Příspěvky uživatele - 38.167

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Odběr roubu slivoně, 30.1.2009
Mám pocit že forkertovo očkování a chip budding jsou synonyma pro jeden úkon. Jediné opodstatnění které vidím v používání v jarním období je v případě malého množství roubového materiálu.
Hrúbka vrúbľa, 22.1.2009
Dvě věci. V extremním případě jde i u peckovin použít dvouletý roub, ale ten musí mít ponechány jednoleté přírostky s živými pupeny. S hodně tenkými rouby je nejlepší roubovat za kůru.
Jabloňové jmelí, 14.12.2008
Dokáže jmelí samo o sobě uživit rostlinu na které parazituje?Anebo vůbec svoje asimiláty neposílá do koženů hostitele?
Přeroubování starších stromů, 14.12.2008
Zdravim. Jabloně mají velice dobrou afinitu, lze je roubovat, pokud víte jak, s úspěchem prakticky po celý rok.Jako ovocnářské embryo jsem rouboval kopulací v listopadu, a na jaře se to normálně ujalo..Zkoušel jsem taky k větvi přiroubovat zespodu... celý příspěvek >
Očkování trnek, 30.11.2008
S prunus spinosou srůstá broskvoň(Favorita Morettini), na ní roste zakrsle.nepřišel jsem na žádnou výhodu, kterou by to až na slabý růst mělo...
Durancie - zlute plody, 7.9.2008
Nejpravděpodonější vysvětlení-vaše durancie je štěpována v korunce a právě ta část větví která plodí žluté kulaté plody vyrůstá z místa pod štěpováním.Tím spíše pokud mají jiný tvar listů a charakter růstu. Tohle východisko je pravděpodobnější... celý příspěvek >
Stratifikace semen růže šípkové, 7.9.2008
Děkuju za radu, i já přeju mnoho úspěchů..
švestička, 9.8.2008
Opravdu, měj jsem to špatně zafixované, zřejmě proto že byla použita ke křížení později vzniklých odrůd(Herman, Katinka)Tak jsem se podíval pořádně a skutečně odrůda Ruth gerstetter byla vyšlechtěna r.1920 v ňemecku. Akorát doba zrání -literatury... celý příspěvek >
švestička, 1.8.2008
 To bude chtít další ampelografický znak-list, a poznámku o odlučitelnosti + celkové chuťové zhodnocení(výrazné aromata a chutě) a v neposlední řadě znát hábitus koruny.Obě zmiňované možnosti jsou celkem novinky, takže pokud je strom dost... celý příspěvek >
Nemoc slivoní, 20.7.2008
Podle popisu to nejvíce sedí na svilušky, saví škůdci nejraději napadají nejnovější přírůstky.Ale s jistotou bez foto to říct nemohu.
Roubováni švestek, 20.7.2008
Po mých zkušenostech můžu říct, že višně mají horší afinitu jako podnož než třešně.Zkusil bych letní roubování a v případě neúspěchu opakovat na jaře.
Šittův řez, 14.7.2008
Pro pana T. Takový průběh je v pořádku, v nepořádku by bylo, kdyby stromek už nerostl do konce roku.
Šittův řez, 14.7.2008
Dobrý den Co se Šittova řezu týče, tak u meruněk se provádí proto, aby očka, která se diferencují později (na nově vzniklých letorostech podpořených právě tímto řezem) v květní pupeny, jenž budou na jaře příštího roku také o pár dní později kvést,... celý příspěvek >
Roubováni švestek, 13.7.2008
Pokud dodržíte zásady roubování, budete mít možná úspěch, nevidím důvod proč neexperimentovat, ale nejjistější jsou osvedčené postupy..
broskvoň z pecky, 13.7.2008
Ohledně vzpomínaných slivoňových podnoží-na myrobalán se mi neosvedčilo očkovat broskvoně-afinita špatná, a co přirostlo, rostlo jen sporadicky a do dvou let KO.to že by byl myrobalán do sušších půd se sice všude uvádí ale v okolí Hukvald(F-M) na tom... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika