Břečťan popínavý



Reeve - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 221.109 (?)
23.9.2010 18:08
Chcete-li se ho skutečně zbavit, dole ho odřízněte (doslova) od zdroje vody. Větve sice zůstanou, možná ještě pár měsíců budou živořit z vláhy nasáté nadzemními kořínky, ale časem uhynou a po letech se rozpadnou. Proces můžete urychlit potřením listů Roundupem (raději nestříkat, ať nezasáhnete listy stromu, který chcete zachovat).
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 180.2 (?), 17.5.2010 10:06

Dobrý den. Zkuste, jen chránit kořenový bal proti mrazům a vzít v úvahu i to, že i v zimě trošku dýchá jako každá stálezelená rostlina. Čili když to bude možné, dodat vodu i v zimě, nebo těsně před ní. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.116 (?), 27.8.2010 15:44

      já bych se naopak ráda dozvěděla jak se břečťanu zbavit, prokořenil hluboko, Děkuji. Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.112 (?), 31.3.2011 13:23

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak zničit břečťan moc se rozrostl a zeď kvuli němu praská a prorůsta mezi cihlemi. Zkoušel jsem vytrhat na zdi ale ke kořenům jsem se moc nedostal a on roste znovu. dekuji Lukas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reeve - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 243.20 (?), 27.8.2010 20:25
Jako trvalé řešení pro porůstání domovní zdi bych to nedoporučil. Budete muset břečťan trvale zalévat a v zimě chránit kořeny před mrazem a vysoušením. Pak přijde jedna nešťastná zima a bude po parádě piplané řadu dlouhých let.
Zkuste zjistit, jak je ten beton silný a pokud má rozumnou tloušťku, vyřízněte (nebo si nechte vyřezat) potřebné otvory pro pěstování.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 28.8.2010 9:42

Nikoli, břečťanu jednou promrzne kořenový bal a je konečná, pokud je nemovitost Vaše, stačí ale odstranit čtverec betonu a s počáteční zálivkou bude břečťan prosperovat, jakmile prokoření hlouběji nebude zálivka nutná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.147 (?), 28.8.2010 22:21

existuje nieco na spomalenie rasti brectanu a vinica?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
brona765 - (2) - 217.4 (?), 23.10.2010 22:29

Dobry vecer. Ctu si prispevky o brectanu, prosim dostala jsem nastrihany brectan - asi 25 az 30 cm rizky a kolegyni se strasne dari ho pestovat. Prosim vas, poradte, zakoreni mi, kdyz dam stimulator a jen zasadim? Ted v tomto obdobi - tedy listopad. Je to na jizni strane. Prosim o vas nazor. Dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 16.4.2011 23:07

Dobrý večer. Břečťanse dobře pěstuje v misce jako bonsaj. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 65.4 (?), 23.9.2010 14:41

Zdravím všechny nadšence, také jsem byla žhabvá do břečťanu, než jsem koupila chatu na kraji lesa, kde se nikdo o zahradu cca 10 let nestaral. Ten neřád je všude. Nejhorší je, že veškeré stromy jsou jím obmotané a dá dost práce poznat, co je to vlastně za strom. Ten pacholek dělá normálná větve, takže na smrku jsou 1,5 - 2 metry douhé větvě břečťanu. A asi se mu tam daří, protože kvetl a to dost bohatě.

Poraďte, jak se ho alespoň z části zbavím.

Hanka

Neřád břečťan
Neřád břečťan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Reeve - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 221.109 (?), 23.9.2010 18:08
Chcete-li se ho skutečně zbavit, dole ho odřízněte (doslova) od zdroje vody. Větve sice zůstanou, možná ještě pár měsíců budou živořit z vláhy nasáté nadzemními kořínky, ale časem uhynou a po letech se rozpadnou. Proces můžete urychlit potřením listů Roundupem (raději nestříkat, ať nezasáhnete listy stromu, který chcete zachovat).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika