Příspěvky uživatele - 90.188

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pomologie nových odrůd jabloní, 25.11.2010
Ještě je něco na sempra.cz a pak jsou články na zahradaweb.cz: "Nově registrované letní odrůdy jabloní"  a "České odrůdy jádrovin I" a "II".
Aka vhodna slivka do zahrady, 18.11.2010
Slivka odolná voči voškám neexistuje, buď si tam nalovíte lienky alebo postriekate. Na druhej strane odrastenému stromu už vošky vážne škody nespôsobia, za 3 roky keď vstúpi do rodivosti už striekať nebude treba. Inak pri Bratislave a pri Trnave sa... celý příspěvek >
Chrudimská, 14.11.2010
Objednat rouby od Sempry a zaštěpit nějaký myrobalán.
Najlepšie slivky, 13.11.2010
Najviac skúseností nájdete na týchto stránkách, žiadne odborné štúdie v našich podmienkach ešte neprebehli, tá, čo robia Holovousy bude ukončená 2012. Predbežne ju tu diskutujúci hodnotia ako dobrú, nikto ale nepíše, že by z nej už pálil... Na tých... celý příspěvek >
Redhaven - a ty ostatní, 18.10.2010
Otec zvládol jarné postreky, takže kučeravitosť minimálna-ako po iné roky. Sme v okrajovej oblasti, takže Redhaven dozrel výborne na konci augusta. Cresthaven bol stran kučeravitosti na tom úplne rovnako(=dobre), ale mal problém dozrieť- druhá... celý příspěvek >
Výsadba meruněk, 5.10.2010
Mně se podzimní výsadba ve 400 m.n.m. jednoznačně osvědčila a to i na místě nekrytém, nechráněném. Žádná meruňka mi nevymrzla. Při jarní výsadbě jsem měl problém se zaléváním, neboť mám zahradu daleko, a tak jsem o dvě meruňky přišel.
Nově zasazený Goldstar, 9.9.2010
Déšť ji určitě neublížil, ledaže bydlíte u uhelné elektrárny bez odsiřovače. Špatné sázení zcela určitě také ne. Nejspíš mi to přijde, jakoby ji v tom zahradnictví poslední týden před prodejem zapoměli zalít a ona částečně uschla. Na chorobu to... celý příspěvek >
České odrůdy třešní, 5.9.2010
Chránit lze -bohužel jen postřiky. Literatura- Šrot: Rok na Zahradě, Urban: Škola ovocnáře. Doporučuji hledat v antikvariátě -v současnosti je dobrou literaturu obtížné najít a taky stojí mnohem víc. Z novějších Atlas chorob a škůdců ovoce.
České odrůdy třešní, 4.9.2010
Těchlovan, Granát -obé jsou pozdní chrupky stejně jako Kordia, jen asi o týden dříve.  Těchlovan spíše do sušších a teplejších poloh, Granát méně náročný.
Jojo - odolnost proti šarce, 30.8.2010
Jen oprava mého prvního příspěvku-Jojo se nepodařilo infikovat, při štěpení nainfikovanou podnož rouby do 2 et odumřey, tedy neplodili, jak mylně uvádím.
Jojo - odolnost proti šarce, 30.8.2010
Tady jsou výsledky hodnocení odolnosti k šarce
Jojo - odolnost proti šarce, 30.8.2010
Nemožnost systémové nákazy u odrůdy Jojo bylaopakovaně potvrzena nezávislými výskumy, včetně toho ve VŠUO Holovousy, kde byla odrůda Jojo očkována na šarkou postižené podnože -rouby buď odumřely, nebo, pokud se ujali, rodili zdravé ovoce a byly zcela... celý příspěvek >
Kráska, Hargrand, Sylvercot, Sylred, 30.8.2010
Goldrich je cizosprašný, takže nějakou druhou meruňku by to chtělo. Stačí naroubovat jinou odrůdu do koruny stromku -ale z toho starého, rakovinou postiženého bych to nedělal, spíše si na jaře vemte roub přímo ze stromu od souseda.
Najlepšie slivky, 29.8.2010
Tolerancia voči šarke je asi z podstaty veci veľmi kolísavá a intenzita prejavov bude závisieť od viacerých podmienok ako aj od konkrétneho klonu danej odrody. U mňa sa toto leto prejavila silná infekcia šarkou na listoch odrody Hanita -na dvojročnom... celý příspěvek >
Jak to vypadá s úrodou broskvoní?, 22.8.2010
Pri Púchove na Považí je úroda dobrá, ale trápi ma monilióza - nielen plodov, ale i letorastov - infikuje ich cez plody ale zdá sa mi, že aj cez listy. Takže som musel dneska strihať všetko napadnuté.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika