Nemoc slivoní



Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 38.167 (?)
20.7.2008 12:34

Podle popisu to nejvíce sedí na svilušky, saví škůdci nejraději napadají nejnovější přírůstky.Ale s jistotou bez foto to říct nemohu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 40.193 (?), 8.6.2008 1:29, zobrazeno: 12425x

Prosím sadaře o radu-koupil jsem na podzim 20 slivoní (odrůda Toptaste) a nyní, když mají udělat korunku, tak mi na mladých letorostech cca 20cm dlouhých usychají, žloutnou koncové, mladé výhonky, takže nepočítám již s dalším růstem. Na letorostech jsou také tmavší skvrny a na koncích lístečků jsem spatřil jakoby pavučinu. Nejsem zkušený, mohl by mi někdo poradit co s tím, jestli vůbec je ještě šance stromky zachránit, děkuji-Škůrek, Popice,BV

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.250 (?), 9.6.2008 0:23

konkretně s touto odrůdou nemám zkušenosti, ale tam může být spousta důvodů proč... kde byly stromky koupeny, dobrá půda, dostatek závlahy, byl použit postřik a na co, atd...     s pozdravem libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 61.250 (?), 9.6.2008 0:48

dále to může klidně být díky houbovité chorobě, nebo jak již jsem zmínil-koupeno již napadené.má rada zní-odstřihnout napadené části a postříkat proti houbovitým chorobám teď a koncem zimy nějakým olejovým postřikem.taky bych si v jiné školce koupil třeba 5 jinačích odrůd a během roku vypozoroval.s pozdravem libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.122 (?), 9.6.2008 0:39

Nejspíš ještě nestihly pořádně zakořenit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 61.250 (?), 9.6.2008 1:01

to si nemyslím.sadil jsem loni třetí sad a vždy se mi všechny stromky chytly.na jaro i na podzim.je to určitě nemoc, možná půda-zkusit vzorek, ale vyzkoušel bych jiné odrůdy, nebo i tu stejnou, ale jinde kupovanou.libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.122 (?), 9.6.2008 1:43

vy jste tazatel? Jsem nějak zmatený, to odpovídáte sám sobě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 61.250 (?), 10.6.2008 0:41

ne, radím panu Škůrkovi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 38.167 (?), 20.7.2008 12:34

Podle popisu to nejvíce sedí na svilušky, saví škůdci nejraději napadají nejnovější přírůstky.Ale s jistotou bez foto to říct nemohu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 40.193 (?), 3.8.2008 4:47

Všem moc děkuji o snahu poradit. Je to velice dobrá stránka, kde přispívají do diskuze opravdu věcně jen rostlináři-odborníci i laici, ještě jednou dík!!! K mé věci: později po vložení mého příspěvku jsem zjistil ve spodních částech listů malinké housenky.Tyto sežraly veškeré mladé výhonky, nyní výhonky podrůstly. Stromky tímto nejsou vzhledově pěkné-listy ztmlavlé, letorosty skvrnité.Kamarád mi poradil na podzim a na jaře důkladnej postřik proti škůdcům a na jaře znovu letorosty zastříhnout.Mám postřik Calipso: prosím Vás má pravdu a za další je to ten správný postřik?Pokud je třeba ještě něco víc, dejte mi zde vědět, všechny Vás zdravím, děkuji Škurek, Popice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika