Tkaná mulčovací textilie



host - 151.228 (?) 
14.7.2008 12:34, zobrazeno: 13065x

Tož už jsem se nemohl dívat na svůj totálně zaplevelený okrasný záhon, na němž začaly dominovat pampelišky a nejrůznější bodláky, a koupil jsem v OBI prý novinku - Tkanou mulč.textilii (100g/m2), aby ten plevel, který jsem neměl sílu (hlavně chuť) vytrhávat i s kořeny, se zpod té textilie neprorval na povrch. Záhon jsem totiž po vyrytí rostlin k upotřebení "polítal" motykou, takže kořeny plevelů prostě v půdě zůstaly. Zmíněnou textilii, u které je uváděna životnost 30 let, jsem pak na záhon rozprostřel a překryl 10 cm vrstvou mulč.kůry. Co myslíte, nemá plevel dole šanci uzřít opět denní světlo? Jinak těm klasickým NEtkaným textiliím nevěřím - je to taková "hadírka", která s prominutím musí "ho... vydržet".

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 162.128 (?), 14.7.2008 13:05

netkana cerna textilie vydrzi dost, alespon soude podle me textilie, kterou jsem se po trech letech rozhodla ze zahonu odstranit a byla to celkem drina to dostat pryc. mame jilovitou pudu a pod textilii nedychala, byla premokrena, konzistence jak plastelina.

Plevel se uchyti primo nahore na textilii, zejmena se takto hezky chyta trava, pyr,  pampelisky a bodlaky, lebeda, atd. Vytrhavani je vsak daleko jednodussi nez vytrhavani ze zeme.

asi nejhorsi je svlacec, je schopen pod folii rust k nejblizsi dire, stejne tak podbel, budete vytahovat metrove slahouny. Je neunavny, a jak najde diru tak uz se šplhá na keřík.

nejlípo potlačí plevel mulčovací kůra, ale musí jí být skutečně velká vrstva, což by na naší zahradě znamenalo ročně dosypat kůry tak za 10 000, takže to řešíme menší vrstvou a manuálním vytrháváním plevelů :=) Kamínky jsou taky dobré, stačí jednou nasypat a jsou tam napořád, plevel taky trochu omezí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika