Příspěvky uživatele - 184.112

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Druhy borůvek, 12.5.2010
Povedal by som, ze kanadske cucoriedky slnko priam miluju. A tak isto miluju aj vlhkost. Na druhu stranu nesmu stat vo vode. Ak im doprajete kysly substrat, dostatok slniecka, zivin (hnojenia znesu aj dva az tri krat viac ako je popisane na obale) a... celý příspěvek >
Chuť borůvek, 9.5.2010
Na druhu stranu, ako su rozne odrody vinnej revy s roznymi chutami, rannostou dozrievania, velkostou bobuli, strapcov a cukornatostou, je samozrejme, ze su odrody cucoriedok, ktore maju typicky cucoriedkovu chut, alebo vacsiu cukornatost, ci extremne... celý příspěvek >
Chuť borůvek, 9.5.2010
No, chodil som dakedy za mladych cias hustejsie do lesa na lesne boruvky. A musim Vam povedat, ze ktore su tie "prave lesne" doteraz neviem. Tie co rastli pomedzi kosodrevinu boli sice velmi velke, ale zato vodnate s menej vyraznou chutou,... celý příspěvek >
Druhy borůvek, 9.5.2010
Co sa tyka vyberu, je potrebne zvazit aj sposob pestovania. Kanadske cucoriedky potrebuju velmi kysly substrat a hnojenie, podobne ako azalky a rododendrony. Ak im date co potrebuju, su prakticky bezuudrzbove a bez nutnosti chemickeho osetrovania a... celý příspěvek >
Druhy borůvek, 9.5.2010
Predovsetkym su to uplne odlisne rastlinne druhy. U vsetkych tusim okrem Muchovnikov (ruku do ohna za to nedam) sa odporuca vysadzanie po dvoch rastlinach, lebo pri vzajomnom opeleni sa dosahuje vacsich plodov a tym padom aj urody. Atut je myslim... celý příspěvek >
Kanadská borůvka, 9.5.2010
Pred nedavnom sa mi pri potulkach po internete dostalo pred nos jedno eng. pisane PDF o vyzive cucoriedok. Bolo v nom pisane aj s prilozenou a kupodivu aj zretelnou fotografiou, ze pokial zacnu cerveniet od okrajov a spiciek listky, dlho pred... celý příspěvek >
Kanadská borůvka, 9.5.2010
Aj ked uz to isto za ten cas, ktory uplynul od zadania vasho dotazu, sama viete, cucoriedka ako taka je samoopeliva. V pripade opelenia pelom inej odrody, sa dosahuje vacsej velkosti plodov a tym aj urody. Mam jednu velmi skoru odrodu, ktora kvitne... celý příspěvek >
Drenážka pod borůvky, 9.5.2010
Ja ich mam zasadene v cistych pilinach.  Zavlahu som riesil hustejsie predierovanou zahradnou hadicou (klincom :)), na jednom konci som dal stopku koncovku a na druhy som dal klasicku rychlospojku. Kedze mne zvetra a ulahne kazdy rok masa pilin,... celý příspěvek >
Stříhání borůvek, 9.5.2010
V kazdom pripade len ako doplnkovy rez na podporu rastu novych vyhonkov. Hlavny vykonam ako vzdy v februari/marci. Vtedy uz je vidno okrem kvetnych pucikov aj prezimovanie a mrazom poskodene konariky. To je dalsia z vyhod tohoto obdobia rezu.
Stříhání borůvek, 9.5.2010
Zaujimave. Ale asi by sa to dalo praktizovat len v pripade stredne neskorych a skorsich odrod. Pre odrody, ktore su neskore a velmi neskore, by to asi nebol vhodny agrotechnicky zasah. No natolko ma to zaujalo, ze si to asi niekde vyskusam. ;)
Stříhání borůvek, 9.5.2010
Ja jednorocne nezastrihavam. Na konci kazdeho je kvetenstvo a aj obrast z ociek na nom sa mi vytvara aj tak. Ale je pravda, ze odstrihnutim vrcholu podporite snahu kra vytvorit na zastrihnutom vyhone bocny obrast. Takze v podstate neni na skodu.... celý příspěvek >
Brusinky, 9.5.2010
A otazka znie? Naroky na podu su velmi podobne ako u kanadskych cucoriedok. O kanadskych cucoriedkach sa tu uz popisalo naozaj dost, to by bolo nosenie dreva do lesa.  Ja mam napr. zasadene kanadky v jame v cistych pilinach z ihlicnanov a dari... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika