Rychlerostoucí živý plot



host - 72.183 (?)
13.1.2009 11:56

C. Leylandii je "superrychle" rostoucí a krásný strom, ale pozor, dosrůstá značných rozměrů, a proto se hodí jen do velkých zahrad. Navíc vyžaduje pravidelný střih, neobrůstá totiž ze staršího kmene, takže jak ho nějkou dobu nesestřihnete, tak už ho nejde snížit.

Petr

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 5.10 (?), 13.1.2009 11:45

Děkuji za radu, provedu podle, jak říkáte. Zdraví Vlasta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 111.188 (?), 3.9.2008 11:37

Dobrý den,

potřebuji poradit, také potřebuji (díky sousedům a intimitě) vysadit nějaký rychle rostoucí ŽP, ale mám melé dítě, takže "ostnatý drát" Pyracanta pro nás není vhodná. Plot mezi pozemky sice je, ale je sousedovic, takže si netroufám tam něco vysadit, co by se po něm plazilo a navíc není moc vysoký. Dočetla jsem se, že střemcha bobkovitá také rychle roste, ale již jsem se nedočetla jestli je vhodná na slunné místo a především jestli není jedovatá. Poradíte mi? Díky za reakce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 162.128 (?), 4.9.2008 13:59

střemcha bobková - myslíte bobkovišeň?  Prunus laurocerasus? Ta je jedovatá celá. Ale je to krásný, stálezelený keř.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 18.9.2008 22:10

Pyracanty se nebojte, píchá jen když se skrze ní někdo snaží prolézt. Sám mám malé dítě a žádná tragédie se na zahradě, kde je 12m dlouhý dělící živý plot z Pyracanty se zde nekoná.

´Je zbytečné být příliš protektivní. PYracanta opravdu nebezpečí nepředstavuje..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 151.1 (?), 6.9.2008 12:37

Cupressocyparis Lailandii  - nejrychleji rostouci jehlican k tvorbe ziveho plotu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 72.183 (?), 13.1.2009 11:56

C. Leylandii je "superrychle" rostoucí a krásný strom, ale pozor, dosrůstá značných rozměrů, a proto se hodí jen do velkých zahrad. Navíc vyžaduje pravidelný střih, neobrůstá totiž ze staršího kmene, takže jak ho nějkou dobu nesestřihnete, tak už ho nejde snížit.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika