jaká je nejvhodnější popínavka na plot z pletiva



host - 130.3 (?)
28.10.2007 17:08
Rdesno (fallopia aubertii) v žádném případě nedoporučuju! Vytváří hodně hmoty a ta plot poníčí ba dokonce i ztrhne, zvlášť plot z pletiva! Na vaše místo bych doporučil, přísavník pětiprstý (parthenocissus quiquefolia) - roste rychle, je levný a na podzim se pěkně barví do červena, navíc nevymrzá. Souhlasím i z lonicerou avšak plot méně pokryje, navíc je možné riziko namrzání.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 14.69 (?), 27.8.2007 21:50

Souhlasím - psí víno a nebo růže z Jericha!

Rdesno je moc pěkné, ale skoro nekontrolovatelné :-)))

Šárka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 130.3 (?), 28.10.2007 17:08
Rdesno (fallopia aubertii) v žádném případě nedoporučuju! Vytváří hodně hmoty a ta plot poníčí ba dokonce i ztrhne, zvlášť plot z pletiva! Na vaše místo bych doporučil, přísavník pětiprstý (parthenocissus quiquefolia) - roste rychle, je levný a na podzim se pěkně barví do červena, navíc nevymrzá. Souhlasím i z lonicerou avšak plot méně pokryje, navíc je možné riziko namrzání.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 10.133 (?), 23.4.2008 22:28

Mám obdobný požadavek. Uvedené rady jsou jistě cenné, přesto bych se rád ještě optal, které z doporučovaných rostlin byste doporučili na slunné místo (stín pouze v pozdějším odpoledni) a těžkou jílovitou půdu. Naopak problém není rostlinku občas umravnit i ze sousedovi strany. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 23.4.2008 23:22

Pokud se jedná o pletivo, které se nemusí natírat, tak to není žádný problém. Ale když jsem jednou dala k pletivu různé popínavky, tak jsme to potom z toho pletiva nemohli dostat, protože ty šlahounky byly všude dokonale namotané. Teď jsem to vymyslela tak, že před pletivo (asi tak 40 cm) jsem dala starou kari síť a nechávám rostlinky pnout po ní.  A mohu se protáhnout i za ní a usměrňovat růst. Většinou ale sázím velké fazole. Krásně kvetou a ještě je z nich úroda. Předpěstovávám si sadbu ve skleníku a touto dobou již vysazuji sazenice 30 cm vysoké. V polovině května už není k sousedům vidět.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.56 (?), 4.2.2012 17:19

Ploty sú veľmi vďačné opory rastlinám a pestovať sa dá na nich naozaj veľa druhov. Podľa dĺžky plotu si tam môžeme vytvoriť zaujímavú kompozíciu, bariéru, nádhernú stenu zo stálozelených alebo opadavých druhov a zároveň tak okrášliť záhradu, nádhernou paletou farieb najmä v jesennom období a samozrejme v lete v čase kvitnutia.

Najznámejší je asi brečtan, Hedera helix, ktorých je naozaj veľa, pavinič- pavinič trojlaločný (Parthenocissus tricuspidata), Lonicera, ktorá zaujme najmä zaujímavo voňavými kvetmi, hlavne po daždi, trúbkovec - campsis, clematisy, popínavé ruže... Odporúčam vám urobiť zaujímavú kolekciu z popínaviek a striedať ich, aby počas celého roka bolo niečo zelené na plote, zároveň zaujímavé farbou, kvetom, vôňou... Adriána

Plot
Plot
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 146.180 (?), 7.2.2017 20:41

Dobrý den Adriáno, velmi se mi líbí Váš příspěvek. Ráda bych udělala nějakou zajímavou kompozici na plot z pletiva, cca 40m dlouhý. Ale nerada bych, aby se mi květiny pletly navzájem apod. Ještě nemám takové zkušenosti. Věděla byste poradit jak na to jít správně? Děkuji úředem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika