Roubování difenbachie



host - 56.246 (?)
13.9.2016 21:04

při pokusném roubování jsem zvolil tenký vrcholový roub na silnější podnož, protože jsem se obával, že při použití stejné tloušťky by očko na roubu nemuselo vyrašit, vrcholový roub měl jeden nerozvinutý list, který se nyní rozvíjí

druhým problémem je, že tento druh rostliny patří mezi jednoděložné, u nichž je rozložení pletiv a cév jiné než u dvouděložných

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 8.9.2016 20:05

Doplnil bych výše uvedené 3 pravdy. Vosk bych raději vůbec nepoužíval a zakryl bych vše jen fólií. Návaznost pletiv se zdaří prostým přiložením pokud je podnož a roub stejného druhu, tloušťky a stáří. Myslím, že u měkkých bylin (např. meloun do tykve) srůstá podnož dobře bez ohledu na umístění. Aspoň mně se to tak stávalo. U dřevnatících "polobylin" různých tlouštěk by bylo dobré prohlédnout řez a pokud je kambium patrné, umístit kambium na kambium. Všiml jsem si u kaktusářů, že neroubují tak jako ovocnáři, kteří celkem správně očekávají kambium vždy hned pod kůrou. Proto ho ani nehledají. Nemáte kousek rostliny (řízek) na vyfocení podélného řezu? Bylo by dobré se pořádně podívat, protože roub bude asi mnohem tenčí než podnož.

Pletiva
Pletiva
Pletiva 2
Pletiva 2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.246 (?), 13.9.2016 20:33

moc díky za reakce

fotky podnože a roubu zašlu po návratu z dovolené

zatím si myslím, že bylo dobře umístit roub na místo očka

roub zatím prospívá, list se rozvílí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.246 (?), 13.9.2016 20:45

kopulaci moc dobře nevidím, roub i podnož jsou na řezu kluzké a při stisknutí se vertikálně "rozjíždí"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.246 (?), 13.9.2016 21:04

při pokusném roubování jsem zvolil tenký vrcholový roub na silnější podnož, protože jsem se obával, že při použití stejné tloušťky by očko na roubu nemuselo vyrašit, vrcholový roub měl jeden nerozvinutý list, který se nyní rozvíjí

druhým problémem je, že tento druh rostliny patří mezi jednoděložné, u nichž je rozložení pletiv a cév jiné než u dvouděložných

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.246 (?), 16.12.2016 21:24

tak bohužel moje přítelkyně ten roub v nejslabším místě ulomila, zůstalajen ta připájená/přirostlá část

tak uvidím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika