Popínavka s květy, která neopadává?



Petra H. - (20) - 54.34 (?) 
7.5.2008 13:43, zobrazeno: 10357x

Prosím o radu ohledně pořízení popínavých rostlin, chtěla bych je vázat na oporu, ale ideálně takové, které na podzim neopadávají. Vím jen o břečťanu jako jediném neopadavém, ale ten zase nekvete. Existuje i něco jiného s květy?

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 7.5.2008 13:55

Břečťan kvete, ale trvá mu to dlouho, bývá to k vidění někde na zámcích, mám dojem, že jsem ho viděl kvést v Mikulově, na Šlpilberku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 221.138 (?), 7.5.2008 14:25

Vážená paní Petro H. Vašemu zájmu může vyhovět Lonicera henryi, což je zimolez Henryův. Je to u nás jediná ovíjivá stálezelená liána, kterou lze sázet. Nádherně kvete, jako všechny tyto Lonicery. Může někdy nemrznout, ale spolehlivě obráží. Zrovna dnes jsem jeden kousek sázel na zahradě pro zákazníka. Pokud ji vysadíte, jistě budete mít radost. Pěkný den Vám přeje Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.34 (?), 7.5.2008 18:00

K p. Stanislawovi bych doplnil ještě akébii pětičetnou - Akebia quinata, která je ale stálezelená jen částečně - je poloopadavá. Kvete pěknými purpurovými kvítky o průměru cca 1-2 cm a plody jsou údajně jedlé, já jsem to zatím nezkoušel (nešel jsem kolem ní nikdy, když by plody měla mít). Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.34 (?), 12.5.2008 16:45

Těď jsem šel kolem akébie: byla samý květ. A když jsem se podíval pořádně, v jednom květenství má květy dvojího typu: vždy několik větších - 2(-3) cm v průměru - nejspíše to budou samičí, ze kterých pak budou ony jedlé plody; a o něco větší počet menších květů, světlejších - cca 1 cm v průměru - vypadá to na samčí. Toho jsem nikdy dříve takhle podrobně nevšiml. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.31 (?), 29.5.2008 9:49

zkuste take jasmin. Videla jsem ho pouze v botanicke zahrade, ale snad lze sehnat i tady. Nejkrasnejsi je jasmin zluty (Jasminum humile), ale meli tam tech popinavych jasminu vic. Tenhle by mel byt neopadavy, krasne se plazil po pergole a jelikoz ho nemeli v kybliku, tak by snad mel prezit i nasi zimu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika