Nově zasazený Goldstar



host - 90.188 (?)
9.9.2010 19:05

Déšť ji určitě neublížil, ledaže bydlíte u uhelné elektrárny bez odsiřovače. Špatné sázení zcela určitě také ne. Nejspíš mi to přijde, jakoby ji v tom zahradnictví poslední týden před prodejem zapoměli zalít a ona částečně uschla. Na chorobu to nevypadá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Veronika Kolářová - (8) - 126.36 (?), 9.9.2010 18:43, zobrazeno: 6282x

Dobrý den všem,

jedná se o to, že sotva jsme naši jabluňku (Goldstar, kontejnerovaná, podnož M9) zasadili podle návodu, jehož se mi dostalo, tak začalo pršet a pršelo alespoň další 3 dny... a listy začly jaksi podivně hnědnout. Sice se nám některé listy při převozu autem na vzdálenou zahradu spálily přes zadní sklo, ale tohle hnědnutí nevypadá jako důsledek sluníčka.

Podívejte se, prosím, na přiložené fotografie, a kdybyste někdo věděl, co by mohlo být příčinou, tak mi prosím odepište. Možná je to normální, listy opadají a na jaře budou nové, ale možná je to špatně zasazené a nebo možná taky něco úplně jiného.

Předem Vám všem opět děkuji za pomoc!

S pozdravem, Veronika Kolářová.





Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.188 (?), 9.9.2010 19:05

Déšť ji určitě neublížil, ledaže bydlíte u uhelné elektrárny bez odsiřovače. Špatné sázení zcela určitě také ne. Nejspíš mi to přijde, jakoby ji v tom zahradnictví poslední týden před prodejem zapoměli zalít a ona částečně uschla. Na chorobu to nevypadá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 9.9.2010 20:47
Tady bude jiný problém.Vsadil bych se, že stromek ještě před týdnem rostl někde na poli a prodejce jej vydloubnul a nasadil do kontejneru.Z fota je jasné, že se nejedná o loňský neprodaný stromek, který se zasadil do kontejneru, ale o letošní nově zapěstovaný stromek.Ten se v kontejneru v takovéto kvalitě nedá vypěstovat.Můžete prosím napsat, zda kořenový bal byl v květináči řádně prokořenělý?Jestli nebyl, otrhejte ihned všechny listy, co nejvíce párkrát zalejte a doufejte, že do jara přežije.P.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 10.9.2010 16:06

Pseudokontejnerový stromek - to by opravdu mohla být jedna z možných a i pravděodobných příčin schnutí listů. Jenom se mi nezdá a nechápu smysl toho doporučení "otrhat všechny listy". V případě, že stromek přišel o většinu kořenů a nedokáže vyživit větevní systém se mi zdá logičtějším krokem radikálně seříznout korunku, a to nejméně o 2/3 délky všech výhonů. Toto opatření vyrovná nerovnováhu mezi kořenovým a větevním systémem a sníží počet plodných pupenů, které by měly příští jaro rašit. To dá stromku větší šanci na přežití.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 10.9.2010 16:16

Nápadně to připomíná poškození herbicídem, které se mne "podařilo" realizovat záměnou postřiků, když se rozpil nápis na lahvi. Stromky odešly úplně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 235.249 (?), 10.9.2010 18:59

Větve převážně jen vodí vodu a živiny k listům, samy žádnou zvláštní spotřebu mít nebudou. Ale nic bych netrhal, jen by se ještě víc vysílil, když bude potřeba shodí je sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 11.9.2010 8:10
Ano, omezení výparu vody se může provést i řezem(ostříháním).Samozřejmě, řez nově nasazeného stromku je nutný.Přesto bych s tímto počkal až na jaro a teď na podzim bych stromek jen odlistil.V případě, že by se stromek neodlistil, mohl by po ztrátě vody zavadnout a na jaře by se již nemusel probudit k životu.P.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika