak přece nemáte nic jiného v úmyslu, že?), tak s těmi si "u nás" lámat hlavu nemusíte. U nás je totiž takový bordel a tolik lhostejnosti ke všemu, že podvodníci a chamtivci všeho druhu mají zelenou. Tím samozřejmě nechci říct, že byste patřil mezi ně! Možná máte dobré úmysly a jen nevíte "jak na to".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 21.114 (?), 23.5.2008 20:26

Dobrý den, děkuji za rady. Stromy opravdu kvůli těžbě nesázím. Sázím stromy proto, že ten pozemek, ukrytý mezi lesy a kopečky mám tak trochu rád. Stromy sázím od 17 let a teprve po deseti letech se začalo trošku dařit. V tuto chvíli jsou již mezi většími smrky také buky (a ne málo), borovice a modříny. Větší počet již nesázím, raději se budu věnovat činnosti zaměřené na udržení současného stavu. (zima, mráz, horko, sucho, zvěř a hloupý lidé co mi práci ničí mi dají docela zabrat)

Poznámkou o neekologičnosti jsem byl překvapen, ovšem uznávám. Na druhou stranu, všude kolem jsou lesy, kde smrky převládaji v drtivé většině - tolik snaha o ospravedlnění asi nesprávného rozhodnutí. I když, mezi smrky by se mělo dočasně lépe dařit těm listnatým stromům, ne?

Navštívím zmíněného lesníka, návrháře...

Děkuji za rady a přeji spoustu zeleně na zahradách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 137.39 (?), 27.5.2008 12:16

 Dva hektary ekologii krajiny nijak neovlivní. Je to spíše lesík na čančání" ve volném čase.  Obecně je určitě někdo kdo les vysazuje mnohem užitečnější, než ten kdo kácí... a prodává klády do Rakouska... a hrabe...

Já sleduji jeden "smeťák", který si nakonec vzalo do parády sdružení myslivců, jinak by byl asi nezrušitelný díky nekázni lidí z okolních vesnic. Prostoru zplanýrovali traktorem s radlicí pěkně do rovinky (na kopečku), natáhli provázky, nafasovali smrkové sazenice a - osázeli  (monokulturou, oni moc nad ekologií nedumají). Udělali to v březnu.

Takže by mne zajímalo, jestli smrky není jistější sázet na konci léta (jako angrešt a pod.) a také jestli na tom "smeťáku" porostou. Teoreticky by mohly, lidé tam sypali mj. suť z bourání domů. Na prázdná místa, protože určitě něco uschne, se chystám vpašovat modříny, je to hodně na slunci. Budu mít s podzimní a zimní sadbou úspěch?

F.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika