Břečťan popínavý



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?) 
23.9.2010 18:58

Hanko, ale je to krásný soliter není ho škoda? Já o staré stromy porostlé břečtanem usiluji už několik let, vždy v zimě vymrzne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
         
stacho - (4) - 79.56 (?), 8.1.2011 15:37
Dobrý den, máme na zahradě smrk asi 50 roků starý, kmen je dole bez větví, obrostlý břečtanem(ten roste až k vrcholu smrku). Nemůže tento poškodit smrk?Díky Stasio
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 191.35 (?), 8.1.2011 16:41

Já myslím, že se mu nic nestane. Sousedi měli takhle obrostlý ořešák a v pohodě. Rostlina není parazit, jen se potřebuje něčeho přidržet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 8.1.2011 21:30

Mě se obrostlé stomy moc líbí, ale zahradníci mi tvrdí, že se stromy tím dusí a časem mohou dejít, tak nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 176.1 (?), 29.7.2011 11:30

Připojuji dotaz k břečťanu - je možné nechat jím porůst klasický drátěný plot, nebo by ho časem (za předpokladu, že dobře poroste) svojí váhou strhl?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 29.7.2011 11:52

Dobrý den, my máme porostlý klasický drátěný plot břečťanem a krásně drží ani se neprohýbá. Také asi záleží na tom, zda máte plot dobře napnutý. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 172.184 (?), 11.9.2011 21:33

Já koupila chatu se zanedbanou zahradou. Dvě borovice byly obrostlé břečťanem. Nevím jak dlouho, ale chata byla stavěná v 70. letech, takže i borovicím bude nějak kolem 40-ti let. (Byl to holý vrch, vše je tam vypěstované) Obrostlé borovice se nám líbily, a chtěli jsme to tak nechat. Pozvaný zahradník (vystudovaný vysokoškolák)  první co řekl v zahradě, okamžitě břečťan ze stromů dolů. Má zkušenosti, a viděl na vlastní oči, že břečťan dokáže udusit strom (samozřejmě ne hned), bere mu vláhu, narušuje kůru. Opravdu, když jsem strhala břečťan až dolů, odkryla jsem velmi silné větvě břečťanu které pevně svírají kmen dolem dokola, škrtí ho tím, jak obtočené větve rostou a sílí.  V kůře jsou po odtrhnutí vidět vytlačené rýhy,  kořínky jsou zalezlé pod kůrou. Silné větve nejdou skoro odtrhnout, odlamuje se i kůra stromu, jak jsou kořínky pod kůrou zalezlé. Šárka.

Po vlastní zkušenosti, nedoporučuji nechat obrůstat mladé a zdravé stromy.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika