Příspěvky uživatele - 72.183

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Klejotok na plodech, 8.7.2009
Dobrý den, mám přesně ten samý problém zvláště na RedHaven. Myslím, že (v mém případě) byly plody natlučeny kroupami, jelikož známky poškození kroupami jsou všude kam se podívám, zvláště na listech. Ostatní odrůdy mám pozdější, tak je možné, že v... celý příspěvek >
Aký je to to druh borovice?, 16.6.2009
Dobrý den, já bych řekl, že to je borovice černá. Chtělo by to ještě fotku šišky, dále se podívejte za nějkou dobu na koncové pupeny (teď jsou narašené a nejsou vidět), jestli budou z dálky vypadat jako bíle, tak je to 100% Pinus nigra.
Quercus cerris na našem území, 25.5.2009
Q.cerris se uvádí původní na jižní Moravě až po Hády u Brna (na S od Brna). Jinde jen vysazován. Dá se nalézt i v severních Čechách (Národní park Česko-Saské Švýcarsko) a na severní Moravě. Na jižní Moravě je relativně běžný, např. U Valtic jsou... celý příspěvek >
Mulčování trávníku na zahradě - pro a proti, 22.5.2009
Dobrý den, já bych jenom připojil názor z vlastní zkušenosti. Tam kde po trávě často chodím tak nemulčuji, protože bych si ji nosil na botách dom. Jinak mulčují všude (plocha 1600m). Vše sekám ve stejnou dobu asi 1X za 2 - 3 týdny. Mám jak... celý příspěvek >
Břečťan - rád by se plazil po zemi, ale na fasádu nechce, 7.5.2009
Břečťan se v přírodě běžně plazí po zemi a jen sem tam vyrůstá po stromech nahoru. V chladnějších oblastech roste jen na zemi, na stromech omrzá. Faktorů, že nepne po zdi může být více. Pokud má kolem sebe dostatek půdy k zakořenění,... celý příspěvek >
neznamy stale zeleny ker, 3.4.2009
Potvrzuji, je to Viburnum rhytidophyllum, kalina vrásčitolistá.
Může mráz poškodit Roundup a Gallant?, 25.3.2009
Dobrý den, na chalupě jsem zapomněl v místnosti kde mrzne (zamrzá voda) koncentráty Roundup a Gallant. Může to něják ovlivnit jejich účinnost? Předem děkuji za odpověď. Radim
Druhy palem, 18.3.2009
Můj názor je: 1. jasná Phoenix canariensis, 2. nejspíš Chamaerops humilis ale ta vzrůstnější varieta ze Severní Afriky (var. macrocarpa???), 3. je zase P.canariensis nebo dactyfilera (potřebovaly by více světla). Petr 
Nashi, Hosui, Kumoi, 23.2.2009
Plodí někdy i prvním rokem, často 2 rok po výsadbě už má bohatou násadu plodů, proto je nutné v prvních letech plody otrhavát (já si nechám vždy tak 1-2 ze zvědavosti, zbytek otrhám),v pozdějších protrhávat. Vzdálenost výsadby závisí na... celý příspěvek >
Nashi, Hosui, Kumoi, 23.2.2009
Já delší dobu pěstuji myslím Nisjeki nebo tak nějak a můžu jen doporučit. V 450 m n. m bez problému dozrává, chorobami netrpí. Plody jsou dle mého názoru lepší než z obchodu, jsou neuvěřitelně šťavnaté, navíc stromek sám o sobě je... celý příspěvek >
Co to je za strom?, 12.2.2009
Dobrý den, nevím co to je, ale určitě to není javor. Javor má listy vždy vstřícně postavené, kdežto rostlina na obrázku je má zřetelně střídavé.
Co je to za rostlinu na fotce?, 11.2.2009
Je to keř Swida alba (synonymum Cornus alba), tedy svída bílá. Bohužel vyobrazení není přesné, větvička a listy vypadají jako Swida sanguinea (syn. Cornus sanguinea), ale ta má plody tmavě modré.
Granátovník, 27.1.2009
Semena granátovníku klíčí snadno, bohužel pokud to není zakrslá varieta "nana" semenáče kvetou až za hodně let. Navíc často internetové obchody nabízí právě tyto "bezcenné" semenáče, které si každý může snadno vypěstovat. Nejlepší... celý příspěvek >
Viete prosím Vás identifikovať tento strom (ker)?, 16.1.2009
Kůru do červena má meruňka, což by mohl být i případ zde přítomné rostliny, nejvíce pravděpodobné se mi ale jeví mahalebka, (Prunus nebo Cerasus mahaleb), na kterou se roubují meruňky a také se vyskytuje přirozeně a vytváří odnože. Pokud by... celý příspěvek >
Rychlerostoucí živý plot, 13.1.2009
C. Leylandii je "superrychle" rostoucí a krásný strom, ale pozor, dosrůstá značných rozměrů, a proto se hodí jen do velkých zahrad. Navíc vyžaduje pravidelný střih, neobrůstá totiž ze staršího kmene, takže jak ho nějkou dobu... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika